Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Cezary, Maria
 • rozproszone chmury
  Dzisiaj:
  24°C / 18°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  25°C / 14°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 15°C

Płoną lasy. Pożary w gminach Dragacz, Warlubie i Nowe. To robota podpalaczy!

Andrzej Pudrzyński
18 kwietnia, 08:38

Samolot gaśniczy i 15 zastępów straży pożarnej brało udział 15 i 16 kwietnia w trzech pożarach lasu na terenie Nadleśnictwa Dąbrowa.

W pożarze lasu w okolicach Grupy użyto samolotu gaśniczego
Fot. 123RF / zdjęcie ilustracyjne

- Ten rok jest wyjątkowy - zimno, wietrznie i sucho. Tak sucho, że o pożar nietrudno. Ściółka leśna jest sucha jak papier. Wystarczy moment i wszystko płonie jak pochodnia – przestrzega Nadleśnictwo Dąbrowa z siedzibą w Jeżewie.
REKLAMA


W poniedziałek tuż przed godz. 18.00 strażacy dostali informację o pożarze lasu niedaleko Grupy (gmina Dragacz). Z ogniem walczyło 6 zastępów. Spaliło się 0,6 ha poszycia leśnego. Aby zapobiec sytuacji, że ogień przerzuci się na drzewa i pożar obejmie znacznie większe tereny, użyto samolotu gaśniczego.
REKLAMA

We wtorek ogień pojawił się w okolicach Gajewa, na granicy gmin Nowe i Warlubie. Przed 17.00 skierowano tam 9 zastępów straży. Paliło się w dwóch miejscach jednocześnie, oddalonych od siebie o około 300 m. Dzięki sprawnej akcji strażaków, spłonęło „tylko” 0,5 ha.

- Nie mamy wątpliwości, że były to efekty przypadkowego zaprószenia ognia lub celowego podpalenia – poinformowano nas w komendzie straży pożarnej w Świeciu.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (4)

po co oszukiwać czytelników w tytule podpalenie, w rzeczywistości zaprószenie, portal schodzi na psy

Odpowiedzi: 2

strażacy wyraźnie mówią,że mogło to być podpalenie. jako strażak wiem, ze jeśli wybuchają dwa pożary w promieniu 300 m to na pewno jest podpalenie a nie zaprószenie.

Odpowiedzi: 0

Może i schodzi na psy, natomiast , ty wracaj na drzewo.

Odpowiedzi: 0

Nie ma w tym wielkiej różnicy, zaprószenie to właściwie to samo co podpalenie. Dziś nie chodzimy z pocodniami jak ongiś zatem aby zapaliło się od zaprószenia to musi dość długo płomień tańczyć w jednym miejscu.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz