Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jadwiga, Leonard, Teresa
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  19°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 12°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  16°C / 10°C

Pracownicy chwalą sobie pracę u Bagniewskiego. Nic dziwnego, że firma należy do najlepszych w powiecie

Andrzej Pudrzyński
5 lipca, 20:29
- Oby jak najwięcej takich pracodawców – oznajmili zgodnie dziennikarzowi Extra Świecie pracownicy Zakładu Usługowo-Produkcyjnego Norbert Bagniewski z Brzemion koło Lniana.
Karolina Kłopotek-Bagniewska i Norbert Bagniewski z pracownikami i statuetką za trzecią lokatę
Fot. Andrzej Pudrzyński

Produkująca palety firma zatrudnia 15 osób, ale w naszym plebiscycie „Extra Pracodawca Powiatu Świeckiego” wyprzedziła dużo większe zakłady. To dowodzi mobilizacji pracowników i ich bliskich, którzy brali udział w głosowaniu SMS-owym.

Nie wiedzieli o głosowaniu

Załoga chwali pracodawcę nie tylko za przyzwoite zarobki, ale też za atmosferę w pracy i zabezpieczenia socjalne. O dziwo, ani właściciel, ani jego żona, która pomaga mu w prowadzeniu firmy, nie wiedzieli początkowo, że zostali zgłoszeni do plebiscytu.

- Powiedziała nam o tym jedna z naszych pracownic – śmieje się Karolina Kłopotek-Bagniewska. – A już zupełnym zaskoczeniem było, kiedy okazało się, że jesteśmy w ścisłej czołówce.

Zakład zajął trzecie miejsce na 46 firm z powiatu świeckiego, które wzięły udział w plebiscycie.

Karolina i Norbert zakładali wspólnie firmę osiemnaście lat temu. Najpierw wynajmowali pomieszczenia, w których produkowali palety. W 2007 r. postawili własną 60-metrową halę produkcyjną obok domu, w którym zamieszkali rok wcześniej. Z czasem w starej hali zrobiło się za ciasno i powstała druga, znacznie większa.

Mogą na siebie liczyć

- Mamy dwóch dużych, stałych odbiorców: Mondi Bags w Świeciu i Intro-Packman w Jeżewie oraz kilku mniejszych. To pewni i zaufani kontrahenci, z którymi współpracujemy od lat – podkreśla Norbert Bagniewski.

Większość załogi jest związana z zakładem od dłuższego czasu. Zatrudnienie jest stabilne, firma nie odczuwa palącego braku rąk do pracy, co nie znaczy, że i tu nie daje o sobie znać sytuacja na rynku pracy.

- Jak chyba wszędzie, zdarzają się przypadki, że ktoś przychodzi na parę tygodni, bo spodziewa się, że zarobi, a się nie narobi – śmieje się Norbert Bagniewski. - Na szczęście, trzon załogi stanowią osoby, z którymi jesteśmy związani od lat. I oni i my wiemy, że możemy na siebie wzajemnie liczyć. I to jest najważniejsze w systematycznym rozwoju zakładu – podkreśla.  

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (9)

Chyba narobi i nie zarobi..... 

Odpowiedzi: 0

To zadowolenie z pracy to na twarzach mają wypisane.

Odpowiedzi: 0

Przyzwoite zarobki? Zabezpieczenia socjalne? To jakiś żart czy tak na poważnie? 

Odpowiedzi: 0

Niewygodne komentarze bolą?

Odpowiedzi: 0

Jak są usuwane to bola widac hehe. 

Odpowiedzi: 0

Szanowni Państwo. Szanujemy wolność wypowiedzi, ale wszystkie komentarze ośmieszające inne osoby, sugerujące łamanie przez nie prawa lub naruszające ich dobre imię, będą usuwane. Redakcja.

Odpowiedzi: 1

Proszę nie rozmieszajcie, nie chodzi mi akurat o ten artykuł ale o ogół, stosujecie cenzurę gorszą niż za komuny, nie raz się zastanawiam czy nie jesteście tubą  pochlebst UM. Pewnie zaraz moją opinię też usunięcie. 

Odpowiedzi: 1

A co ma UM do firmy z Lniania?? Puknij się w czoło ćwoku. Jeżeli chcesz kogoś obrażać to mniej odwagę robić to pod swoim prawdziwym nazwiskiem.

Odpowiedzi: 1

Po pierwsze nikogo nie obrażam, po drugie jakbyś ćwoku skończył szkołę podstawową to byś potrafił czytać ze zrozumieniem, jasno napisałem, że  mój post nie tyczy się tej firmy tylko odpowiedzi redakcji i kasowania poszczególnych wpisów, nie koniecznie pod tym artykułem, tylko chodziło mi o ogół. Obawiam się że teraz również tego nie zrozumiesz. 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz