Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Brunon, Jan, Andrzej
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  19°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 10°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  22°C / 10°C

To była rzeźnia. Przebiegły 85 kilometrów w upale, błocie i deszczu

sport
17 czerwca, 20:17
Świecianki Agnieszka Dobrowolska i Milena Schmidt ukończyły morderczy „Bieg Rzeźnika” w Bieszczadach zajmując siódme miejsce na 28 startujących par. Zajęło im to prawie 18 godzin w nadludzkich warunkach, utrudnionych dodatkowo przez ograniczenia związane z pandemią.
Agnieszka Dobrowolska (po prawej) i Milena Schmidt z medalami zdobytymi na Biegu Rzeźnika
Fot. nadesłane

Bieg Rzeźnika, jak sama nazwa wskazuje, to rywalizacja tylko i wyłącznie dla najwytrwalszych. Agnieszka Dobrowolska przygotowywała się do startu w tej imprezie od października ubiegłego roku.

- Przygotowania zaczęłam od chwili, gdy dowiedziałam się, że w wyniku losowania zostałyśmy wraz z koleżanką zakwalifikowane do udziału. Mój plan zakładał systematyczne zwiększane jednostek treningowych i obejmował zarówno treningi biegowe, jak i ogólnorozwojowe połączone z regeneracją i odpowiednia dietą – mówi sportsmenka.

Kobiety ze stali

Uczestnicy Biegu Rzeźnika wybierają jeden z siedmiu dystansów. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że startuje się wyłącznie w parach, gdzie obie osoby muszą równocześnie wbiec na metę.

- Moją partnerką była Milena Schmidt, która na co dzień jest instruktorką crossfit w klubie Herobox Świecie - wyjaśnia Agnieszka Dobrowolska.

Przez prawie 18 godzin świecianki zmagały się nie tylko z górami, ale przede wszystkim z ogromnym upałem przeplatanym burzą, strugami ulewnego deszczu oraz niezliczoną ilością błota

Bieg Rzeźnika zakładał pokonanie ponad 80 km górzystego terenu w określonym limicie czasu. Bieg ma charakter drużynowy. Startują w nim wyłącznie dwuosobowe zespoły, które w tym samym składzie muszą przebyć całą trasę.

- Taka formuła czyni wykonanie zadania o wiele trudniejszym niż pokonanie trasy w pojedynkę oraz uczy odpowiedzialności za siebie, jak i partnera z drużyny – przyznaje biegaczka.

Przez prawie 18 godzin świecianki zmagały się nie tylko z górami, ale przede wszystkim z ogromnym upałem przeplatanym burzą, strugami ulewnego deszczu oraz niezliczoną ilością błota. Gdyby tego było mało, z uwagi na koronawirsua organizatorzy zrezygnowali z ustawienia punktów odżywczych na trasie, co dodatkowo utrudniało zmagania.

Za rok kolejne wyzwanie

Brak wspólnego startu i oficjalnej dekoracji był przy tym już tylko symbolicznym dyskomfortem. Mimo tak ekstremalnych warunków, Agnieszka Dobrowolska i Milena Schmidt ukończyły zawody na 7 miejscu na 28 par.

W przyszłym roku moim celem jest udział w biegu na dystansie powyżej 100 kilometrów

Czy po tak morderczym wyczynie można zawiesić sobie jeszcze wyżej poprzeczkę i pokonać kolejne granice własnego organizmu?

- W przyszłym roku moim celem jest udział w biegu na dystansie powyżej 100 kilometrów – zdradza Agnieszka Dobrowolska. – Poza tym, jeżeli pandemia nie przeszkodzi, myślę również o starcie w mistrzostwach świata w półmaratonie, które mają się odbyć w Gdyni. Korzystając z okazji, chciałabym za pośrednictwem portalu, podziękować mojej biegowej partnerce Milenie Schmidt za pokonanie tej trudnej i wymagającej trasy – dodaje biegaczka ze Świecia.

sportatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (1)

Brawo!!! Gratuluję :)

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz