Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • całkowite zachmurzenie
  Dzisiaj:
  24°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  23°C / 17°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  23°C / 16°C

Jest robota do wzięcia! Kto chce zostać prezesem Wdy?

red, kt
15 maja, 16:48

Minęły trzy miesiące od rezygnacji Andrzeja Maliszewskiego, a największy klub sportowy w Świeciu nadal pozostaje bez głównego sternika. Mówi się co prawda o kilku potencjalnych nazwiskach, ale większość szybko dementuje pogłoski.

Kto zasiądzie w fotelu prezesa klubu? Raczej neprędko się tego dowiemy
Fot. 123RF

Gdy poprzedni prezes Wdy Świecie rezygnował ze stanowiska, mówił podczas konferencji prasowej, że następca zostanie wybrany w ciągu kilku tygodni. Minęło znacznie więcej czasu, a we Wdzie nadal panuje bezkrólewie i kibice coraz częściej dopytują się, kto przejmie stery w największym klubie sportowym w mieście.
REKLAMA


W kuluarach mówi się co najmniej o kilku osobach, głównie związanych z piłką nożną. Padają nazwiska Krzysztofa Koseckiego i Kamila Mankowskiego, choć również pojawiają się koncepcje tzw. „otoczenia biznesowego”, a więc ludzi działających aktywnie przy Partnerskich Klubach Biznesu. W tym kontekście niektórzy zwracają uwagę na takie osoby, jak Wojciech Pogoda czy Krzysztof Otlewski-junior.

- Zdajemy sobie sprawę, że dość długo to trwa, ale w tej chwili bardziej skupiamy się nad wyborami do struktur Stowarzyszenia Wda Futbol Business Club, ponieważ tego wymagają od nas przepisy. Klubm zgodnie ze statutemm może funkcjonować bez przeszkód, bo wszelkie dokumenty mogą podpisywać jeden z wiceprezesów wspólnie ze skarbnikiem – mówi Kamil Mankowski, prezes Wda WFBC i członek zarządu Klubu Sportowego Wda.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Otworzy się w nowym oknie

Tłumy się nie ustawiają

Działacze przyznają jednak w rozmowach, że istnieje problem, bo nikt do prezesury Wdy specjalnie się nie pali.

- Faktycznie, trudno nam kogokolwiek do objęcia tej funkcji przekonać. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że Wda jest klubem wielosekcyjnym i osoba pełniąca funkcję prezesa musi sprawnie zarządzać wszystkimi komórkami i całym obiektem. Rozważamy różne scenariusze, wśród których pojawił się nawet pomysł, aby wyodrębnić autonomiczne sekcje dla każdej z dyscyplin – dodaje Mankowski.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

W praktyce może to oznaczać, że każda z sekcji mogłaby zostać oddzielnym stowarzyszeniem, z własnym zarządem, a jedynie pewne sprawy administracyjne byłyby scentralizowane.

Działacze co do jednego są natomiast zgodni. Stowarzyszenie Wda Futbol Business Club ma mieć za zadanie pozyskiwanie środków finansowych na zespół seniorski, aby ten mógł sukcesywnie wracać na wyższe szczeble rozgrywkowe oraz skupić się na tworzeniu profesjonalnej akademii piłkarskiej dla młodych adeptów.

- Może taki kubeł zimnej wody był nam wszystkim potrzebny? Popełniliśmy sporo błędów. Może niepotrzebnie za wszelką cenę chcieliśmy utrzymać zespół w trzeciej lidze? – zastanawia się Mankowski. - Myślę, że wycofanie drużyny to była dobra decyzja.

Skupiają się na biznesie

Z wypowiedzi Kamila Mankowskiego wynika, że raczej nie jest zainteresowany objęciem funkcji prezesa klubu. W podobnym tonie spekulacje ucina Wojciech Pogoda.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Otworzy się w nowym oknie

- Nie widzę siebie zupełnie na tym stanowisku. Chciałbym się skupić nad działalnością w Partnerskim Klubie Biznesu – mówi Pogoda. – Z drugiej strony, mam jednak świadomość, że klub działający tak długo bez prezesa nie wygląda najlepiej wizerunkowo i musimy coś z tym jak najszybciej zrobić – dodaje.

Kiedy poznamy nowego prezesa Wdy, wciąż nie wiadomo. Teraz mówi się po cichu o lipcu, ale dopiero po wybraniu władz Stowarzyszenia Wda Futbol Business Club. Nie należy jednak przypuszczać, by do tego czasu pojawili się jacyś chętni, więc ktokolwiek zostanie prezesem, podejmie taką decyzję raczej z konieczności niż przekonania. 

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (5)

Leszek to dobry kandydat na prezesa.

Odpowiedzi: 1

Tak samo pomyślałem, jeśli chodzi o Piotrowskiego Leszka 

Odpowiedzi: 0

ja biere,ale za dyche na miesiąc plus dacia  służbowa i wczasy w decznie

Odpowiedzi: 0

W Świeciu Powinno się zrobić porządek z sportem pieniądze z klubu czy od miasta powinny być zależne od wyników. Siatkarki Bokserzy i zapaśnicy co rusz zdobywają jakieś Medale a jaki mają budżet ? 

Piłkarzyki za to pokazali co potrafią..... 

Odpowiedzi: 0

Za dużo niejasności finansowych. Dlatego nikt się nie wyrywa.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz