Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jadwiga, Leonard, Teresa
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  19°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 12°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  16°C / 10°C

Czy przerwanie prac na trasie S5 opóźni budowę McDonaldsa pod Świeciem?

Andrzej Pudrzyński
12 lipca, 16:54

Jednym z argumentów przemawiających za powstaniem baru szybkiej obsługi  w Morsku koło Świecia, była budowa trasy S5. Czy przerwanie prac przy powstaniu drogi ekspresowej, nie ostudzi zapału inwestora, który chciał budować McDonaldsa?

Klienci będą mieli w czym wybierać, bo McDonald's powstanie na działce w pobliżu KFC
Fot. Andrzej Pudrzyński

Wprawdzie McDonald's, po nasyceniu rynku w dużych miastach, stawia swoje bary w coraz mniejszych miejscowościach, ale rzadko zdarzają się takie sytuacje jak u nas. W czym rzecz? Otóż, McDonald's powstanie tuż obok działającego od grudnia 2017 r. baru sieci KFC.
REKLAMA

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dzieje się to parę kilometrów od miasta, które liczy raptem 26 tys. mieszkańców. A to niewiele, jak na ekonomiczne standardy tych lokali, nawet jeśli doliczymy do tego mieszkańców okolicznych wsi.  

Obecnie w KFC, który nie czuje jeszcze oddechu konkurencyjnego McDonaldsa za ścianą, ilość klientów jest na średnim poziomie. Na pewno trudno mówić o tłumach. Świecie nie jest miejscowością turystyczną, więc oprócz mieszkańców miasta i okolic, dodatkową klientelę stanowią jedynie osoby podróżujące drogą krajową nr 91.  

Więcej klientów przyjedzie z pewnością trasą S5. Jednak po zerwaniu umowy z włoskim wykonawcą „ekspresówki”, na pewno nie stanie się to na początku przyszłego roku, jak pierwotnie planowano.
REKLAMA

Jedno jest raczej pewne, S5 w końcu powstanie, bo jest niemal nierealne, aby państwo zarzuciło tę inwestycję, chociaż stanie się to pewnie dopiero za około 2 lata (jak wszystko dobrze pójdzie).

I na to liczy na pewno McDonald's.

- Tak duża firma planuje z wieloletnim wyprzedzeniem. Stać ją, żeby poczekać, aż w końcu trasą ekspresową pojadą pierwsi kierowcy i zacznie zarabiać  – argumentuje Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.
REKLAMA

Na razie nic nie wskazuje na to, żeby McDonald's zwalniał tempo, o czym zapewnia sam inwestor. Czeka jeszcze na zgodę na dysponowanie gruntem na cele budowlane i podobno pod koniec wakacji lub zaraz po nich na działkę wjedzie sprzęt budowlany.

McDonald's w Morsku miałby zostać otwarty w grudniu tego roku. Czy tak będzie i czy faktycznie opóźnienia w budowie „piątki” nie wpłyną na decyzję inwestora, przekonamy się wkrótce.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Czytaj także

Komentarze (25)

niech budują jak najszybciej się da. I tak to im nie przyniesie straty. Całe chełmno jeżdzi już do kfc i świeckich marketów. A co dopiero jak otworzą maca to będą jeżdzić całe świecie, chełmno i okoliczne wioski+ ruch na drodze i tak jest spory. Raczej nie stracą

Odpowiedzi: 1

Typowy polski seba

Odpowiedzi: 0

A na otwarcie jako piewszy Jery  z elitą na darmowe żarcie się zjawi.

Odpowiedzi: 1

Haha

Odpowiedzi: 0

Bez Jerzego nie mogliby się otworzyć legalnie. Takie prawo w Świeciu. Pierwszy wieśmac musi być dla niego. Inaczej splajtuje cała sieć.

Odpowiedzi: 1

ma chlop swój sposob na życie,ktoś go wypromował i wybrał,kiedyś dorobią mu w mieście ulice może nawet pomnik hehe,leśne dziady mają sie dobrze...

Odpowiedzi: 1

Mówicie o tym Jerzym na Ż.? Ż jak żarówka?

Odpowiedzi: 0

Jak będzie tak samo biedne co kfc gdzie żałują mięsa i warzyw, dają sam sos z bułką lub naleśnikiem to ja podziękuje za takiego maca xD

Odpowiedzi: 0

Pierdoły i tyle

Odpowiedzi: 0

CChełmno niech żre u siebie a nie tu przyjezdza

Odpowiedzi: 3

Powiedz, jak to jest jak sie nabluzga na mieszkancow innego miasta, co czujesz?, czy to rodzaj jakiejs ekstazy, orgazmu?- opowiedz... :-)

Odpowiedzi: 0

przyjeżdżają, mają bardziej zadbane kobiety

Odpowiedzi: 1

Prawda w Świeciu duzo dziewczyn z nadwagą i szluga w ryju - ochyda

Odpowiedzi: 0

Z rozrzewnieniem przeczytałem Twój komentarz. Tak głupiego dawno nie widziałem. Jak przyjadą, zabraknie dla Ciebie kawałków kurczaka w tartej bułce? 

Odpowiedzi: 0

Przyjadą zgrabne panny z Chełmna na frytki :) bo w Świeciu kobiet duzo zaniedbanych z brzuchami. Kobieta kończy się po rozmiarze S

Odpowiedzi: 2

Hahaha w sumie coś w tym jest.

Odpowiedzi: 0

Po tych frytkach juz takie zgrabne nie beda.

Odpowiedzi: 0

 MOJ   BOSZE NIE RÓBCIE MI TEGO JA NIE PRZEŻYJE. TO STRASZNA TRAGEDIA. NIE BEDE MIAŁ RAKA , ZAWALU , UDARU , PROSZE BUDUJCIE NIE PRZESTAWAJCIE PROSZE CO ZA TRAGEDIA MOJ BOSZEEEEEEEE !!!!!!

Odpowiedzi: 0

 MOJ   BOSZE NIE RÓBCIE MI TEGO JA NIE PRZEŻYJE. TO STRASZNA TRAGEDIA. NIE BEDE MIAŁ RAKA , ZAWALU , UDARU , PROSZE BUDUJCIE NIE PRZESTAWAJCIE PROSZE CO ZA TRAGEDIA MOJ BOSZEEEEEEEE !!!!!!

Odpowiedzi: 0

A ja z Grażyną już na niedzielne obiady abonament chciałem wykupić

Odpowiedzi: 0

Kfc padnie pewnie. Więcej ludzi lubi maca jednak

Odpowiedzi: 0

McDonalds potrzebny jest w Swieciu jak swini siodło.

Odpowiedzi: 0

Hamburgery z MCDonaldsa za kilkadziesiąt lat będą pokazywać w muzeach, już przeszły do historii, nigdy się nie zepsują... https://joemonster.org/art/32275,

Odpowiedzi: 0

Mam nadzieję, że otwarcie McDonalds będzie z większym rozmachem niż KFC i tym razem zostanie zaproszony Prezydent Polski.

Odpowiedzi: 0

Jak PiS wygra wybory to S5 nie wybuduje przez najbliższe 5 lat bo to przerasta organizacyjnie

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz