Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jarosław, Marek
 • rozproszone chmury
  Dzisiaj:
  23°C / 16°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  25°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  15°C / 9°C

Bart: Nie mamy problemów z brakiem pracowników. Firma gościła przedsiębiorców z Lewiatana [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
9 listopada, 18:17
W miniony czwartek firma Bart z Sulnowa, jeden z czołowych producentów opakowań z tektury falistej, była gospodarzem spotkania, w którym wzięli udział członkowie Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Pracodawców Lewiatan.
Goście mieli okazję zobaczyć wszystkie etapy produkcji
Fot. Andrzej Bartniak

Lewiatan to organizacja pozarządowa utworzona w 1999 r., która za cel postawiła sobie dbanie o interesy polskich przedsiębiorców. To także najbardziej wpływowa polska organizacja biznesowa reprezentująca pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Główny nacisk Lewiatan kładzie na skutecznie zabieganie o lepsze prawo dla polskich przedsiębiorców.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie
W miniony czwartek kilkanaście osób, reprezentujących polskie firmy związane z Lewiatanem, gościło w firmie Bart. Spotkanie, podczas których przedsiębiorcy prezentują swoje przedsiębiorstwa, to stały element tworzenia relacji. W roli gospodarza wystąpił Bogusław Mierzwiak, jeden z dwóch założycieli Bartu. Drugi, Zbigniew Dziepak, nie mógł uczestniczyć w spotkaniu z powodu wyjazdu zagranicznego.

Każda tego typu wizyta to nie tylko sposobność do pochwalenia się swoją firmą, ale również okazja do rozmowy na temat aktualnych problemów istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców.
REKLAMA

Jedno z pytań, jakie padło tego dnia, dotyczyło zatrudnienia, a właściwie problemów ze znalezieniem pracowników, co zmusza do posiłkowania się robotnikami z Ukrainy czy krajów azjatyckich. Goście z pewnym zaskoczeniem słuchali, że Bart w zasadzie nie odczuwa kłopotów, które są powszechne w skali niemal całego kraju. Mówiąc o sukcesie, jaki odniosła spółka, Bogusław Mierzwiak podkreślał dobrą współpracę z samorządem i władzami Świecia, co też nie jest regułą.
REKLAMA

Drugą część wizyty stanowiło zwiedzanie zakładu. Goście mogli prześledzić wszystkie etapy produkcji tektury. Dla wielu była to pierwsze wycieczka w firmie z branży papierniczej. Jednak nawet ci, którzy podobnych wyjazdów odbyli już wiele, nie kryli uznania dla rozmachu, z jakim rozwija się spółka z Sulnowa.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (8)

Ile  tam mozna zarobic ?Pracowalem w firmie produkującej wykrojniki,posiadam uprawnienie na wozki,suwnice oraz enegetyczne SEP

Odpowiedzi: 1

Ponad 2000 tyś za wiele nie zarobisz 

Odpowiedzi: 1

od półtora do tysiąc pięćset

Odpowiedzi: 1

Typowy Edek i Marian debile jakich mało jakby Bart tyle płacił co wy piszecie to ruscy by tam pracowali (jak u Otleskiego)ale nie pracują bo zarobki są całkiem niezłe jak na Świecie ,poza tym ludzie którzy tam pracują chcą pracować i zdobywać doświadczenie co za tym idzie wiadomo większa kasa.Ale taki Edek z Marianem to typowe lamusy które myślą że za nic robienie dostaną kokosy ,g***jady pier....ne .Zatrudnij sie w Barcie to pogadamy z Wami lesery z 500+.

Odpowiedzi: 1

 No i wpis Mariana najlepszy "od półtora do tysiąc pięćset" weż jakieś korki z matmy debilu albo przestań brać to świnstwo,normalnie kulam się ze śmiechu.

Odpowiedzi: 0

No dobra, a poza wyzywaniem się może ktoś podać ile można tam zarobić? (operatorzy, wózkowi, pomocnicy)Jaki mają system pracy, dodatki, bonusy, po prostu czy warto?

Odpowiedzi: 0

Nie ma to jak robić na 3 zmiany za 2500-2800 dno

Odpowiedzi: 0

Skoro tam jest tak źle i słabo płacą za 3zmiany to dlaczego nie promują poszukiwań roboli jak konkurencyjny pracodawca z drugiej strony Świecia?

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz