Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aneta, Bogdan, Martyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  20°C / 11°C
 • rozproszone chmury
  Jutro:
  22°C / 9°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  24°C / 12°C

O włos od tragedii. Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Sądowej mieli dużo szczęścia

Andrzej Pudrzyński
15 kwietnia, 12:49

Szybka reakcja i sprawne działanie dzielnicowych ze Świecia podczas pożaru sadzy w kominie, prawdopodobnie zapobiegły nieszczęściu.

Lokatorzy kamienicy przy ul. Sądowej 25 mogli bezpiecznie wrócić do mieszkań ok. godz. 2.30
Fot. Google Maps / Street View

W ubiegły piątek o godz. 23.00 do dyżurnego miejscowej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w kamienicy przy ul. Sądowej 25 ktoś rzekomo pali śmieciami. Dzielnicowi, którzy pełnili służbę „na mieście”, pojechali to sprawdzić.
REKLAMA

Jak się okazało, nie była to prawda, ale zgłaszający nieświadomie uratował być może życie osób mieszkających w budynku. Oprócz duszącego dymu, zauważyli iskry wydobywające się z komina budynku mieszkalnego.

- Funkcjonariusze udali się do najemcy lokalu ostrzec go przed niebezpieczeństwem. Obudzili też nieświadomych sytuacją pozostałych mieszkańców budynku. Ustalili również, że w piecu już dawno ogień się wypalił, co mogło świadczyć, że zapaliły się sadze w kominie – relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

Podejrzewając, że pożar mógł spowodować pęknięcie komina i przeniesienie się ognia do wnętrza pomieszczenia, przystąpili do działania. Powiadomili straż pożarną, po czym wspólnie z nimi zaczęli gasić pożar, odcinając dopływ tlenu od źródła ognia. Po kilku godzinach mieszkańcy byli już bezpieczni.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie
Otworzy się w nowym oknie

Komentarze (12)

masakra, że ludzie żałują troche pieniędzy żeby zaprosić kominiarza chociaż raz w roku... a skoro brak przeglądów przez komniarza to i zapewne brak ubezpieczenia na dom, a to też nie są takie drogie sprawy..

Odpowiedzi: 2

Szlachetny Sebo. Zapraszam do zweryfikowania wspomnianej dokumentacji i dalszej rozmowy na temat ubezpieczenia czy tez przegladow kominiarskich, a moze nawet o jakosci wegla w skladach itp. Typowe puscic posta i cieszyć sie ze swojej madromąd ludowej. 

Odpowiedzi: 0

Kominiarz dał dupy, przy 3 dzieci nie oszczędź, a się na takich rzeczach A wiem że był bo to moja siostra tam wynajmuje ... 

Odpowiedzi: 1

Moim zdaniem kominiarz skoro był to na pewno sprawdził komin... a mając troje dzieci  i nie wymienić rury bądź pieca który nie nadaje się do użytkowania w pomieszczeniu gdyż za każdym razem pewnie się kopciło i nic z tym nie zrobić.

Odpowiedzi: 0

Podczas zgłoszenia powiedziałem Panu że prawdopodobnie pali się sadza ale nie mam pewności czy aby na pewno to sadza więc zgłosiłem to do nich a nie do straży żeby nie wzywać strazakow w nocy bez potrzeby. Opisalem sytuacje ze unosi sie gesty bisly dym o smrodzie podobnym do siarki. Policjant w dyżurce powiedział że pewnie ktoś pali śmieciami, ale wyśle patrol żeby to sprawdzić. Tak to wygladalo 

Odpowiedzi: 0

A straż miejska gdzie? Drona chcieli żeby ludziom na podwórka zaglądać a jak sie ich wzywa do sprawdzenia to maja w literach 4

Odpowiedzi: 0

A straż miejska gdzie? Drona chcieli żeby ludziom na podwórka zaglądać a jak sie ich wzywa do sprawdzenia to maja w literach 4

Odpowiedzi: 1

Dzwoniłem na Straż Miejska 2 razy. Nikt nie odebrał więc zgłosiłem sprawę na policji żeby nie wzywać strażaków w razie gdyby się okazało że to nic poważnego. Także na Straż Miejska nie można w Świeciu liczyć  :) 

Odpowiedzi: 0

Chwała dla pana który to zgłosił uratował ludzi i całą kamienicę.  

Odpowiedzi: 0

mam tylko jedno pytanie- czy to jest budynek prywatny czy ZGM?

Odpowiedzi: 1

a jaka różnica ?

Odpowiedzi: 0

Seba nie powinno cie obchodzic czy ubezpieczone czy tez nie a kominiarz zaglada raz w roku znieczulica ludzka nie zna granic zeby tak odgornie ludzi osądzac wstyd!

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz