Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Iwona, Michał, Renata
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  13°C / 9°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  20°C / 7°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  18°C / 10°C

W Nowem zbierają pieniądze na uratowanie drużyny

sport
6 marca, 20:17
Na nowatorski sposób podreperowania klubowego budżetu wpadli działacze Wisły Nowe. Zorganizowali w internecie powszechną zbiórkę środków na klub, któremu coraz poważniej grozi widmo wycofania z rozgrywek czwartej ligi.
Coraz więcej drużyn piłkarskich w powiecie cierpi na brak pieniędzy
Fot. Adobe Stock

Po wygranym meczu sparingowym z Wdą Świecie, przygotowująca się do rundy wiosennej czwartej ligi Wisła Nowe miała zmierzyć się w grze kontrolnej z Wierzycą Pelplin. Do meczu jednak nie doszło, a zamiast tego, kibice przeczytali w mediach społecznościowych komunikat o następującej treści:

Po środowym, wygranym sparingu z Wdą Świecie, Wisła jutro miała zmierzyć się z III-ligową Wierzycą Pelplin. Niestety, w związku z trudną sytuacją finansową klubu do meczu nie dojdzie. Co więcej Wisła może wycofać się z rozgrywek IV ligi! Przyszłość zespołu seniorów wisi na włosku. Tutaj zwracamy się z prośbą o wsparcie do firm, sponsorów, kibiców. Jeżeli są osoby, którym los naszego klubu nie jest obojętny prosimy o kontakt z panią prezes, kierownikiem albo poprzez stronę FB klubu.

Wielu chce się dorzucić

W dalszej kolejności zorganizowano akcję poprzez portal zrzutka.pl o nazwie „Wisła może jeszcze zagrać”, dzięki której, każdy, komu leży na sercu dobro klubu może wpłacać pieniądze, aby uratować w Nowem piłkę nożną. Na portalu możemy przeczytać następujący apel:

Szanowni Państwo, nie pozwólmy, aby brak środków finansowych zburzył to nad czym tak długo pracowała cała drużyna Wisły Nowe. POMÓŻMY WYJŚĆ IM NA BOISKO!” Za pomocą zrzutki ma być uzbierane 10 tys. zł, które przeznaczone zostanie na mecze wyjazdowe i inne potrzeby związane z utrzymaniem drużyny seniorów. Link do zrzutki https://zrzutka.pl/6znan7

Kibice i sympatycy drużyny ruszyli na pomoc. Póki co udało się uzbierać nieco ponad 3,7 tys. zł z wymaganych 10 tys. Mimo to, pomysł należy uznać za całkiem oryginalny, choć coraz częściej stosowany w Polsce w ramach tzw. crowdfundingu, czyli zbiórki pieniędzy w internecie na określony cel lub projekt. Przedsięwzięcia tego typu są finansowane zwykle poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat.

Mają szansę się utrzymać

Przypomnijmy, że Wisła Nowe po rundzie jesiennej znajduje się co prawda w strefie spadkowej (na 16. miejscu), ale traci tylko dwa punkty do bezpiecznej lokaty.

Warto dodać, że problemy finansowe stają się coraz częstszą przyczyną rezygnacji z dalszej gry drużyn w naszym regionie. Wcześniej podobny los spotkał między innymi Strażaka Przechowo, Grom Osie, Start Warlubie, a ostatnio również Wdę Świecie.

Czy Waszym zdaniem forma crowdfundingu, może w przyszłości być dobrą metodą na pozyskiwanie pieniędzy na piłkę nożną? A może po prostu sama dyscyplina staje się zbyt droga w utrzymaniu nawet na niższym poziomie rozgrywek dla mniejszych miejscowości? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

sportatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz