Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Cezary, Maria
 • rozproszone chmury
  Dzisiaj:
  24°C / 18°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  25°C / 14°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 15°C

Spotkanie z historią, czyli Noc Muzeów w Nowem [zdjęcia]

red
12 maja, 17:01
Sobotnia Noc Muzeów rozpoczęła się grą miejską Wehikuł czasu.
W baszcie można było spotkać się z rycerzami i białogłowami
Fot. Jan Plit

W pięciu różnych punktach miasta przygotowano atrakcje dla uczestników zabawy. I tak w zamku odbywały  się projekcje bajek z diaskopów, w amfiteatrze budowany był  piec butelkowy, w kościele poklasztornym czekała wystawa starych modlitewników, kantyczek i książeczek do nabożeństwa, na WTZ- ach warsztaty z rękodzieła a w baszcie spotkanie z rycerzami i białogłowami.

Nagrodami w grze miejskiej były kupony na rodzinny obiad oraz gadżety promocyjne gminy Nowe. O godz. 19 w farze odbył się koncert Dźwięki tradycji. Na organach zagrał Gedymin Grubba, na bazunie koncertowej Paweł Grubba.

O godz. 20 spod zamku przewodnicy zaprosili swych słuchaczy do podróży w przeszłość. Grzegorz Rogowski opowiedział o czarach i nowskich czarownicach, natomiast Zbigniew Lorkowski, wiceburmistrz Nowego w farze próbował odkryć tajemnice jakie skrywają nowskie freski.

Sporą popularnością cieszył się wykład o czarach i czarownicach. Wieczorem w amfiteatrze odbył się nocny pokaz pieca butelkowego. W niedzielę rano można było zabrać ze sobą butelki podane próbie ognia.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

 

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz