Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Maja, Marceli, Dominik

Szyją maseczki ochronne dla pracowników opieki społecznej

Andrzej Bartniak
24 marca, 19:58

Epidemia koronawirusa to trudny czas również dla organizacji pozarządowych. Niektóre z nich potrafiły jednak błyskawicznie odnaleźć się w nowych realiach. Fundacja Aktywizacji i Integracji z Nowego szyje tak potrzebne maseczki. Część z nich trafiła do pracowników opieki społecznej.

W ciągu dnia w pracowni w Nowem powstaje co najmniej 60 starannie wykonanych maseczek
Fot. nadesłane

REKLAMA


- W szczególnie ciężkiej sytuacji znajdują się przedsiębiorstwa społeczne, organizacje, które zatrudniają pracowników - tłumaczy Joanna Kamińska z Ośrodka Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK w Toruniu. - Miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych powstają dla osób, którym trudno znaleźć zatrudnienie m.in. niepełnosprawnych, długotrwale bezrobotnych, korzystających z pomocy społecznej. Utrzymanie tych, stworzonych z dużym wysiłkiem miejsc pracy, jest w kontekście zagrożenia COVID-19 ogromnym wyzwaniem dla przedsiębiorstw społecznych i ich otoczenia.
REKLAMA

Przedsiębiorstwa społeczne szukają pomysłów, w jaki sposób radzić sobie w okresie epidemii. Fundacja Aktywizacji i Integracji z Nowego wpadła na pomysł, aby zacząć szyć maseczki ochronne.

- Pierwsze komercyjne zlecenie otrzymaliśmy na 200 sztuk - tłumaczy Estera Szymczak, wiceprezes fundacji. - Jednak oprócz  zamówień, które pozwalają nam się utrzymać, przygotowaliśmy też darmową partię maseczek dla opiekunek środowiskowych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowem, które odwiedzają swoich podopiecznych narażając się na zarażenie koronawirusem. Postaramy się, aby do końca epidemii nie zabrakło im masek.

Maseczki szyte są w dwóch wersjach. Te prostsze wykonana są w 100 proc. z bawełny. Drugi typ ma wkład z flizeliny zapewniający dodatkową filtrację.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


Komentarze (6)

Fajna inicjatywa  tylko  błagam  Panie kochane przebadajcie się żeby  nie było maseczek z dodatkami, to nie złośliwość  to ostrożność. 

Odpowiedzi: 2

A o jakich dodatkach Pani pisze? 

Odpowiedzi: 1

O tych przed którymi te maseczki mają  nas  chronić. 

Odpowiedzi: 0

Przepraszam A gdzie Twoim zdaniem mają to zrobić 

Odpowiedzi: 0

jak to jest ,że świat w dobie wysokich technologii nie może wyprodukować maseczek .Przecież wyprodukować to nie sztuka tylko sprzedać to wyczyn tak stałe klapali menadżerowie.A może menadzerowie są nie potrzebni.Sami sobie odpowiedzcie

Odpowiedzi: 0

Szacunek i dziekuje

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz