Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Cezary, Maria
 • rozproszone chmury
  Dzisiaj:
  24°C / 18°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  25°C / 14°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 15°C

W Pruszczu budują nowoczesny pawilon handlowo-biurowy. Robi wrażenie?

Andrzej Pudrzyński, mw
18 kwietnia, 15:23
Pruszcz coraz bardziej nabiera charakteru miasteczka, którym był zresztą w przeszłości. Potencjał gminy doceniają inwestorzy.
Budynek będzie miał lekką, przeszkloną konstrukcję
Fot. wizualizacja

Z 9,5 tys. mieszkańców Pruszcz jest trzecią pod względem populacji gminą w naszym powiecie (po Świeciu i Nowem). Sporo osób pracuje nie tylko w lokalnych firmach, ale dojeżdża też do pracy w Bydgoszczy. Przekłada się to na zasobność portfeli mieszkańców. Najlepiej potrafią to wysondować handlowcy i przedsiębiorcy. We wsi istnieją już markety dwóch dużych sieci – Polomarket i Biedronka.
REKLAMA

Obok tego ostatniego, przy ul. Głównej, wyrasta kolejny duży obiekt, chociaż o nieco innym charakterze. Jedno jest pewne - będzie przyciągał uwagę nowoczesnym wyglądem.

Firma As-Bud z Pruszcza buduje pawilon o powierzchni 1350 m.

- Na parterze będzie znajdowało się 10 lokali handlowych, a na piętrze 8 pomieszczeń biurowych. Przy przeszklonym budynku powstanie parking na 30 miejsc. Prace rozpoczęły się miesiąc temu i potrwają do końca roku – mówi Sławomir Górka, właściciel As-Budu.

Inwestorem jest Jarosław Błażejewski, przedsiębiorca z Pruszcza.

Nowy pawilon powstaje tuż koło Biedronki / Fot. Marek Wojciekiewicz

Tego typu inwestycje ułatwią starania władz o przywróceniu wsi praw miejskich. Pruszcz był miastem przez równe 500 lat, od 1367 do 1867 r. Prawa miejskie nadali mu Krzyżacy, a odebrali Prusacy. Do dziś nie wiadomo dokładnie, dlaczego. Aby wieś stała się miastem, trzeba spełnić kilka kryteriów, m.in.  co najmniej 60 proc. mieszkańców powinno pracować poza rolnictwem, a centrum musi mieć charakter miejski, bez gospodarstw rolnych.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz