Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jadwiga, Leonard, Teresa
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  19°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 12°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  16°C / 10°C

Pływacy ze Świecia bili swoje rekordy

sport
10 lipca, 20:19
Klub Pływacki Olimpia Świecie po raz pierwszy w swojej krótkiej historii wziął udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Nasi pływacy byli tak zdeterminowani, że na 19 startów indywidualnych, aż w osiemnastu poprawili swoje „życiówki”.
Olimpia Świecie podczas zawodów w Olsztynie
Fot. archiwum klubu

Konkurencja w pływaniu nawet na poziomie juniorów jest przeogromna, o czym świadczy fakt, że w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbywały się w Olsztynie wzięły udział aż 174 kluby.

Świecka Olimpia, można powiedzieć, że dopiero raczkuje w ogólnopolskiej stawce. Klub jest bardzo młody, dlatego dopiero zaczyna wychowywać zawodników, którzy mogą rywalizować z najlepszymi w Polsce. O medale w tak dużej stawce jest więc bardzo ciężko, ale sztab szkoleniowy jest bardzo zadowolony z występu w Olsztynie.

- Na dziewiętnaście startów, nasi zawodnicy osiemnaście razy bili rekordy życiowe, co uplasowało nas na trzecim miejscu wśród 174 klubów i ponad 600 zawodników w progresji zawodniczej – mówi Tomasz Iwanowski, trener pływaków Olimpii Świecie i prezes klubu.

Krótko mówiąc, oznacza to, że klub ze Świecia zrobił jeden z największych postępów w tej kategorii wiekowej w kraju. Mimo to zawodników czeka jeszcze mnóstwo pracy, aby zbliżyć się do czasów, które gwarantowałyby medale.

Podczas zawodów w Olsztynie najwyższe miejsca zdobywali:

Alicja Szczepańska – 32. miejsce w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym  z czasem 29,35 oraz 34. miejsce w konkurencji na 100 metrów stylem dowolnym z czasem 1,04,90. Wśród chłopców Szymon Poliwodziński w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym zajął 49. lokatę z czasem 3,07,58. O tym, jak wielka to była impreza może świadczyć chociażby sama ilość zawodników, rywalizujących w kraulu, których wystartowało aż 215!

sportatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz