Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aneta, Bogdan, Martyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  20°C / 11°C
 • rozproszone chmury
  Jutro:
  22°C / 9°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  24°C / 12°C

Czy spółdzielni w Osiu grozi upadłość? Prezes: Nie będę się tłumaczył

Andrzej Bartniak
10 kwietnia, 19:32
W ciągu miesiąca ma zapaść decyzja w sprawie pozbycia się masarni i sklepów firmowych Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Osiu. Jak przekonują spółdzielcy, to kolejny krok, który może prowadzić do upadłości.
Zdaniem niektórych spółdzielców, likwidacja ubojni i masarni, to fatalny ruch
Fot. Andrzej Bartniak

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Osiu, jej historia sięga 1963 r. Jej dynamiczny rozwój przypadł na lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte. W tym okresie spółdzielnia pięciokrotnie zwiększyła liczbę członków poprzez uruchomienie nowych działów produkcyjnych i znaczne powiększenie powierzchni gruntów.

W połowie lat siedemdziesiątych podjęto budowę fermy trzody chlewnej, mieszalni pasz oraz warsztatu mechanicznego. W połowie lat osiemdziesiątych spółdzielnia podjęła dwie kolejne decyzje: budowę stacji kontroli pojazdów i przetwórni mięsnej.
REKLAMA

W związku ze zmianami w rolnictwie po wejściu Polski do Unii Europejskiej, ostatnie lata działalności zarządu koncentrowały się na przystosowaniu przetwórni mięsnej do wymogów unijnych, a także doposażeniu w nowoczesny sprzęt stacji kontroli pojazdów. Kolejna decyzja dotyczyła utworzenia sieci własnych sklepów mięsnych.

Wydaje się jednak, że dobra passa się skończyła i jak przekonują spółdzielcy, nic nie wskazuje na to, że są to tylko przejściowe trudności.

- Od ponad półtora roku spółdzielnia ma nowe władze i od tego czasu zaczęła się gehenna związana z nieudolną polityką gospodarczą, która doprowadziła do utraty klientów masarni, likwidacji uboju i w następstwie do upadłości masarni - przekonuje jeden ze spółdzielców, który skontaktował się z portalem Extra Świecie.
REKLAMA

Jego zdaniem, obecne władze chcą już w najbliższych dniach doprowadzić do likwidacji masarni oraz sprzedaży sklepów firmowych. 

- Posunięcie to ma doprowadzić do eliminacji członków spółdzielni związanych z tym działem. W większości są to ludzie z bardzo dużym stażem pracy i będzie im ciężko znaleźć zatrudnienie - mówi nasz Czytelnik.

Prezes RSP w Osiu potwierdza plany dotyczące masarni i sklepów.  

- Decyzja nie będzie należeć do mnie, a do członków spółdzielni - zastrzega prezes Marek Skrobiszewski. - I zapadnie nie za kilka dni, a za 3-4 tygodnie. Nie widzę powodów, aby komukolwiek tłumaczyć się z naszej działalności - ucina rozmowę.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (5)

Tak to jest jak góra dbała o swoje kieszenie a ludzie ciężko pracowali i płacili za to zdrowiem.Zwykły pracownik był nikim!!!!!!!!?

Odpowiedzi: 1

I tu się zgodzę! KRADNĄ TYLKO W SWOJE KIESZENIE A LUDZIA DADZĄ GROSZE! 

Odpowiedzi: 0

Nie wiecie co zrobić Prezesa na taczke i za bramę

Odpowiedzi: 0

Szkoda tylko że wcześniej nikt nie widział co się działo  ....... Z pustego i Salomon nie naleje  

Odpowiedzi: 0

Ten prezes od poczatku swojej pracy w rsp miał na celu jej upadek. Powinien natychmiast zrezygnować i odpowiedzieć za upadek firmy. 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz