Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aneta, Bogdan, Martyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  20°C / 11°C
 • rozproszone chmury
  Jutro:
  22°C / 9°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  24°C / 12°C

Kolejne szkoły przyłączają się do strajku! Zobaczcie które!

Andrzej Bartniak
13 kwietnia, 11:22

Od poniedziałku do ogólnopolskiego strajku przyłączają się Szkoła Podstawowa nr 7 w Świeciu i podstawówka w Przysiersku (gmina Bukowiec). Sytuacja w SP nr 8 w Świeciu jest pod znakiem zapytania. Nauczyciele nie wypowiedzieli się, bo przebywają na zwolnieniach lekarskich.

Mimo strajku, egzamin ósmoklasisty w SP nr 7 w Świeciu odbędzie się tak, jak w innych szkołach
Fot. Andrzej Bartniak

Od poniedziałku strajkują szkoły, w których za taką formą protestu opowiedzieli się nauczyciele biorący udział w referendum przygotowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Za strajkiem byli też ci, którzy głosowali w identycznym sondażu przeprowadzonym pod szyldem NSZZ Solidarność. Rzecz w tym, że ten związek zawodowy porozumiał się z rządem. W myśl podpisanej ugody, związkowcy z Solidarności stracili prawo do aktywnego wsparcia nauczycieli z ZNP.

Rozlała się wielka fala goryczy. Na to, jak „wyjść z twarzą” z tej sytuacji, wpadli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu, którzy od wtorku zaczęli masowo dostarczać zwolnienia lekarskie. W tej chwili pozostała tylko garstka pedagogów.

- Zarzucają nam, że jesteśmy łamistrajkami, ale ktoś musi przeprowadzić te egzaminy - mówi jedna z nauczycielek, prosząc aby nie podawać jej nazwiska. - W pełni solidaryzuję się ze strajkującymi, ale też mam dzieci i nie widzę powodów, dla którego miałyby płacić za spór dorosłych.
REKLAMA

Wbrew ustaleniom na szczeblu centralnym, międzyzakładowa komisja pracowników oświaty i wychowania NZSS Solidarność podjęła decyzję o przystąpieniu do strajku.

- Ta decyzja jest odpowiedzią na głęboką potrzebę nauczycieli - podkreśla Ewa Stepnowska, przewodnicząca nauczycielskiej Solidarności w Świeciu. - Podobnie jak związkowcy z ZNP od początku byliśmy za strajkiem. Uniemożliwiono nam go jednak. Solidaryzujemy się z innymi nauczycielami, stąd taka uchwała.

To że do strajku przyłączy się „siódemka” w Świeciu i podstawówka w Przysiersku, jest już pewne. Jeśli nauczyciele SP nr 8 w poniedziałek wrócą do pracy ze zwolnień chorobowych i wezmą udział w głosowaniu, to prawdopodobnie powiększą grono protestujących.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (69)

Wstyd bo takich jak ja jest więcej i to więcej niż nauczycieli! Wyjeżdżam w niedzielę po południu i wracam po 2 tygodniach na 2 dni i koło się zamyka i co z tego że zarobię 6 tysięcy  a nauczyciel 3! A ile nie ma mnie  w domu? Żona nie może iść do pracy bo wychowuje trójkę dzieci i podzielmy moją wypłatę ma nas wszystkich...I policzcie ile godzin ja pracuje i ile mi wychodzi za godzinę pracy a ile pracuje nauczyciel i ile jemu wychodzi za godzinę pracy...A co z innymi zawodami? Po 13 zł na godzinę...Nauczyciel 18 godzin tygodniowo razy 4 tygodnie to 72 godziny w miesiącu...średnio 3000 więc policzmy sobie sami.A tych co zaraz zaczną hejtować to informuje że muszą być i kierowcy i budowlańcy i drogowcy i sprzątaczki bo jak by nagle wszyscy zostali nauczycielami to by nie było komu robić...

Odpowiedzi: 13

A dlaczego Twoja żona nie może iść do pracy....??? Znam koleżanki których mąż też tak pracuje, mają dzieci i normalnie pracuje.... nie rozumiem!!!!! zapomniał pan napisać, że otrzymujecie Państwo 500+ ... 

Odpowiedzi: 1

Przepraszam do jasnej choler...A nauczyciele co mają 2,3 A nawet  4 dzieci nie biorą 500+??? No czekam na odpowiedź!? To świadczy o o autorze tego wpisu jaki jest ubogi ...A przepraszam dzieci w wieku 10 6 i 3 lata zostawi żoną w domu i pójdzie za 1800 pracować a nie sorry zostanie nauczycielem i pójdzie za 3...A dzieci da wychować obcej osobie...I zapłaci jej za to...

Odpowiedzi: 1

Z tego co mi wiadomo to dziecko 3 lata możę, a dziecko 6 lat ma obowiązek uczęszczać do przedszkola, w którym te okropne panie nauczycielki zajmują się nimi do momentu, aż żona skończy pracę. Dziecko w wieku 10 lat ma obowiązek chodzić do szkoły, w której to okropne panie nauczycielki każdego dnia dbają o to, aby poznawało świat i uczyło się ważnych i potrzebnych rzeczy. Jak widać jest możliwość, aby żona poszła do pracy i zapraszam do zawodu nauczyciela to może wtedy zobaczyłby Pan czy żona faktycznie pracowałaby 18 godzin i czy na konto co miesiąc wpływałoby 3 tysiące - gwarantuję, że nie. Te okropne panie nauczycielki, które pracują po 18 godzin za 3 tysiące nie pracują po 18 godzin i nie za 3 tysiące. Jest Pan bardzo niedoinformowany, ponieważ my nie pracujemy tylko w szkole, ale także w domu i badania udowodniły, że jest to przynajmniej 41 godzin w tygodniu. Teraz proszę sobie podzielić naszą pensję przez nasze godziny pracy, ale proszę podzielić tę właściwą, a nie tę, o której jest głośno w TV, a której my nigdy na oczy nie widzieliśmy i pewnie nie zobaczymy. Wybraliście taką drogę życia, że Pan pracuje i zarabia 6 tysięcy, a żona siedzi w domu i zajmuje się dziećmi i mieliście do tego prawo więc proszę nie czepiać się tego, że ktoś postanowił studiować 5 lat i wydać na to dużo pieniędzy, aby uczyć w szkole. Każdy z nas jest w stanie przekwalifikować się i iść nawet do Biedronki na kasę, ale kto wtedy będzie uczył w szkołach? Polecam czasem chwilę refleksji i zastanowienia się zanim coś się napisze pod wpływem emocji i propagandowych informacji.

Odpowiedzi: 0

nie ma to jak porównywać kierowce do dyplomowanego nauczyciela 

Odpowiedzi: 3

To , że ktoś jest kierowca nie oznacza brak wyższego wykształcenia . Sam jestem taka osoba a pracuje w taki sposób bo w moim zawodzie nie masz szans na pracę bez pleców niestety . Takich jak ja jest całkiem sporo w gronie kierowców. Tu pokutuje stereotyp kierowcy.... Brudny bez wykształcenia 

Odpowiedzi: 0

To chyba mit, ze kierowca miedzynarodowy  jest glupi :) Mnostow  zupelnie innych prepisow  w roznych krajach, jezyki w stopni komunikatywnym tez trzeba znac.

To nie kierowca ciagnika jezdzacego po polu.

Odpowiedzi: 0

Wszystkie zawody są ważne , ale nuczyciele to kasta która ciągle czegoś się domaga , ciągle mało , ciągle żle , więc niech idą na budowe pracować to zarobią 6.000 zł ,

Odpowiedzi: 0

Moja mama ma 5 dziecii pracuje - można???wystarczy dobra organizacja a nie narzekanie. 

Odpowiedzi: 0

Dlaczego wszyscy piszą o 18 godznach??? Pan również, my nie pracujemy tylko 18 godzin - to są godziny "przy tablicy", ale żeby do tej tablicy stanąć, trzeba przygotować lekcję, karty pracy, stworzyć sprawdzian, potem go sprawdzić. Sprawdzanie rozprawki licealisty zajmuje mi średnio 20 minut, to proszę policzyć sobie ile to czadu, przy 27 uczniach, dodatkowo często muszę rozszyfrowywać, co ktoś napisał, bo dzieciaki coraz gorzej piszą... Więc błagam skończcie o tych 18 godzinach, bo mnie krew zalewa...

Odpowiedzi: 0

Jak to nie może pracować? Pracuję 7 dni w tygoniu i mam 1.5 dnia wolnego, żona prowadzi firmę i mamy dwojkę dzieci. Są przedszkola, żłobki. Nie widzę przeszkód w pójściu do pracy. No chyba, że wygoda...

Odpowiedzi: 0

18 godzin? A ile godzin spedzasz typowo za kólkiem? A czy Twój czas spedzony na parkingach czy to na pauzie czy w oczekiwaniu na załadunek/rozładunek to też praca, przecież wtedy nie pracujesz tylko odpoczywasz kierując się Twoją logiką?

Odpowiedzi: 0

Łykasz te mity o 18 godzinach pracy jak pelikan. Tzn, że Twoje godziny pracy to tylko to co masz na tacho, a nie cały czas spędzony poza domem... Włączcie myślenie ludzie i nie życzcie źle tym, którzy walczą o swoje

Odpowiedzi: 0

Zmień pracę,przynajmniej dzieci będą cię widzieć.A tak to jesteś wujkiem a nie ojcem.Myślisz pieniądze to wszystko?

Odpowiedzi: 0

Zatrudnić opiekunkę lub wyuczyć się by mieć dobry i platny zawód

Odpowiedzi: 0

NAUCZYCIELE  UCZĄ DZIECI! ! I tym się różnią od pozostałych. Mają uczyć porządnie,  a nie byle jak. Będą uczyć byle jak przez selekcję negatywną,  czyli do zawodu pójdą słabeusze,  którzy będą uczyć byle jak,  bo inaczej nie umieją. Już tak się dzieje. Tego chcecie dla dzieci? 

Odpowiedzi: 1

przynajmniej w moim roczniku na nauczycieli szli ci wszyscy co liceum skonczyli bez rewelacji. A teraz właśnie ci sami uczą moje dzieci... Niestety bez mojej pomocy cienko widzę przekaz wiedzy, więc... Morał ... Jak dostaną 1000 zł to zaczną lepiej uczyć??? 

Niech nastąpi zmiana systemu edukacji, koniec z pensum, przejscie na KP. 40 godzin w tygodniu i praca na terenie szkoły. 13 zeta nim za godzinę. 

Bo i tak rodzice muszą z dzieckiem siedzieć i przekazywać wiedzę.

Odpowiedzi: 0

A kto sie zona przez ten czas zajmuje... sasiad ?

Odpowiedzi: 0

Dokladnie ,Moj Mąż pracuje od 7 do 18 i jest w delegacji i zarabia najniższa krajowa, jedzie na 2 tyg wraca w piatki wieczorem w poniedzialek rano wyjazd i tak caly czas ,,,, tak moze zmienic prace , ale po co ma robic cos czego by nie lubił , nie żale sie ,ale uswiadamiam co niektorych ,ze ludzie sa w gorszych sytuacjach ,niz nauczyciele i siedza cicho, bo jakby kazdy miał strajowac , to by nic nie działało, było nieczynne itd.Ja tez pracuje, ale normalnie po 8 godzin.Pozdrawiam 

Odpowiedzi: 1

11 godzin dziennie za najniższą krajową???Głupi czy nienormalny?

Odpowiedzi: 1

Szczesliwy z tego co wykonuje, napisalam ,ze przeciez sie nie żali uswiadamiam ,ze sa osoby w gorszych sytuacjach niz nauczyciele

Odpowiedzi: 0

leserfamily

Odpowiedzi: 0

Kupcie se ze 4 krowy to Jaro wam da 2000pln dodatkowo

Odpowiedzi: 1

I tu się uwidoczniła słabość edukacji obatela. Czytanie ze zrozumieniem to jest już w podstawówce. Na krowy i świnie to daje unia.

Odpowiedzi: 0

Tak czytam niektóre komenty i zastanawiam się, Debili się sieje czy rodzi? Bo jak rodzi to kim musiał być człowiek który wyprodukował jednego czy drugiego.

Odpowiedzi: 1

A może takich nauczycieli mieli, którzy teraz domagaja się więcej kasy za wychowanie takich de...li

Odpowiedzi: 0

Wstyd i hańba po tym co robicie stracicie resztki bo i tak mało macie szacunku.Dziećmi i ich promocjami się po prostu nie gra dla własnego interesu nie macie za grosz honoru.Wstyd.

Odpowiedzi: 2

A i jeszcze jedno ostatecznie nic więcej nie ugracie ludzie Was znienawidzą a Pisiory wygrają każde nstp.wybory gdyż ludzie widzą,że to strajk o podłożu politycznym a nie czysto finansowy.Wam się w d***ch poprzewracało od tego dobrobytu.

Odpowiedzi: 1

Leon ty PIS-owski psiarczyku sam nie masz honoru bo żerujesz na polityce socjalnej i rozdawnictwie tego pseudo rządu. W d... to Tobie się poprzewracało z nieróbstwa i ciągłego oczekiwania na coś darmowego od państwa. 

Odpowiedzi: 2

Słuchaj D3bilu a sorki anty socjal.to ja ostatnio widziałem na afiszach solidarności w 80 r.a w dupie to mi sie faktycznie poprzewracało gdyż mam p4oblemy z wypfużnieniem.Pozdrawiam zatwardziałego opozycjoniste.

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz