Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Artur, Stefan, Waldemar

Głupota w akcji. Zniszczyli tablice edukacyjne na Diabelcach

Andrzej Pudrzyński
12 sierpnia, 08:32

Latem ubiegłego roku miasto wyremontowało za ponad 150 tys. zł szlak spacerowy na Diabelcach. Jednym z elementów nowego wizerunku były tablice edukacyjne.

Ktoś pewnie uznał, że to zabawne...
Fot. nadesłane

REKLAMA

O uroku Diabelców, lub jak kto woli, Czarcich Gór, nie trzeba przekonywać mieszkańców Świecia. Z ciągnącej się między  miastem a Sartowicami, porośniętej krzakami i drzewami, wysoczyzny rozciąga się wspaniały widok na Wdę i Wisłę.  

Miasto od lat systematycznie buduje tam pomosty, ławki i punkty widokowe, które równie systematycznie są demolowane przez wandali. Szeroko zakrojone prace przeprowadzono w ubiegłym roku.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

- Naprawiono betonowe schody znajdujące się w pobliżu Nowego Szpitala. Odnowiono istniejące pomosty, a przy studzience kanalizacyjnej zbudowano nowy. Utwardzono też ścieżki i przycięto zieleń w miejscach, w których utrudniała przechodzenie. W punktach widokowych pojawiły się nowe ławy i stoły – wyliczała tuż po zakończeniu inwestycji Marta Karolczak, kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Oprócz tego ustawiono tablice edukacyjne informujące o walorach przyrodniczych Diabelców. I właśnie je za cel obrali sobie wandale. Jedna z tablic i tzw. katarynka wiedzy zostały na tyle skutecznie zabazgrane, że stały się mało czytelne i trzeba je będzie wymienić.

Kolejny przejaw „radosnej twórczości” / Fot. nadesłane

REKLAMA

- Przepraszam za mocne słowa, ale trudno to określić inaczej, jak przejaw debilizmu – denerwuje się Józef Szydłowski, przewodniczący Klubu Miłośników Historii KaMuH ze Świecia, który przesłał nam zdjęcia. – To nasze wspólne dobro, które miasto utrzymuje i konserwuje za niemałe, nasze, wspólne pieniądze.

Szydłowski apeluje, aby nie przymykać oka na ten akt wandalizmu.

- Spróbujmy wspólnymi siłami namierzyć tych ludzi. Może ktoś coś widział? To jest nasze wspólne otoczenie. Jeśli sami o nie zadbamy, to ulegnie zniszczeniu – argumentuje.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (8)

Dodajcie jeszcze zdjęcię z napisem Boga nie ma. Taka twórczość tam też miała miejsce. Popieram p. Józefa, warto poszukać sprawców, następni może się zastanowią.

Odpowiedzi: 0

założyć kilka fotopółapek, myślę że szybko się zwrócą po złapaniu wandali

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się, koniecznie złapać i ukarać dla przykładu!!!!

Odpowiedzi: 0

A może więcej patroli straży miejskiej w tamtym rejonie.!!!!!dostali takie piękne rowery więc można je wykorzystać!!!!! 

Odpowiedzi: 2

Więcej tzn.ile?????

Odpowiedzi: 1

Tyle ile trzeba

Odpowiedzi: 0

Więcej patroli raczej nie pomoże, wątpię aby sebixy były na tyle głupie aby malować to za dnia, a w nocy...gdzie ich tam znajdą, poza tym namalowane tego też nie zajmuje godziny 

Odpowiedzi: 0

Ale ile potrzeba??

20 razy po 10 minut?

To daje nam 200 minut czyli 3 godziny i 20 minut tak/

Doba ma 24 godziny.

Co z resztą czasu?

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz