Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Bardzo dobry początek naszych drużyn w okręgówce

Wda Świecie i Start Eco-Pol Pruszcz wygrały swoje mecze, a Pomorzanin Serock zremisował w pierwszej kolejce nowego sezonu piłkarskiej piątej ligi.

Udostępnij
74023248_s

Wda Świecie w pierwszej kolejce wybrała się do Jabłonowa Pomorskiego na mecz z tamtejszym Naprzodem. Spotkanie zaczęło się kapitalnie dla świecian, bo już w piątej minucie zawodnicy Wdy objęli prowadzenie. Autorem dość szczęśliwego, pierwszego gola w nowym sezonie został Bartosz Czerwiński. Piłka po jego dośrodkowaniu minęła wszystkich zawodników i wpadła do siatki.

Jeszcze w pierwszej połowie Wda mogła podwyższyć, ale dobrej okazji nie wykorzystał Patryk Jarantowicz. Po przerwie świecianom grało się nieco trudniej, bo w 60 minucie czerwoną kartkę za faul taktyczny ujrzał Adrian Gackowski, który powstrzymał zawodnika gospodarzy, wychodzącego na czystą pozycję.

Z racji konieczności utrzymania dwóch graczy młodzieżowych, trener Dariusz Jackiewicz na boisko desygnował Mikołaja Topora. Gospodarze do samego końca próbowali doprowadzić do wyrównania. Udała im się nawet ta sztuka w doliczonym czasie gry, ale na szczęście dla Wdy, sędzia dopatrzył się spalonego i z pierwszego zwycięstwa w sezonie, mogli cieszyć się świecianie.

Naprzód Jabłonowo – Wda Świecie 0:1
Bramka dla Wdy:
Czerwiński (5)
Wda: Semrau – Gackowski, Żurek, Słaby, Kocieniewski – Wietrzykowski, Wenerski, Czerwiński, Jarantowicz (82. Wiśniewski), Warchoł (62. Topór) – Ratkowski (68. Tarkowski).

Jeszcze bardziej efektownie w nowy sezon weszła drużyna Startu Eco-Pol Pruszcz, która rozbiła na wyjeździe Sokół Radomin 5:2! Pruszczanie już po pierwszej połowie prowadzili 5:0!

Pierwszego gola już w 6 minucie ustrzelił Mikołaj Prybiński. Na 2:0 w 11 minucie podwyższył Jakub Krukowski. Ten sam zawodnik w 29 minucie zdobył trzecią bramkę dla Startu. Gola na 4:0 zdobył Wietrzykowski, natomiast Jakub Krukowski w 41 minucie skompletował klasycznego hat-tricka, udowadniając, że znów może być jednym z najlepszych strzelców klasy okręgowej.

W drugiej połowie ekipa Startu nie musiała już tak forsować tempa i dała się dwukrotnie zaskoczyć gospodarzom w 70 i 89 minucie, ale i tak wynik 5:2 na otwarcie sezonu robi wrażenie.

Trzeci z reprezentantów powiatu świeckiego, Pomorzanin Serock na otwarcie ligi zremisował 2:2 z beniaminkiem Krajną Sępólno Krajeńskie.