Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Artur, Stefan, Waldemar

Wojskowe pojazdy wjechały do Świekatowa. Co w sobotę działo się we wsi? [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
4 sierpnia, 08:07
Uspokajamy. Nie chodziło o kryzysową sytuację, w której musiała interweniować armia, ale o piknik z militarnymi akcentami. Z pojawienia się wojskowego sprzętu najbardziej ucieszyły się dzieci.
Pojazdy wyruszyły w 10-kilometrową paradę wokół Świekatowa i ulicami wsi
Fot. Andrzej Pudrzyński

Starym wozom bojowym, samochodom terenowym, a nawet kuchni polowej, towarzyszył leciwy, ale wciąż sprawy samochód strażacki i piękne, lśniące czerwonym lakierem auto cywilne. Takimi cackami jeździli przed II wojną światową nasi pradziadkowie, oczywiście ci zamożniejsi.

Sprawcami całego „zamieszania” byli uczestnicy Zlotu Pojazdów Militarnych i Pożarniczych, jaki 3 sierpnia odbył się w Świekatowie po raz czwarty. Kolumna wojskowo-strażackiego sprzętu, w asyście motocyklistów, wyruszyła z plaży nad Jeziorem Świekatowskim w kierunku Janiej Góry, prezentując się okolicznym mieszkańcom. Zatoczyła koło wokół Świekatowa, przejechała przez ulice wsi i po pokonaniu 10 km wróciła nad jezioro.

Trwała tu dalsza część pikniku z pokazem ratownictwa wodnego, występami młodych solistów z ośrodka kultury w Pruszczu oraz grupy taneczno-wokalnej z Białorusi. Na zakończenie można było potańczyć przy didżejskich rytmach, albo po prostu poleżeć na plaży i wypluskać się w Jeziorze Świekatowskim, tym bardziej, że pogoda temu sprzyjała.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz