Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Artur, Stefan, Waldemar

Tadeusz Pogoda będzie kandydował do Sejmu? Co na to były burmistrz Świecia?

Andrzej Pudrzyński
14 sierpnia, 14:46

Jak się dowiedzieliśmy, Tadeusz Pogoda, jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu.

Tadeusz Pogoda potwierdza informacje naszego portalu
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie
Otworzy się w nowym oknie

Wybory parlamentarne zaplanowano na 13 października. Województwo kujawsko-pomorskie jest podzielone na dwa okręgi wyborcze: bydgoski i toruński. Ten pierwszy obejmuje Bydgoszcz oraz 8 powiatów, w tym świecki. Na cały okręg przypada 12 mandatów poselskich.

Czy jeden z nich przypadnie byłemu burmistrzowi Świecia?

- Otrzymałem propozycję, aby kandydować na posła z listy Koalicji Obywatelskiej i zgodziłem się – potwierdza informacje portalu Extra Świecie Tadeusz Pogoda.
REKLAMA

Na razie nie chce mówić o motywach, jakimi się kierował, programie i planach dotyczących kampanii.

- Proszę o kilka dni cierpliwości. W poniedziałek mają być ustalone listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej i wtedy chętnie odpowiem na wszystkie pytania – zapewnia.

Tadeusz Pogoda był burmistrzem Świecia w latach 1990-2018 (był jednym z najdłużej sprawujących ten urząd w kraju). W ubiegłym roku został wybrany radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Do tematu wrócimy.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (30)

Nigdy na PO juz lepszy PiS hahahaha.

Odpowiedzi: 1

W okradaniu narodu, to pewne...

Odpowiedzi: 1

Wolę żeby okradał mnie PiS i pracować do 60, niż ma mnie okradać PO i zapieprzanie do końca życia.

Odpowiedzi: 0

Lll widać, że nie jesteś patrotką/patriotą lokalnym jak mamy mieć swojego przedstawiciela w sejmie - nasz Powiat Świecki to musimy postawić na jednego silnego kandydata i nie marnować głosów na wielu kandydatów - uważam, że Tadeusz Pogoda ma takie szanse i nadarzyła się okazja żebyśmy mieli takiego przedstawieciela w sejmie. Jak nie teraz to kiedy?

Trzeba zauważyć, ze nie można patrzeć z jakiej partii kandydat startuje tylko na realne szanse żeby nareszcie nasz kandydat został posłem. Trzeba głosy skonsolidować na jednego kandydata i wtedy uważam, ze mamy realne naprawdę szanse na posła. Życzę powodzenia kandydatowi Tadeuszowi Pogodzie w wyborach i zrozumienia przez mieszkańców moich uwag - głosujcie Państwo na pana Tadeusza Pogodę i będzie szansa na naszego posła, który będzie reprezentował nasz Powiat Świecki.

Odpowiedzi: 3

Tak się niestety nie da, aby skonsolidować głosy na jedną osobę. System przeliczania głosów w wyborach parlamentarnych daje pierwszeństwo wg listy kandydatów. To dlatego w mediach ciągle słyszymy, że ktoś jest "jedynką" na danej liście partyjnej. W rzeczywistości głosuje się na partję, a nie na człowieka. Niestety.

Odpowiedzi: 0

Cżyli jakby był np komunista A byłby że Swiecia, to Też by Pan/Pani głosował żeby mieć kandydata? To jest krotkowzroczne i bardzo słabe podejście. Gdzie merytoryka? 

Odpowiedzi: 0

Nigdy nigdy nic nie zrobil dobrego dla swiecia i mieszkancow nadal miasto do zapizdzial.,dziura i tam nic nie zrobi niestety .

Odpowiedzi: 1

Otworz oczy człowieku, wstań od komputera, czy co tam masz przed nosem i rusz d**ę na miasto - zobacz jak Świecie się rozwinęło. Po tym przejedź się do okolicznych miast i porównaj. Poza tym Pan Tadeusz to najlepszy BURMISTRZ w całym kraju, wielokrotnie honorowany i nagradzany. Postawił Świecie na nogi i prowadził rozwój ZRÓWNOWAŻONY! To taki dzięki któremu teraz jest tak pięknie, a nie płacą za to mieszkańcy. Każdy może sobie pisać co chce (niestety) i bezkarnie szkalować. Ja wiem, że dobry zarządzający miastem/ami powinni uczyć się od Pana Tadeusza, a nie popadać w długi jak np Gr....

Odpowiedzi: 1

Z takim budżetem, to żadna sztuka!! Jedz na rynek do Chełmna i zobacz jak miasto tętni życiem. Porównaj budżety Chełmna i Świecia.

Odpowiedzi: 0

Dlaczego tylko do sejmu? Do Euro Parlamentu od razu, albo na prezydenta... Madagaskaru.

Odpowiedzi: 1

A nie mówili ci byś zmienił lekarza...

Odpowiedzi: 0

No chyba lepiej p.Pogoda niż Wielki Brat z CG co w sejmie tylko w stołek pierdział.

Odpowiedzi: 0

To już chyba nieaktualne, bo dzisiaj ogłoszono że ta śmieszna opozycja (Nie jestem za pisem) znowu zmieniła zdanie i wystawia wspólnie jednego kandydata razem z lewicą. Tak więc temat szybko zakończony. A Apropo lokalnego patriotyzmu....proszę Was, naprawdę? Przecież to ustawia cały region w opozycji do rządu, a opozycja jest tak słabą że nic nie zdziała oprócz kłótni. Tyle w temacie.

Odpowiedzi: 0

Dzięki Solidarności został burmistrzem, teraz idzie ręka w rękę z tymi którzy zwalczają wszystko to co z tego ruchu wynika. Jeden wielki wstyd, ot i mamy lokalnego Kukiza!

Odpowiedzi: 1

Doslownie tak jeat niestety zal rozwalac uklady bronia sie jak moga.

Odpowiedzi: 0

i co z tego? czy się dostanie czy się nie dostanie to nie będzie miało żadnego znaczenia dla naszego powiatu. Po pierwsze w sejmie jest za dużo posłów. Jest ich 460, większośc z nich jest niepotrzebna, są tylko wydatkiem dla państwa. Wystarczyłoby, że siedziałoby tam 100 posłów. Większość z nich nie ma tam nic do gadania, są tylko po to żeby głosować jak wódz partie nakazuje, jeżeli się wyłamiesz to do widzenia. Sam poseł/posłanka Anna Grodzki przyznał, że myślała, ze tam będzie miał coś do powiedzenia, a przyznał, że musiała glosować jak mu kazał wtedy Palikot i odeszła z partii. A i tak nie miała nic do gadania. Po co wtedy ich 460? Nasz były burmistrz będzie tak samo tylko głosowania jak mu będzie Schetyna kazał, czyli przeciw jak wymyśli coś PIS, i za jeżeli wymyśli coś PO. Tak było, jest i będzie. Partią rządzi mała grupka posłów, reszta posłów jest głosowania. A czemu zaproponowali byłemu burmistrzowi? Bo to jest popularny, wiec się pewnie dostanie. a skoro jest dostanie to będzie jeden głos na głosowaniu przeciw PIS. Jak ktoś uważa inaczej to chętnie przyjme mądre argumenty, że nie mam racji

Odpowiedzi: 1

W 100 procentach masz rację jeden Tadziu nic nie zrobi.

Odpowiedzi: 0

Pierwszy raz w historii naszego powiatu jest kandydat, który ma realne szanse zostać posłem. Nawet jeśli jednym z 460 to jednak naszym. Mój głos ma. 

Odpowiedzi: 3

a mojego niee

Odpowiedzi: 0

Nigdy nigdy nic dla swiecia nie zrobil i nadal broni ukladow ukladzikow pod sadem .

Odpowiedzi: 0

Przecież Dzięcioł też był posłem...

Odpowiedzi: 0

z tego co pamiętam dzięciołą już mieliśmy, i dla regionu nie przyniosło to niczego

Odpowiedzi: 0

70 letni dziadek niech wnuki pilnuje lepiej

Odpowiedzi: 0

Wybory - podobno święto demokracji ;)

Jak widać większość wyborców nie wie na co głosuje. W wyborach do sejmu nie głosujesz na swojego kandydata, choćby był nim twój tata/mama/mąż/kochanka/pociotek/wstawtu cokolwiek z czym się indentyfikujesz.

W tych wyborach głosujesz tylko na partie, na nic wiecej. Obojętnie w jakim przebraniu, pod jakim nazwiskiem. GLOSUJESZ NA PARTIE. A obecność w sejmie posłów z zadupia (bo nie łudźcie się, ze ktoś w ścisłych władzach postrzega inaczej takie miasta jak Świecie), sprowadza się do roli maszynki do głosowania. Chociaż w tym wypadku, kiedy PO realnie z trudem przekroczy 20%, to będzie maszynka mało wydajna.

Odpowiedzi: 1

100 procent prawdy a pchaja sie do koryta po kaae i kombinacje.

Odpowiedzi: 1

Bzdury wypisuje i nieprawde. Przeczytajcie kodeks wyborczy, bo robicie ludziom wodę z mózgów. Głosuje się zawsze na człowieka, co najwyżej głos oddany na kogoś kto ma małe poparcie może pomoc komuś kto miał większe. Nie ma znaczenia miejsce na liście. 

Odpowiedzi: 0

Wszyscy macie rację,i tak będziemy przeznastępne  cztery lata klepać  to samo

Odpowiedzi: 0

Nie tylko Pogoda, spójrzcie na listę PiS dopiero co ogłoszoną, w rejonie bydgoskim jest Tomasz Szamocki. Dla mnie lepszy kandydat, młody  i inteligentny. Brawo Panie Tomaszu, gratulacje. Ma Pan nasz głos!

Odpowiedzi: 1

Kto ? Szamocki ?? Przecież on nie ma żadnych szans :(. Naprawdę nie rozumiem po co dzielić nasze "świeckie" głosy.  Za chwilę się okaże że Koszowski startuje z list PSL. Znowu zwyciężają interesy partyjne i indywidualne tzw. ambicje lokalnych działaczy. I znowu będzie "świecący nic się nie stalo"

Odpowiedzi: 0

Niestety brakuje nam meżółw stanu a na pewno nie pogoda zalicza się do nich. Lokalny hipokryta , człowiek zainteresowany tylko samorealizacją narcyz. Sprzedawczyk idei solidarnościowych niespelniony ambicjonalnie do tego stopnia że ważniejsza jest kariera niż RODZINA. Ale blicht jest jaki jest a wystarczy się trochę przyjrzeć osobie 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz