Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • całkowite zachmurzenie
  Dzisiaj:
  24°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  23°C / 17°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  23°C / 16°C

"Żyj sportem". Wiemy kto dostanie dofinansowanie

Andrzej Bartniak
9 maja, 09:44
Znane są już wyniki drugiej edycji plebiscytu "Żyj sportem". Do podziału jest 20 tys. zł.
Adrianie Krzemińskiej udało się stworzyć aktywną społeczność miłośników zumby i kangoo jumps
Fot. Andrzej Bartniak

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu już po raz drugi ogłosił konkurs na organizację imprez sportowych i rekreacyjnych, w ramach inicjatyw obywatelskich. W puli programu znalazło się 20 tysięcy złotych, ale od początku przyjęto zasady, że do realizacji zakwalifikowane zostaną cztery projekty z dofinansowaniem, po pięć tysięcy każdy. Druga edycja programu spotkała się z dużo większym zainteresowaniem, niż miało to miejsce w ubiegłym roku, gdy zgłoszono tylko pięć projektów, a więc po głosowaniu trzeba było odrzucić tylko jeden. Tym razem głosować można było na 12 imprez.

- Cieszy nas tak duża ilość inicjatyw oddolnych – mówi Zbigniew Iwański, zastępca dyrektora ds. sportu i rekreacji w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu –Po głosowaniu okazało się, że zwyciężyły dyscypliny, które wcale nie muszą uchodzić za najbardziej popularne. Tym bardziej jesteśmy pod wrażeniem kreatywności wnioskodawców. Rozważamy, aby w przyszłym roku podnieść nieco pulę środków. Jeśli tak się stanie, to być może uda się zrealizować więcej projektów, bo maksymalne wsparcie pięciu tysięcy złotych na jedną imprezę, będziemy chcieli zachować – dodaje Iwański.

Zawody CrossFit znów na zamku

Z czterech projektów, które zwyciężyły w tym roku, jeden miał swoją premierę w pierwszej edycji. Chodzi o zawody w formie cross pod nazwą Battle Of The Castle, organizowane na dziedzińcu świeckiego zamku przez Marcina Wojtasińskiego. W tym roku część konkurencji odbędzie się również nad jeziorem Deczno.

Po raz pierwszy natomiast dofinansowanie uzyskał projekt „Aktywnie i zdrowo z kijami NordicWalking w Czapelkach”. W ramach programu w okresie od września do listopada będą przeprowadzone cztery treningi w miesiącu pod okiem instruktora Franciszka Trzcińskiego.

Ada najbardziej popularna

Autorkami kolejnych dwóch projektów są Adrianna Krzemińska i Marcelina Korecka, przy czym projekt „Aktywni w Świeciu” Ady Krzemińskiej pozostawił daleko w tyle konkurencję, uzyskując w głosowaniu 881 punktów, podczas gdy na drugie w tabeli Battle Of The Castle oddano 556 głosów. Zwycięski projekt jest zdecydowanie najbardziej rozbudowany i zawiera takie zajęcia, jak: gimnastyka, zumba, aquaactive, kangoojumps, czy stretching. Grupa docelowa również robi wrażenie, ponieważ zajęcia skierowane są dla osób od 3 do 65 lat!

Projekt Marceliny Koreckiej (znanej do tej pory głównie z pracy animacyjnej z dziećmi, głównie w Parku Wodnym w Świeciu) odbiega nieco od reszty, ponieważ nie jest stricte sportowy, a dotyczy organizacji tygodniowych półkolonii dla dzieci. W dużej mierze jednak będzie związany z zapewnieniem dzieciom możliwości rozrywki poprzez ruch i rekreację.

W tym roku aż osiem projektów nie otrzyma dofinansowania. Za niespodziankę można na pewno uznać mniejszą ilość głosów dla projektów związanych z biegami, czy też organizacją Dnia Dziecka na sportowo przez Stowarzyszenie Wda Futbol Business Club.

 Wyniki głosowania można znaleźć pod linkiem:

http://zyjsportem.oksir.eu/klasyfikacja-koncowa-2019/

redakcjaatextraswicie [dot] pl

 

Komentarze (1)

Bardzo się cieszę ze będą półkolonie

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz