Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ewelina, Jan, Paweł
 • całkowite zachmurzenie
  Dzisiaj:
  19°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 14°C
 • silne opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 9°C

Czy ruszą prace na trasie S5? Podwykonawcy: Tak, jeśli dostaniemy pieniądze

Andrzej Pudrzyński
12 marca, 12:48

W połowie marca kończy się przerwa zimowa przy budowie drogi ekspresowej. W tym czasie wykonuje się tylko te prace, na które pozwala pogoda. Po 15 marca wykonawca dwóch odcinków przebiegających przez powiat świecki powinien ostro ruszyć z robotą. Tak przynajmniej przewiduje umowa. Ale czy tak się stanie?

Czy od 15 marca na budowie trasy S5 pojawią się robotnicy i sprzęt?
Fot. Andrzej Pudrzyński

Impresa Pizzarotti czasu ma coraz mniej, bo na odcinkach Nowe Marzy-Dworzysko i Dworzysko-Aleksandrowo nie wykonano nawet 30 proc prac. Tymczasem termin ich zakończenia to koniec tego roku.

W piątek w siedzibie Pizzarotti w Świeciu odbyły się rozmowy z podwykonawcami w sprawie wypłaty zaległych zobowiązań. Niektórym firmom Włosi są winni po kilkaset tysięcy złotych.
REKLAMA

- Pieniądze miały być wypłacone lada dzień. Na razie nic nie mam na koncie, więc nie podejmę prac. Mam już dość kredytowania Włochów z własnych środków – usłyszeliśmy od szefa  jednej z firm podwykonawczych.

Impresa Pizzarotti toczy negocjacje z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie korekty kontraktu. Włosi chcą dodatkowych pieniędzy argumentując to tym, że w ostatnich latach gwałtownie wzrosły ceny materiałów budowlanych i koszty robocizny.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (13)

No fajnie ale co wynika z artykułu? Dalej nic nie wiadomo to co w końcu było na spotkaniu?

Odpowiedzi: 1

Na spotkaniu obiecali że kasę wypłaca a nie wypłacają. Tyle wynika. A jak kasy nie będzie to nikt 15 marca do roboty nie przyjdzie i bedziecie czekać na S5 10 lat.

Odpowiedzi: 0

Państwo w państwie...

Odpowiedzi: 1

Chamstwo w państwie

Odpowiedzi: 0

Włosi mają rację przetarg był w 2014 roku,ceny były inne.Po 5 latach ceny poszybowały w górę to trzeba dopłacić,podwykonawcy dostaną swoje pieniądze i roboto ruszy.Jak by chciał dopłaty facet z Torunia to szybciutko by je otrzymał..

Odpowiedzi: 1

Widziały gały co podpisywały.A temu tam z Torunia to dawali,dają i będą dawać -ament. Na s5 wpuścić brygady szturmowe wotu.

Odpowiedzi: 1

Racja.

Odpowiedzi: 0

Wina jest wyłącznie po stronie rządu(gddkia), przecież przed otwarciem ofert przetargowych ,,mądry rząd i GDDKiA" mógł obilczyć ile wynosi średno wybudowanie odcinka  S5 plus infacja i nie wybierać tańszych ofert niż te co w rzeczywistości wynoszą  koszta budowy . Przez ponad 25 lat  GDDKIA  popełna ten sam błąd!

Odpowiedzi: 0

Włoska firma to nie jest firmą ,,krzak" jest to potężna firma z ponad stu letnim doświadczeniem,budują lotniska ,mosty drogi na całym świecie ,więc takiej firmnie często bardziej opłaca się zapłacić karę umowną i się zwinąć niż nie mieć dużego arobku z takiego kontraktu.

Odpowiedzi: 1

Niech się zawijają bo już mam ukraińców na ich miejsce

Odpowiedzi: 0

Zawsze mowiło się że to wina Tuska teraz można powiedzieć że to wina Kaczyńskiego (PiS'u).

Odpowiedzi: 2

Wine ponosi Gddaik bo nie potrafią obliczyć i przewidzieć kosztów budowy i bierze najtańsze oferty niczym w ciemno.

Odpowiedzi: 0

To ci nie poszło....kontrakt podpisany za czasow PełO

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz