Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • lekkie zachmurzenie
  Dzisiaj:
  20°C / 19°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  28°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Skarbnik starostwa z zakazem uprawiania polityki w czasie godzin pracy

Andrzej Pudrzyński
18 listopada, 08:13

Dariusz Woźniak, skarbnik powiatu, nie będzie już zajmował się działalnością polityczną między godz. 7.30 a 15.30, czyli wtedy, gdy przebywa w pracy.

Dariusz Woźniak, skarbnik i radny, ma prowadzić działalność polityczną poza pracą i na swoim sprzęcie
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

To efekt naszej publikacji z 7 listopada. Pisaliśmy, że Dariusz Woźniak w godzinach pracy upublicznia w internecie materiały wyborcze jednj z partii, prowadzi dyskusje na swoim profilu na Facebooku z sympatykami i przeciwnikami ugrupowania (chodzi o Konfederację), składa gratulacje jej liderom, komentuje program partii, itd.

W zerknięciu na Facebooka w czasie pracy, choćby podczas przerwy śniadaniowej, nie ma niczego złego. Tyle że Dariusz Woźniak uprawiał w internecie agitację wyborczą partii, której jest zwolennikiem i aktywnie się angażował w jej promowanie. Robił to w godzinach pracy na służbowym komputerze.
REKLAMA

Skarbnik i jednocześnie radny miejski w tekście z 7 listopada tłumaczył nam, że zajmuje mu to „tylko” kilkadziesiąt minut dziennie. Nie widzi więc w tym nic złego.

Inaczej na tę sprawę patrzy przełożona Dariusza Woźniaka.

- Poprosiłam pana skarbnika, aby ograniczył do minimum swoją aktywność w internecie w godzinach zatrudnienia i to wyłącznie do wpisów bezpośrednio dotyczących jego obowiązków służbowych - poinformowała nas Barbara Studzińska, starosta świecki. - Jako urząd jesteśmy apolityczni, a tego rodzaju działalność może u niektórych budzić mieszane odczucia.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (26)

I bardzo dobrze. Politykować może sobie po pracy a nie w casie godzin pracy i wykorzystuje do tego służnowy komputer. Niech sobie patrzy na facebooka i w wolnej chwili oglada stronki, ale czym innym prowadzenie polityki w czasie pracy. To moze robić jak wróci z pracy.

Odpowiedzi: 0

Woźniak się głupot naczyta a potem chce w Świeciu budować kolej za 300 milionów

Odpowiedzi: 1

Kolej nie do Świecia a do Przechowa

Odpowiedzi: 2

To bez różnicy i tak nie ma po kolei w głowie.

Odpowiedzi: 0

A Przechowo to nie Świecie? 

Odpowiedzi: 0

Też pracuję w urzędzie i nikt nie ma nic przeciwko, że zajrzę sobie na fejsa. Z panem Woźniakiem jest tak samo. Niech sobie zerjkna na swoje prywatne strony. Ale wiem, że gdyby mnie wójt przyłapał na tym, że uprawiam propagandę jakiejś partii w pracy to wyleviała bym na zbitą twarz.

Odpowiedzi: 0

I bardzo dobrze starosta zrobiła. Też mnie zastanawiało, że Woźniak tak sobie w godzinach pracy politykę uprawia. Innych za to samo by pewnie zmiesał  błotem. Ale przeciez panu Woźniakowi wolno :-)

Odpowiedzi: 0

Wreszcie ktoś zajął  się tym Panem ,mam nadzieję, że artykuły  dały temu Panu do myślenia.Zamist dopatrywać się nadużyć redaktorów niech spojrzy na siebie.

Odpowiedzi: 0

Zapraszam woźniaka do pracy w Mondi. Podobno jest zwolennikiem liberalnej gospodarki. Tylko że w koropracji za takie coś panie Woźniak już by pan wyleciał z roboty. Robienie sobie polityki w pracy? Miałem pana za rozsądniejszego.

Odpowiedzi: 0

Przyjdź Woźniak do prywatnej firmy. tam ci dopiero pozwolą uprawiać politykę w godzinach pracy. Zdziwsz się hehehe

Odpowiedzi: 0

Widzę że NIENAWIŚĆ Andrzeju rośnie a żal dupska przybiera zbyt duży obrót 

NIE MA JAK TO MIEĆ GAZETKĘ DO ZEMSTY I OBSESYJNE GNEBIENIE INNEJ OSOBY CO PODLEGA POD PARAGRAF 

Odpowiedzi: 0

Powiem krótko - wstyd panie Woźniak. Od polityki nie jest starostwo.

Odpowiedzi: 0

Swoją drogą nie myślałam że starosta zabroni mu uprawiania polityki w pracy, bo zawsze myślałam, że to taki pupilek. Widać tez ma tego dośc.

Odpowiedzi: 0

Pani Woxniak, a co z koleją za 300 milionów, którą chce pan w Świeciu budować? Gadał pan ze starościną czy dołoży do interesu :-)?

Odpowiedzi: 0

A to ten gośc od 300 milionów na kolej w Świeciu? hehehe. Nieżly fantasta.

Odpowiedzi: 0

Starosta dobrze zrobiła. Prowadzenie polityki w czasie godzin pracy? To sie w głowie nie mieści. Czy z ato nie wylatuje się z pracy?

Odpowiedzi: 0

Co innego zerknąć sobie na fejsa w pracy przy kawie lub w przerwie śniadaniowej, a co innego robić  w pracy politykę w internecie. Wykorzystuje pan w nieładny sposób swoje stanowisko skarbnika. I jeszcze uważa pan, ze wszystko jest ok. Miałem o panu lepsze zdanie panie Dariuszu.

Odpowiedzi: 0

Woźniak jest jak dzicieka - on ma racje we wszystkim a reszta to idioci. I jeszczecdajcie mu koniecznie kolejkę za 300 milionów żeby mógł się Dareczek pobawić :-)

Odpowiedzi: 0

Zwolnić i tyle. Kilkadziesiąt minut to nic złego ??? Super !!!

Odpowiedzi: 0

Zapytajcie skarbnika jak teraz tnie wydatki na przyszły rok w budżecie powiatu. A jeszcze niedawno ten wybitny ekonomista podniecał się że wpływy są takie wysokie, że rząd daje samorządom wystarczajace środki. I co? Gdzie te wystarczajace środki panie skarbniku? Skoro są to po wszedzie szuka pan oszczędności? W gminie wyadwałby pan 300 milionów na pierdoły jak kolej a w powiecie trzeba walczyć o każdy tysiąc złotych żeby pan skarbnik dał, bo jest za mało kasy. Podnieca się jak dzieciak głupotami zamiast wziąć się za robotę. Co do polityki to ten pan kadydował juz PSL, potem przymilał się do PO, potem założył razem dla Świecia, a teraz blisko mu do Korwina i PiS-u. Pan ma jakieś poglądy panie Woźniak? Czy idzie pan tam gdzie czuje koniunkturę?

Odpowiedzi: 0

Przecież konferencje prasowa z posłem PiS robił, to nie popiera jednak PiSu? 

Odpowiedzi: 0

"Zwijania" skarbnika ciąg dalszy. Bez dyskusji Pan skarbnik nie powinien oddawać się swoim pasjom politycznym w godzinach pracy. Tylko dlaczego jedynie on, opozycyjny radny w radzie miasta, dostąpił "zaszczytu medialnej lustracji"?!  

Odpowiedzi: 1

Może dlatego że inni nie uprawiaja jawnie polityki w czasie godzin pracy?

Odpowiedzi: 0

Woźniak to zwykły karierowicz.

Odpowiedzi: 0

Nie rozumiem Gośc przychodzi do pracy bierze za to grube pieniądze i w tym czasie npitala w inetnecie na rzecz swojej partii? I jeszcze ktoś go broni? Jaja jakieś? wywalić faceta!

Odpowiedzi: 0

Wszystko można zamknąć jednym stwierdzeniem- arogancja władzy. Co do działań Starosty- pan powinien być potraktowany jak każdy obywatel. Nie znam firmy w której za takie postępowanie pracownika się upomina.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz