Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Iwona, Michał, Renata
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  13°C / 9°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  20°C / 7°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  18°C / 10°C

Jak żyli nasi dziadkowie i pradziadkowie? Zobaczycie to na zdjęciach!

Andrzej Bartniak
13 marca, 14:40

Jak wyglądało życie w powiecie świeckim w ostatnich stu latach? Zobaczymy to na wystawie, którą przygotowują Izba Regionalna Ziemi Świeckiej i Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. Złożą się na nią zdjęcia, które autorzy ekspozycji mają nadzieję pozyskać od mieszkańców.

W tej niezwykłej wystawie może mieć udział każdy, kto posiada stare zdjęcie
Fot. nadesłane

Izba regionalna i TMZŚ, w związku z przyszłorocznymi obchodami setnej rocznicy powrotu Świecia i powiatu świeckiego do Polski, organizują zbiórkę starych fotografii z prywatnych zbiorów mieszkańców.
REKLAMA


- Zwracamy się do wszystkich z prośbą o udostępnianie starych zdjęć obrazujących ludzi, architekturę, miejsca, życie codzienne i wydarzenia publiczne - apeluje Tomasz Pasiek, organizator akcji.

Stare fotografie i pocztówki można przynosić do Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej przy ul. Kopernika 2 od wtorku do piątku w godz. 10.00-16.00. Istnieje również możliwość przesłania już zeskanowanych fotografii drogą mailową na adres: zamekatoksir [dot] eu.

Do zdjęć należy dołączyć - oczywiście w miarę możliwości - podstawowe informacje: imię i nazwisko właściciela, krótki opis tego, co przedstawia fotografia oraz z jakiego okresu pochodzi.
REKLAMA


Zebrane i zdigitalizowane zdjęcia posłużą do stworzenia całorocznej ekspozycji w izbie regionalnej dotyczącej życia codziennego na ziemi świeckiej w ostatnim stuleciu. Ponadto planowane jest stworzenie wielkoformatowych wydruków niektórych zdjęć, które prezentowane będą w przestrzeni miejskiej.

Oczywiście wszystkie stare zdjęcia po wykonaniu kopii zostaną zwrócone właścicielom, chyba że ci zgodzą się przekazać je izbie regionalnej. 

Dodatkowe informacje: Tomasz Pasiek, tel. 795 114 893, e-mail: tomasz [dot] pasiekatoksir [dot] eu.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz