Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Iwona, Michał, Renata
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  13°C / 9°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  20°C / 7°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  18°C / 10°C

Gmina Lniano będzie miała nowoczesną oczyszczalnię ścieków za ponad 5 mln zł

Andrzej Bartniak
12 października, 14:43

Za miesiąc zostanie oddana do użytku w pełni zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Lnianie. Inwestycja za ponad 5,3 mln zł zabezpieczy potrzeby gminy przynajmniej na kilkanaście lat.

Oczyszczalnia zostanie oddana do użytku 20 listopada
Fot. Andrzej Bartniak

Powoli dobiegają końca prace związane z przebudową oczyszczalni oraz wchodzących w jej skład 17 pompowni rozmieszczonych w całej gminie. Finał i przekazanie obiektu zaplanowano na 20 listopada. Ściślej rzecz ujmując, wtedy oczyszczalnia - pracująca przez cały czas remontu - uzyska pełną moc. Możliwość przerobu ścieków zwiększy się aż dwukrotnie.
PŁATNY MATERIAŁ WYBORCZY

REKLAMA

Realizację  tego zadania Zofia Topolińska, wójt gminy Lniano, uważa za jeden z największych sukcesów. Powody są przynajmniej dwa: po pierwsze jest to najkosztowniejsza  inwestycja zrealizowana za jej rządów, a po drugie, dofinansowanie unijne znacznie przekroczyło oczekiwania.

- Liczyliśmy na wsparcie w wysokości 2,5 mln zł - tłumaczy Zofia Topolińska. - Tymczasem Urząd Marszałkowski tak wysoko ocenił nasz projekt, że przyznał nam aż 4,49 mln zł. Można powiedzieć, że zaoszczędziliśmy 2 mln zł.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Nawet  w sytuacji, gdyby dofinansowanie wyniosło spodziewane 2,5 mln zł, a nie 4,49 mln, gmina i tak zmuszona byłaby zrealizować tę inwestycję. Różnica byłaby taka, że byłoby mniej pieniędzy na inne zadania.

- Powodem do zadowolenia jest fakt, że cała gmina jest już skanalizowana - tłumaczy wójt Lniana. - Konsekwencją tego stanu rzeczy, była ilość ścieków, które z wielkim trudem przerabiała nasza oczyszczalnia oddana do użytku 19 lat temu. Mając  w perspektywie dalszy rozwój, problem zagospodarowania  ścieków stał się jednym z priorytetów - zaznacza.
PŁATNY MATERIAŁ WYBORCZY

Zwiększona moc pozwoli także na odbiór osadów z przydomowych oczyszczalni montowanych w miejscach o rozproszonej zabudowie. Zgodnie z obliczeniami, uwzględniającymi nowe przyłącza, zmodernizowana oczyszczalnia powinna zabezpieczać potrzeby gmina przez najbliższych 10-15 lat.  

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Komentarze (7)

Jak sie Pani Wojt promuje hehe i tak nie bede na nia glosowal

Odpowiedzi: 0

Gratulacje 

Odpowiedzi: 0

Świetna robota! Bez fajerwerków i wielkich banerów. Po prostu efekty dla każdego mieszkańca :-)

Odpowiedzi: 0

A ile kosztuję mieszkańca gminy 1m3 ścieków?

Odpowiedzi: 0

Brawo Pani Wójt!!Mądrzi mieszkańcy Panią doceniają i docenią w najblizszych wyborach

Odpowiedzi: 0

"cała gmina skanalizowana " hmm, mieszkam 100m od granicy Lniana, Jędrzejewo przedłużenie ul. Dworcowej, kanalizy brak, choć przepompownia jest nie daleko. Mam nadzieję że teraz gmina rozbuduje kanalize i do mnie. 

Odpowiedzi: 0

Get Pyridium Without Perscription Tablet With Free Shipping Can I Buy Misoprostol At Walgreens best price propecia in uk For Sale Zithromax Z Pak Oral Kamagra With Dapoxetine Propecia Serenoa Repens

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz