Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jarosław, Marek
 • rozproszone chmury
  Dzisiaj:
  23°C / 16°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  25°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  15°C / 9°C

Pełna sala na spotkaniu z Arunem Milcarzem, podróżnikiem i pisarzem [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
7 listopada, 15:18
Blisko dwie godziny trwało spotkanie z podróżnikiem, który podzielił się wrażeniami z wyprawy na Syberię. Jego celem było poznanie buriackiego szamana Baira Rinczinowa, którego sława wybiega daleko poza granice Rosji.
Arun spędził w Czełutaju trzy miesiące jedząc, pracując i mieszkając z rodziną szamana
Fot. Andrzej Bartniak

Wtorkowe spotkanie z Arunem Milcarzem stanowiło prolog Festiwalu Podróżników, który odbędzie się w dniach 22-24 listopada. Frekwencja na spotkaniu to najlepszy dowód na to, że impreza Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, mimo krótkiej historii, ma swoją renomę. Brak wolnych miejsc w Miejskiej Bibliotece Publicznej, będącej gospodarzem wydarzenia, zaskoczył nawet samego gościa.

Arun Milcarz, tak naprawdę noszący imię Arkadiusz, za którym nie przepada, opowiadał w niezwykle sugestywny sposób o spotkaniu z kulturą Buriatów zamieszkujących wschodnią Syberię. Być może w jego prelekcji było trochę za dużo „śmieszkowania”, ale po pewnym czasie można było przywyknąć do tego typu narracji.

Niemniej jego opowieść, wzbogacona zapisem filmowym, zrobiła na większości słuchaczy spore wrażenie. Zwłaszcza uwagi dotyczące szacunku należnego przodkom i osobom starszym będącym skarbnicą wiedzy, która znika wraz z ich śmiercią.    

Spotkanie było również okazją do promocji dwóch książek podróżniczych.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz