Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Król styropianu

Gdy przed blisko 30 laty Henryk Piotrowski otwierał swoją wytwórnię, nie przypuszczał, że w kolejnych dekadach ten materiał ociepleniowy zrobi taką karierę, a jego firma będzie zaopatrywać odbiorców w czterech województwach.

Udostępnij
piotrowski-2_0

W 1991 r., gdy Henryk Piotrowski ze Świecia uruchamiał linię do produkcji styropianu, materiał ten był już wykorzystywany w budownictwie, ale nie na taką skalę, jak dzieje się to dziś. Niektórzy przewidywali jednak, że za jakiś czas to się zmieni. Stawki za ogrzewania ciągle szły w górę i stanowiły coraz ważniejszy element kosztów utrzymania lokali.

W efekcie zaczęto inaczej patrzeć na izolację, która do tej pory traktowana była po macoszemu. Jeżeli już ktoś ocieplał dom, to warstwa styropianu lub rzadziej wełny mineralnej, znajdowała się w szczelinie między murami.

- Do produkcji styropianu zachęcił mnie znajomy z Bydgoszczy - wspomina świecki przedsiębiorca. - Korzystając z jego doświadczenia zrobiłem własną linię produkcyjną. Nie jest to bardzo skomplikowana technologia. Jednak, jak we wszystkim, potrzebna jest specjalistyczna wiedza.
Partner strategiczny działu Biznes

Reklama
Reklama

Produkcja odbywa się w zakładzie przy ul. Chmielniki w Świeciu. Po kilku latach zakład powiększył się o kolejne budynki. Największy z nich to magazyn gotowych wyrobów.

Na początku działalności wśród odbiorców dominowali lokalni drobni inwestorzy. Z czasem te proporcje zaczynały się przesuwać w kierunku dużych firm budowlanych i hurtowni.

- W naszym województwie jest wyjątkowo duże nasycenie zakładów podobnych do mojego, dlatego trzeba szukać klientów trochę dalej - tłumaczy Henryk Piotrowski. - Oczywiście mam na myśli tych dużych odbiorców, czyli firmy budowlane i hurtownie. Większa część produkcji trafia do województw pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.
Partner działu Biznes

Reklama
Reklama

Zakład, zatrudniający 15 osób, może w ciągu doby wyprodukować nawet 400 m sześc. styropianu. Takie wyniki osiągano w latach 2006-2008, gdy miał miejsce wielki boom w budownictwie.

Omawiając tendencje w budownictwie  warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden element. Przed kilku laty najlepiej schodził styropian o grubości 10 i 12 cm. Teraz zwykle zamawiany jest ten o grubości 14 i 18 cm.

Produkcja styropianu to nie jedyne pole, na którym realizuje się przedsiębiorca. Można u niego zamówić także linię do produkcji tego materiału ociepleniowego.

- Całość, w pełni zautomatyzowana, kosztuje w granicach 1,3-1,5 mln zł - mówi Henry Piotrowski. - Do jej obsługi wystarczą trzy osoby.  

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ale firma to nie tylko szef a

Ale firma to nie tylko szef a gdzie pracownicy ci na to pracują 

Pracownicy są dumni gdy kasa

Pracownicy są dumni gdy kasa na wypłatę się zgadza. Zdjęciami dzieci się nie karmi i pier…nie o dumie prestiżu i innych farmazonach to jest dobra dla dzieci w przedszkolu.

Pracownicy wykonują tylko

Pracownicy wykonują tylko polecenia ,od myślenia i ponoszenia ryzyka jest tylko szef

Pracownicy często wykonują

Pracownicy często wykonują czynność której sami do końca nie rozumieją. Nie ponoszą nigdy ryzyka i odpowiedzialności za firmę. Są wazni, ale nie oni to inni. A jeśli jest ktoś bystry, odważny, inteligentny, umiacy ryzykować nie martwcie się bo on ma własną firmę i nie pracuje u kogoś. 

Styropian to najgorsze zło

Styropian to najgorsze zło jakie powstaje. Produkują nowy a ze starym nie wiedzą co robić.

Taniej jest wyprodukować nowy niż poddać recyklingowi stary.

Hajs się zgadza, śmieci produkowane, a nikt ze starym nic nie robi.

W czasach gdzie ludzie zaczynają dbać o środowisko takie firmy to najgorsze zło.

Niezły krol 400m3 na dobe to

Niezły krol 400m3 na dobe to raptem  4 samochody,  tyle to zamawiają duzi  klienci , to jakas popierdułka  a nie król

Proszę spróbować oddać

Proszę spróbować oddać resztki styropianu do POD. Jako odpad niebezpieczny nigdzie nie jest przyjmowany. Mowa oczywiście o styropianu budowlanym

Znam osobiście panów

Znam osobiście panów kierowców od Piotrowskiego bardzo mili i uczynni serdecznie wszystkich pozdrawiam 

Z tymi pracownikami to bym

Z tymi pracownikami to bym się tak nie rozpędzał bo o dobrych jest trudno i nie można mówić jak ten to inny chyba że wykonywana czynność  to wyciskanie guzika.

Heroizm szefów i wielkie

Heroizm szefów i wielkie poświęcenie z ich strony, żeby utrzymać dla nas miejsce pracy, no i ciągłe dokładanie do interesu jest dla mnie wielką tajemnicą. Najlepsza praca jest w corpo, tu są zasady, dobre nawyki, pracownik ma prawa wg. kodeksu pracy. U prywaciarza lokalnego jest tylko generatorem kosztów i pochłaniaczem zysków. Sami się wyniszczacie wielcy właściciele 5 osobowych, wielkich firm, przez chorą konkurencję i myślenie, że mała firemka zapewni wam dostatnie życie, a inwestycja w rozwój to mrzonka, bo te darmozjady i tak wszystko poniszczą, co im się kupi. No to się kupuje: im narzędzia pracy z biedronki, a sobie lexusa. 

Taki styropian to ma wzięcie

Taki styropian to ma wzięcie tylko w Polsce , na Zachodzie króluje typ styrodur produkowany pod dużym ciśnieniem i na wytlaczarkach jest o wiele wytrzymalszy i jego izolacyjność wyższa ale w Castoramie dużo droższy od normalnego Widziałem że stosują go do izolacji apartamentowców ,może ten pan pomyśli o produkcji styroduru

Króla na prezydenta byłby

Króla na prezydenta byłby lepszy na 100%

styropian co sie nadaje na

styropian co sie nadaje na oborę… prześwit że zaćmienie słońca można oglądać 😉

Szef wszystkich szefów,

Szef wszystkich szefów, otoczył się ludźmi którzy wierzą w, niego jak w Boga i robi interes 

chcesz kupic styro za mala

chcesz kupic styro za mala kase.to zadzwon zieciola zalatwi na lewo ile chcesz i kiedy chcesz heeeeeee klienty biorom dwie paczki w biurze a ci spakujom 20 paczek do auta za polowe ceny

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama