Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Agnieszka, Amelia, Szymon

Spotkanie z legendarnym alpinistą Leszkiem Cichym [zdjęcia]

bart
24 listopada, 11:22
Do ostatniego miejsca wypełniła się sala świeckiego OKSiR chętnymi do posłuchania o tym, jak Polacy ustanowili światowy rekord w alpinizmie zimowym.
Leszek Cichy, obecnie przedsiębiorca, jako pierwszy Polak skompletował Koronę Ziemi (siedem najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów)
Fot. Andrzej Bartniak

Wprawdzie pierwsze wydarzenia tegorocznego Festiwalu Podróżników miały miejsce już w czwartek, jednak oficjalnego otwarcia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia, dokonał w piątek.  Sala widowiskowa OKSiR z trudem pomieściła wszystkich, którzy chcieli posłuchać o tym wyczynie, którego dokonali Polacy w lutym 1980 roku.  Mowa oczywiście o zimowym wejściu na Mount Everest. Jako pierwsi stanęli tam Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy. Jednak jak podkreślał gość, był to owoc starań całej polskiej, kilkunastoosobowej ekipy.

Większą część spotkania wypełnił archiwalny film nakręcony przez alpinistów, którzy starali się na tyle, na ile pozwalały na to możliwości techniczne, dokumentować ten historyczny moment. Autentyczne dialogi raz bawiły, jak chociażby pełna napięcia dyskusja o tym, dlaczego ciągle brakuje łyżek, innym razem przyprawiały o mocniejsze bicie serca, gdy ukazywano, z jak wielki wysiłkiem wiązało się zdobycie góry.

Cichy sporo miejsca poświecił także plan polskich alpinistów. Mowa o próbie zdobycia zimą K2. Jeśli uda się im tego dokonać, ugruntują solidną markę, jaką od lat 70. budują polscy alpiniści. Póki co, trawa zbieranie pieniędzy na wyprawę. Potrzeba 2 mln zł.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

  

 

 

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz