Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Iwona, Michał, Renata
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  13°C / 9°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  20°C / 7°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  18°C / 10°C

Buziaki od alpaki. Niezwykły festyn w domu pomocy społecznej [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
21 września, 17:06
Realizowany przez OKSiR program Żyj Kulturą przybiera bardzo różne oblicza. W ramach projektu "Ogród pokoleń" przez dwa dni pensjonariusze domu pomocy społecznej cieszyli się towarzystwem setek osób, które zawitały w czwartek i piątek do ogrodu placówki.
Tych pensjonariuszy, którzy nie mogli zejść do ogrodu, alpaki odwiedziły w pokojach
Fot. Andrzej Bartniak

Zorganizowaniem imprezy zajęła się w głównej mierze grupa wolontariuszy związanych Domem Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Tak brzmi pełna nazwa tej placówki mieszczącej się w sąsiedztwie Nowego Szpitala w Świeciu.

Integracyjny festyn miała dwie odsłony. Scenariusz każdej z nich był podobny. Zmieniały się tylko menu i młodzi goście, uczniowie świeckich szkół zaproszeni na imprezę. Jak nie trudno się domyślić, była ona miłą odskoczną dla pensjonariuszy przyzwyczajonych do rutyny, niejako wpisanej w tryb życia tego typu miejsca. Spotkania z osobami starszymi, często poważnie schorowanymi nie były też obojętnym doświadczeniem dla ludzi młodych. Jedni i drudzy czerpali z tego spotkania.

Chyba największą atrakcją okazały się przesympatyczne alpaki, które na co dzień wykorzystywane są do terapii osób chorych i niepełnosprawnych. Ponadto w programie znalazły się też: przejażdżka bryczką, stoiska i zagrody z małymi zwierzętami, gry i zabawy oraz wizyta policjantów i strażaków, którzy opowiadali o swojej pracy.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz