Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Maryla, Cyryl, Władysław
 • całkowite zachmurzenie
  Dzisiaj:
  22°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  23°C / 12°C
 • rozproszone chmury
  Pojutrze:
  25°C / 12°C

Grażyny i Janusze parkowania. Powinny być surowsze kary za takie stawianie samochodu?

bart
10 stycznia, 07:56

W dobie, gdy każde miejsce parkingowe jest na wagę złota, bezmyślne blokowanie dwóch stanowisk może mocno zirytować.

Czy kierowca tego niewielkiego daihatsu nie widział nic niestosownego w tym, że zajął dwa miejsca?
Fot. Andrzej Bartniak

Mimo rozbudowy parkingu Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu, często nie można tam znaleźć ani jednego wolnego miejsca.
REKLAMA

Dlatego sporo kierowców, po zrobieniu rundki, zmuszonych jest wyjechać z placu i pozostawić auto na ul. Armii Krajowej. Bywa, że w rządku stoi blisko 10 samochodów. Tym większą irytację musi budzić obrazek, gdy się widzi, że ktoś bezmyślnie ustawiając auto zajął dwa stanowiska.

Dziś za takie parkowanie można otrzymać 100 zł mandatu i 1 punkt karny. Jak sądzicie, czy to odpowiednia kara? A może za takie parkowanie powinna być ona surowsza? Często spotykacie się z takimi przypadkami?
REKLAMA

 

Komentarze (44)

A jeśli wcześniej, po prawej stronie parkował motor, a po lewej zamiast VW stał, bliżej, inny samochód? Pozdrawiam :) 

Odpowiedzi: 2

Popieram w 100% wypowiedź RAKO ! Czy redaktor widział na własne oczy moment parkowania tych aut ? Często zdarza się że właśnie obok stoi np motor i kierowca parkuje zaraz obok. A nagle motor wyjeżdża i wychodzi na to że parkował jakiś amator - nie ładnie tak oczerniać ludzi !

Odpowiedzi: 0

Też popieram. Osobiście tak nie robię ale często tak się zdarza. Mogło to byc jedyne wolne miejsce w okolicy. Tamte pojazdy mogły dawno pojechać a na tym psy wieszają. 

Odpowiedzi: 0

mnie natomiast irytuje parkowanie na ulicy armii krajowej, tam powinny lecieć madaty

ludzie przyzwyczaili swoje 4 litery że wszedzie muszą autem jak najbliżej, nie ma miejsca na parkingu to przykr trzeba jechać na parking chodziażby tesco, a nie stawiać na ulicy

Odpowiedzi: 3

Zgadzam się w 100%. Na Armii Krajowej powinien być zakaz zatrzymywania. Dochodzi do sytuacji, że wjezdzasz tam np, od Tesco i nagle musisz się zatrzymać bo z przecieka stoją auta, a ten pas zablokowany. A potem krzyk, że skrzyżowanie kolizyjne,ale jak nagle ktoś zatrzyma się na środku bo nie ma gdzie wjechać to tak potem jest 

Odpowiedzi: 0

Również jestem za zakazem stawiania samochodów na ul. Armii Krajowej. Często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji przez te auta zaparkowane na ulicy... przypominam, ze jest to jedna z bardziej ruchliwych ulic w naszym mieście... 

Odpowiedzi: 1

...ale tam jest ZAKAZ Parkowania - znak stoi przy krzyżówce   /Tesco,Kaufland/ -na Armii Krajowej nie wolno parkować

Odpowiedzi: 0

Pewnego poranka zadzwonilam na policje w tej sprawie to dyzurny mi powiedzial ze tylko ja sie skarze. Powiedzoalam ze auta musza wyminac stojace juz na armii na wysokosci przejscia dla pieszych co stwarza niebezpieczenstwo. To moze wysle patrol. Niedaleko tak newralgicznego skrzyzowania takie parkowanie wzbudza irytacje i u mnie powoduje gwaltowne przspieszanie a w emocjach i zbyt agresywne zachowanie sie na tym skrzyzowaniu.jestem jedna z tych co stana na parkingu przy tesco i przejada sie 3 minuty.nie rozumiem czemu nie ma tam zakazu. Swieciacy to wogole wjada do aklepow niedlugo. Tak jak w handlowa niedziele notoryczne parkowanie na placu manewrowym pks. W bydzi 5 minut by nie postali.barany wgole nikt by na to nie wpadl 

Odpowiedzi: 0

widziałem że wcześniej stał tam motor, widziałem nawet jak było robione to zdjęcie,  zastanawiałem się tylko do jakiego szmatławca trafi fotka, z bezmyślnym tekstem o pakowaniu. Już wiem. 

Odpowiedzi: 1

Nawet gdyby stał tam motor to kierowca powinien zająć "swoje" stanowisko, po to, aby w momencie, gdy wyjedzie motor mógł się zmieścić jeszcze jeden samochód. A tak są zajęta dwa stanowiska. Chyba, że kierowca liczył na to, że za chwilę przyjadą jeszcze dwa motory. 

Odpowiedzi: 1

W końcu ktoś mądry się wypowiedział. Dokładnie tak powi no być a ciemnota nie rozumie i nie widzi linii od miejsc parkingowych 

Odpowiedzi: 0

Dla myślących inaczej nawet są wyznaczone miejsca poprzez linie w których trzeba sie zmieścić i .. niektórzy mają to w d... - nie szanują innych osób. Naklejka, którą ciężko zdrapać na szybę "karny kut.." jak na wschodzie może pomóc w myśleniu takim przy drapaniu. Polskiej "uprzejmości" na drogach jest dużo na YT. Karać z uśmiechem na twarzy.

Odpowiedzi: 1

Pamiętaj, że dewastacja mienia też jest karana. Ty komuś naklejkę a ten ktoś Tobie rachunek za wymianę szyby (o ile zostaniesz złapany na gorącym). Sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto komuś cokolwiek naklejać. Chyba, że lubisz adrenalinkę.

Odpowiedzi: 0

Parkingi są robione przede wszystkim za wąskie że drzwi nie idzie otworzyć od tego należało by zacząć samochody są coraz szersze i większe. A jak już chcecie się czepiać zróbcie zdjęcia w święta gdzie na parkingu przy multiboksie nie ma żadnych reguł parkowania 

Odpowiedzi: 1

Święta racja.

Odpowiedzi: 1

G...a za wąskie są do obecnych rozmiarów aut!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 0

Jaki redaktor taki artykuł. Dno. Jakby nagrał film z momentu parkowania tego pojazdu to było by to wiarygodne a tak to niech to sobie wsadzi w buty. A jak chce mieć zdjecie wiarygodne to niech sie przejdzie na parkingi pod markety i porobi zdjecia pojazdow parkujacych na miejscach dla osób niepełnosprawnych tam nie bedzie kontrowersji.

Odpowiedzi: 2

Bredzisz bzdury. gdyby z jednej strony stało inne auto, a z drugiej motor, to powiec mi jakim cudem zmieściłby tam sie jescze ten samochód na zdjeciu? sama pewnie stanęłaś na dwóch miejscach i teraz sie mądrujesz. Naucz się parkować.

Odpowiedzi: 0

Widzę, że bardzo szybko odnalazł się kierowca z czarnego samchodu. Już wcześniej ktoś trafnie zauważył, że nawet gdyby stał motor, to trzeba było stanąć na swoim stanowisku a nie blokować miejsce na dwa samchody. To chyba logiczne dla każdego kto myśli.

Odpowiedzi: 1

A nie pomyslales baranie ze samochod ktory wczesniej stał po lewej stronie daihatsu stal nie w swoim miejscu tylko tez obiol kolami linie i stala na dwoch miejscach troche wyobraźni trzeba miec żey to ogarnąc umysłem ale chyba ty jej nie posiadasz

Odpowiedzi: 1

To trzeba było ruszyc cztery litery i przestawic auto. A teraz tłumaczenie typu: bo tam stał motor, z drugiej strony mały samochodził, a w ogóle to padal śnieg i była słaba widoczność. Zzreszta tekst nie dotyczy tylko tego konkrertnego auta, tylko ogólnie takiego rodzaju parkowania. Rozumiem, że sie wkurzasz, że to twój samochód, ale lepiej już bądź cicho, bo się tylko pogrążasz. :-)

Odpowiedzi: 0

Tak czekac az motor odjedzie i isc przestawic. Ty pewnie pajacu bys poszedl i przestawił.

Odpowiedzi: 2

Wyobraź sobie, że są tacy, którzy by poszli i przestawili. Ale widzę, że dla ciebie to zupełnie niepojęte.

Odpowiedzi: 1

Jak juz tak cie to boli to przeczytaj ustawe o ruchu drogowym i powiedz mi jaka linia pozioma i w jakim kolorze wyznacza miejsce parkingowe. Taka z kostki polbrukowej raczej nie. I nie chce mi sie juz dyskutowac na temat tego kierowcy. Nie widze jeg winy. Widze tylko wasz brak wyobraźni. Tyle w temacie. I nie piszcie na temat kultury kierowcy bo 90% kierowcow nie ma jej wogóle.

Odpowiedzi: 0

A dlaczego ty wszystkich dookoła nazywasz baranami i pajacami? To że źle zaparkowałeś auto nie upoważnia Cie do obrażania innych ludzi. Ale czego oczekiwac od kogos, kto pewnie nagminnie parkuje na dwóch miejscach...

Odpowiedzi: 0

Myżle, że w tym tekście nie chodzi o to czarne auto, ale generalnie problem parkowania przy naszej przychodni i na Armii Krajowej. Niestety szybko odnalazł się kierowca i zaczął pluć na portal odwracając uwagę od zasadniczego problemu. A ten jest taki, że wielu kierowców zupłenie nie przejmuje się innym kierowcami i pieszymi. Stawiają tam gdzie im pasuje .

Odpowiedzi: 1

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach. To czarne auto to był tylko przykład. Wszyscy przecież wiemy jak parkuje duża część kierowców.

Odpowiedzi: 0

A dlaczego została zamazana tablica czarnego auta, a tego obok to już nie?

Odpowiedzi: 0

Nie rozśmieszajcię mnie sposobem tłumaczenia, że stał motor itd. Przecież nawet gdyby stał motor, to i tak widać, że kierowca czarnego samochodu jest osłem. Inny kolor płytek wyraźnie oznacza pole parkowania. Co do mandatów, to kto ma je egzekwować, straż miejska? Przecież oni nie są od takich spraw. Na moim ośiedlu, kierowcy robią sobie skrót z ulicy Kościuszki, przez parking między blokami, na ulicę Wojska Polskiego, spróbujcie interweniować. Nic z tego. Mam nadzieję, że nowy burmistrz uczuli strażników na takie samowole.

Odpowiedzi: 1

Już widzę jak Pan, mając jedno wolne miejsce obok motoru, nie parkuje bo linie 'nie pozwalają' :) 

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz