Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jarosław, Marek
 • rozproszone chmury
  Dzisiaj:
  23°C / 16°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  25°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  15°C / 9°C

Wjechał rowerem na Śnieżkę

Tomasz Keller
27 października, 18:17
Grupa HAS Team MTB istnieje od pięciu lat. Za cel stawia sobie organizowanie cyklicznych zawodów w terenowej odmianie kolarstwa.
Andrzeja Horakowskiego nie zniechęcił do uprawiania wyścigów terenowych nawet złamany bark
Fot. Marek Wojciekiewicz

Nie są ani klubem ani stowarzyszeniem. Mówią o sobie w kontekście nieformalnej grupy zapaleńców.

- Moja przygoda z MTB zaczęła się jakieś pięć lat temu, gdy miałem okazję pojeździć trochę po Bieszczadach. Wtedy załapałem na dobre bakcyla do kolarstwa górskiego – mówi Andrzej Horakowski, założyciel HAS Team MTB.

Test na wytwałość

Na początku przygody wraz z grupką znajomych startowali w Rajdzie Kociewskim. Po kilku latach mieli już na koncie wiele wspólnych imprez.

- Startowaliśmy między innymi w znanym wyścigu w Koronowie i Skandii, organizowanej przez Lang Team. Dzięki temu mieliśmy okazję nie tylko wziąć udział w świetnej przygodzie, ale również podpatrzeć pewne elementy organizacyjne, by móc potem wykorzystać to organizując imprezy w Świeciu – dodaje Andrzej Horakowski.

Grupa trenuje i startuje pod wspólnym szyldem, choć nie jest klubem. Lider zajmuje się zresztą nadrukami na koszulki, więc ekipa zawsze może liczyć na to, że będzie rozpoznawalna. HAS startuje głównie w wyścigach terenowych MTB, choć założyciel kupił sobie ostatnio również szosówkę, by jak twierdzi „trenować nogę”. O tym, że jest to dość ekstremalny sport Andrzej Horakowski przekonał się, testując jedną z tras przed wyścigiem.
REKLAMA

- Niestety, doznałem upadku i połamałem sobie bark. Byłem wyłączony z treningów i zawodów przez kilka miesięcy, ale w żaden sposób mnie to nie zniechęciło – przyznaje.

Śnieżka zdobyta

Z indywidualnych osiągnięć może się pochwalić choćby wjazdem na Śnieżkę.

- Trasa liczyła ponad 16 kilometrów i kończyła się na wysokości 1100 metrów, gdzie kąt nachylenia w pewnych momentach wynosił 18 procent. Cały podjazd trwał jakieś półtorej godziny, ale praktycznie nie było ani chwili na przerwę, a więc towarzyszył temu niesamowity wysiłek – wspomina.

Głównym celem grupy HAS Team MTB jest jednak organizowanie cyklicznych imprez kolarskich w Świeciu i okolicach.

- Chcemy jakoś wypełnić lukę po Rajdzie Kociewskim. Mamy kilka ciekawych pomysłów. Mamy wspaniałe trasy, na których można się ścigać i chcielibyśmy to wykorzystać w przyszłości – zapowiada Andrzej Horakowski.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (2)

GRAULUJĘ WSPANIAŁEJ WYPRAWY ALE CHYBA ŚNIEŻKA JEST TROCHĘ WYŻSZA, CZY ZAKOŃCZENIE TRASY MIAŁO MIEJSCE PRZY "DOMU ŚLĄSKIM"?, WJAZD PEWNIE PROWADZIŁ DROGĄ TYSIĄC LECIA OD ŚWIĄTYNI WANG w KARPACZU. POZDAWIAM

Odpowiedzi: 0

Acquisto Levitra Farmaci Originali Propecia Attrici Herbolax online cialis Cose Clomid Amoxicillin Dosage In Children

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz