Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ewelina, Jan, Paweł
 • całkowite zachmurzenie
  Dzisiaj:
  19°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 14°C
 • silne opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 9°C

Młodziczki Jokera bliskie mistrzostwa województwa

sport
25 lutego, 20:07
W pierwszym z dwóch turniejów, rozgrywanym w Świeciu, podopieczne Andrzeja Nadolnego wygrały oba mecze bez straty seta i są dosłownie o krok od zdobycia pierwszego miejsca w województwie.
Młodziczki MUKS Joker Świecie postawiły duży krok do tytułu mistrza województwa
Fot. Andrzej Bartniak

W pierwszym Turnieju Finałowym Młodziczek o mistrzostwo województwa w siatkówce „Jokerki” pokonały 2:0 zarówno Stal Grudziądz, jak i WTS Włocławek.

W pierwszym meczu świecianki zmierzyły się ze Stalą Grudziądz, która przystąpiła do zawodów z trzeciego miejsca. Nasz zespół był faworytem tego spotkana i dobrze się z tej roli wywiązał. Grudziądzanki nawiązywały walkę jedynie do połowy pierwszego seta, do stanu 11:10.

Potem zdecydowanie górą już był Joker, który wygrał pierwszą partię 25:14. W drugiej przewaga świecianek była jeszcze bardziej wyraźna i zakończyła się pewnym zwycięstwem 25:9.

Zawodniczka w szpitalu

W drugim meczu „Jokerki” podejmowały lidera klasyfikacji, zespół WTS-u Włocławek. Tuż przed rozpoczęciem spotkania na rozgrzewce kontuzji doznała środkowa bloku Jokera, Oliwia Nelke, którą odwieziono do szpitala. Na szczęście okazało się, że uraz nie był na tyle groźny, by na dłużej wykluczyć zawodniczkę, która być może wróci już na ćwierćfinał ogólnopolski.

W pierwszym secie meczu z włocławiankami, nasze zawodniczki długo nie mogły zniwelować niewielkiej przewagi rywalek. Przełom nastąpił w końcówce seta. Jokerki wyszły na prowadzenie 24:21, ale od tego momentu przeciwniczki wybroniły trzy setbole i doprowadziły do wojny nerwów i gry na przewagi. Na szczęście więcej zimnej krwi w tej części zachowały Jokerki i wygrały 26:24.

Joker prowadzi w tabeli

Drugi set miał dość dziwny przebieg, bo zaczął się od prowadzenia Włocławka 5:0. Nasz zespół zdołał jednak odrobić straty i odpowiedzieć kapitalną serią punktów zdobywanych z rzędu, dzięki czemu Joker wygrał również drugą partię i to aż 25:13, a całe spotkanie 2:0.

W trzecim meczu niespodzianki nie było i WTS Włocławek pewnie pokonał Stal Grudziądz 2:0 (25:14, 25:15).

Dzięki dwóm wygranym świecianki, prowadzą w tabeli po pierwszym z dwóch turniejów. Kolejne zawody odbędą się w najbliższy weekend we Włocławku.

Skład Jokera: Natalia Bandurska, Weronika Wawroń, Wiktoria Szpyra, Laura Celnik-Chudek, Oliwia Nelke, Natalia Jasińska, Paulina Rozynek, Oliwia Chareńska, Agata Wamka, Julia Celmer, Aleksandra Drażdżewska, Amelia Broda, Martyna Małkiewicz, Weronika Witt, Magdalena Płyta. Trenerzy: Andrzej Nadolny, Żaneta Zaręba.

sportatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz