Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jarosław, Marek
 • rozproszone chmury
  Dzisiaj:
  23°C / 16°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  25°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  15°C / 9°C

Czy 12 listopada zrobimy zakupy? Co z wizytą u lekarza? Co będzie otwarte, a co nie?

Andrzej Pudrzyński
9 listopada, 20:46

Parlamentarne przepychanki i wprowadzane w ostatniej chwili zmiany sprawiły, że wielu z nas pogubiło się w tym, co załatwimy, a czego nie w poniedziałek 12 listopada. Przygotowaliśmy lokalny mini przewodnik.

W poniedziałek nie zrobimy zakupów w marketach
Fot. Andrzej Bartniak

12 listopada jest dniem wolnym od pracy. Tego dnia nie mamy po co iść do sądu, urzędów gmin i miast, starostwa, skarbówki czy ZUS-u, bo zastaniemy zamknięte drzwi.

Nieczynne będą markety. Dotyczy to też Biedronki na dworcu w Świeciu, która jest otwarta w niehandlowe niedziele. Zakupy zrobimy jedynie w małym sklepie spożywczym, w którym za ladą stanie właściciel.
REKLAMA


Nie wszyscy jednak będą mieli tego dnia wolne. Lekarze i pielęgniarki w szpitalu będą musieli przyjść do pracy. Brak wolnego w służbie zdrowia wprowadzono, gdy okazało się, że odwołanie zaplanowanych wcześniej zabiegów i operacji spowoduje chaos. Warto jednak pamiętać, że 12 listopada nie spotkamy się z lekarzem rodzinnym.

Co robić tego dnia? Politycy z prawej strony sceny politycznej podpowiadają, że należy oddać się patriotycznej zadumie i spędzić go w gronie rodziny. Do tego pierwszego może być jednak trudno przekonać dzieci. Niestety, w Świeciu i powiecie mamy niewielki wybór na zagospodarowanie im wolnego czasu.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Jeśli dopisze pogoda, można wybrać się na spacer. Inna alternatywa, to wizyta w Parku Wodnym, który będzie otwarty tak jak zwykle, czyli od godz. 7.00 do 22.00. Czynne będzie również kino Wrzos. O godz. 14.45 i 16.30 obejrzymy familijny film „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, a o 18.40 i 21.00 komedię romantyczną „Planeta singli 2”.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (1)

Spacer? Czy p. Pudrzyński wie co proponuje świeciakom? Spacer w smogu? Cóż za nieodpowiedzialność.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz