Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Artur, Stefan, Waldemar

Przemysław Siekierkowski: Syna zaatakował podstępny rak, który udawał grypę

Patrycja Skrobiszewska
15 lipca, 11:47

We wrześniu 2018 r. Hubert Siekierkowski z Wałkowisk koło Osia miał objawy podobne do banalnego przeziębienia. Poszedł do lekarza. Usłyszał, że to zwykła infekcja i dostał antybiotyk. Po 7 dniach nie było żadnej poprawy. 26-latek został skierowany na RTG klatki piersiowej.

- Najbardziej boli to, że nikt nie zna powodu tej choroby - mówi ojciec Huberta
Fot. Patrycja Skrobiszewska

- Po badaniu rentgenowskim brata skierowano do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. Wykonano biopsję. Okazało się, że to grasiczak, złośliwy nowotwór grasicy – mówi Marta, siostra bliźniaczka Huberta.
REKLAMA

Grasica jest pojedynczym narządem, który wchodzi w skład układu odpornościowego, odpowiada głównie za produkcję limfocytów T, które chronią organizm.

- Około 18 roku życia organ osiąga największą wagę i powinien zaniknąć, u brata niestety tak nie było – dodaje siostra.

- Najbardziej boli to, że nikt nie zna powodu tej choroby – rozkłada bezradnie ręce rozżalony Przemysław Siekierkowski, ojciec Huberta, który jest leśniczym.

U młodego mężczyzny wdrożono radykalną i silną chemioterapię, która poskutkowała, ale na krótko.
REKLAMA

- 22 grudnia 2018 r. dostaliśmy pozytywną wiadomość, akurat na same święta… Okazało się, że nastąpił regres choroby i nowotwór zmniejszył się o połowę – opowiada Przemysław Siekierkowski.

Niestety, już w marcu tego roku, po kolejnych badaniach, lekarze stwierdzili, że rak się rozwija i chemioterapia nie działa. Radioterapia i operacja były od początku wykluczone ze względu na zbierającą się wodę w opłucnej.

W tym tygodniu 26-letni Hubert będzie bronił pracę inżynierską, studiuje leśnictwo w Tucholi. Poza tym jest miłośnikiem historii, pisze książkę o działaniach wojennych na terenie powiatu świeckiego. Jest też wielkim fanem klubu Juventus Turyn.
REKLAMA

W niedzielę na strzelnicy w Osiu zorganizowano piknik charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na konsultacje specjalistyczne i dalsze kosztowne leczenie Huberta (o pikniku pisaliśmy wczoraj, patrz artykuł poniżej).

- Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, w szczególności inicjatorowi imprezy - Nadleśnictwu Trzebciny. Jest tutaj ogrom ludzi i sponsorów, którzy włączyli się w organizację, dziękujemy! – mówi rodzina Huberta Siekierkowskiego.

Bliscy powołali Komitet Społeczny „Dla Huberta”, który zbiera wsparcie na leczenia mężczyzny, nr konta do dokonywania wpłat 96 8169 0006 0018 7248 3000 0020 z dopiskiem „Dla Huberta”.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (9)

Czy Hubert leczony jest w Centrum Onkologii w Bydgoszczy? Proszę skontaktować się z Dr. Dancewiczem. Wyleczył właśnie z grasiczaka.

Odpowiedzi: 0

Trzymam kciuki oby wszystko się udało. 

Odpowiedzi: 0

Hubert nie daj się! Musisz! Wszyscy w Ciebie wierzymy!

Odpowiedzi: 0

Trzeba probowac wszystkich mozliwosci! Musi byc dobrze. Nie poddawajcie sie i walczcie z tym "diabelstwem". Duuzo sily przesylamy :)

Odpowiedzi: 0

Hubert jest silny i Wszyscy jesteśmy z Nim  i z całą jego rodzina 

Odpowiedzi: 0

Hubert sprawdź na you tube :soda oczyszczona i miód plus sok z cytryny. Zaszkodzić nie zaszkodzi ja bym próbowł. Nie daj się, pozdrawiam. 

Odpowiedzi: 0

Wałcz "nigdy się niepoddawaj.....

Odpowiedzi: 0

Odpowiedzi: 0

Hubert niestety przegrał tą nierówną walkę :(

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz