Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jadwiga, Leonard, Teresa
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  19°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 12°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  16°C / 10°C

Nieuczciwy zarządca nieruchomości ze Świecia może spędzić za kratkami siedem lat

Andrzej Bartniak
10 lipca, 11:12

Właśnie zakończył się przewód sądowy w sprawie Michała L. Sąd ma o tyle proste zadanie, że wina zarządcy nie podlega dyskusji. Pozostaje kwesta kary. Prokurator wnioskował o siedem lat więzienia. Zdaniem obrony, ze względu na zły stan psychiczny oskarżonego, wyrok powinien być w zawieszeniu.

Wspólnota przy ul. WP 167 A straciła 300 tys. zł, a sąsiadująca z nią wspólnota przy WP 163 - 250 tys. zł
Fot. Andrzej Bartniak

Wina zarządcy ze Świecia jest niezaprzeczalna. Już na pierwszej rozprawie Michał L. przyznał się do stawianych mu zarzutów. Przeciwko niemu przemawiają także zeznania członków wspólnot mieszkaniowych, którymi zarządzał i dokumenty, które potwierdzają machlojki finansowe. Członkowie wspólnot stracili na nich 1,8 mln zł.
REKLAMA

Jak podaje „Gazeta Pomorska”, w czasie mowy końcowej oskarżyciel oraz pełnomocnicy poszkodowanych podkreślali wyjątkowy cynizm Michała L. Okradł nawet wspólnotę, w której mieszkała jego matka. Gdy sprawa stała się głośna, zawstydzona kobieta musiała zmienić miejsce zamieszkania.

Na co szły pieniądze, które zarządca wydawał lekką ręką? Z prześwietlonych rachunków bankowych wynika, że m.in. na wypoczynek w hotelu Gołębiewski, rodzinne wakacje za granicą, urządzenie mieszkania, potrafił też wydać po kilkaset złotych w sklepie internetowym z akcesoriami dla psów.
REKLAMA

Oskarżony zaprzeczał jednak luksusowemu życiu.

- W ciągu 10 lat byłem tylko 30 dni za granicą - bronił się. - Kolejne 35 może 40 dni w luksusowych hotelach. Zwykle w weekendy.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Michał L. utopił też duże pieniądze w nietrafionych inwestycjach budowlanych.

Zarządca nie przeprasza poszkodowanych, bo twierdzi, że nie czekają na słowa, a na pieniądze. Tylko, że tych on nie ma...
REKLAMA

Oskarżyciele wnioskowali o karę 7 lat więzienia, 10 lat zakazu prowadzenia takiej działalności i podania do publicznej wiadomości wyroku.

Z kolei obrona Michała L. przekonywała, że wyrok powinien być w zawieszeniu. Głównie ze względu na depresję oskarżonego i konsekwencje swoich czynów, z którymi będzie musiał się zmagać przez całe życie.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (17)

A zachar wszystko zagarnol 

Odpowiedzi: 1

Oczywiście że tak najpierw pomagali a teraz ich niema 

Odpowiedzi: 0

To Michaś se posiedzi☺.A jeszcze jakby tak sprawdzić tych,którzy mu pomagali to byłoby super....

Odpowiedzi: 0

szczyt bezczelności. "Zdaniem obrony, ze względu na zły stan psychiczny oskarżonego, wyrok powinien być w zawieszeniu". hehehehhehe Pan obrońca chyba się pomylił z zawodem. a ilu jest tych co mu pomagali ohohohoh. dziwne że za batona idziesz siedziec a za kradziez cudzych pieniedzy jestes do dzis na wolności.

Odpowiedzi: 0

Chodzil z glowa w chmurach Teraz pochodzi z glowa w kratach Milioner wielki

Odpowiedzi: 0

ukaraść 2mln, posiedzieć max 7 lat. Pewnie i tak nie dostanie 7lat. Więc jak to mówią jak to kraść to miliony, wyjść z pierdla i dobrze żyć w innym kraju ; d a wspólnicy czyści jak w amber gold

Odpowiedzi: 0

Jak kraść to miliony, jak r...ać to księżniczki. Stara prawda. Ja bym go wypuścił na wolność ( bo szkoda kasy na utrzymanie) ale obie łapki w nadgarstkach upierd...lił, i wtedy niech się zmaga z depresją.

Odpowiedzi: 0

Jeden wniosek po tym artykule sie nasuwa : JAK KRAŚĆ TO TYLE AŻ d*** SIĘ ROZPĘKNIE PÓNIEJ UDAWAĆ DEBILA   -cała PL.

Odpowiedzi: 0

Kużwa" tylko 35 może 40 dni" w hotelu Gołębieski .........-tak mało? Jak on sobie teraz poradzi w hotelu bez gwiazdek?   ujj biedaczek.

Odpowiedzi: 0

A co to za gosc ? Jakas ksywa ?

Odpowiedzi: 0

w czym mu pomagali ? Chyba mamusia i żonka w rozbijaniu banku , bo przelewy z kont wspólnot mógł robić tylko on , wybierać z prywatnego konta rowniez , z drugiej strony niezłe dzbany mieszkają w tych blokach 7 lat przelewał zbędnego bloku pare razy w tygodniu i nikt nic nie widział , czy się dzielili ?

Odpowiedzi: 1

Mieszkańcy nic nie wiedzieli, podrabiał wyciągi bankowe i raporty roczne finansowe.... Też mam taki podrobiony od niego.... 

Odpowiedzi: 0

Powinien  oddać co do grosza po wyroku powinien wszystko zająć komornik , A jeśli chodzi o stan psychiczny to jest śmieszne chodzi codziennie koło bloku i ma się dobrze 

Odpowiedzi: 0

W  świeckim sądzie rejonowym często słyszymy jak sędzia ogłaszający wyrok to jest taka mowa ,, moim zdaniem,, i to głaskanie opryszków,jednym dołożyć na max innym taki mały pstyczek , nie moim zdaniem a zgodnie z ustawą paragrafem kara powinna być wymierzona.

Odpowiedzi: 0

Powinien za kratkami pracowac i wyjsc dopiero jak odrobi cala kase skradziona i ja odda z odsetkami.

Odpowiedzi: 1

zgadzam się

Odpowiedzi: 0

Czy tylko on był sprawcą ? Jak była prowadzona księgowość, co na to księgowa?

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz