Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jarosław, Marek
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  16°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  25°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  15°C / 9°C

Ten duet będzie rządził Świeciem. Wiemy, kto będzie wiceburmistrzem!

Andrzej Pudrzyński
9 listopada, 13:43

W czwartkowe popołudnie radni Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego i Koalicji Obywatelskiej spotkali się z przyszłym burmistrzem Krzysztofem Kułakowskim. Cel spotkania? Zawarcie porozumienia w sprawie obsadzenia stanowiska wiceburmistrza.

Od 20 listopada w urzędzie miejskim nastąpi zmiana warty
Fot. Andrzej Bartniak

- Po przeprowadzeniu szeregu rozmów, na swojego zastępcę zaproponowałem Pawła Knapika. Propozycja została przyjęta ze zrozumieniem przez radnych obydwu ugrupowań. Nikt nie zgłaszał sprzeciwu – mówi Krzysztof Kułakowski, który kandydował na burmistrza z Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego. - W poprzedniej kadencji rady miejskiej OPS tworzyło koalicję z PO i nie ma przeszkód, aby ta współpraca nie była kontynuowana.

Paweł Knapik był w pierwszej turze rywalem Krzysztofa Kułakowskiego. Po zwycięstwie Kułakowskiego w drugiej turze nad Dariuszem Woźniakiem, coraz częściej pojawiały się głosy o prawdopodobnym sojuszu z Koalicją Obywatelską. OPS ma 8 radnych (było 7, ale do klubu przeszedł Henryk Molus z Naszego Świecia), a KO 5. Mieliby więc większość w 21-osobowej radzie miejskiej.
REKLAMA

Na spotkaniu ustalono również, że wspólnym kandydatem obydwu ugrupowań na przewodniczącego rady będzie, tak jak dotychczas, Jerzy Wójcik. Kto zostanie zastępcą przewodniczącego? Na razie nie udało nam się ustalić. Pytany o to Krzysztof Kułakowski nie udziela jednoznacznej odpowiedzi. Deklaruje jedynie:

- Nie chcę zamykać się tylko na dwa ugrupowania koalicyjne. Zamierzam współpracować ze wszystkimi klubami w radzie.

Można to odczytywać jako zapowiedź tego, że wiceprzewodniczącym zostanie prawdopodobnie ktoś spoza koalicji. Naturalnie wszystkie te ustalenia musi jeszcze zatwierdzić cała rada, ale wynik jest przesądzony, skoro OPS i KO mają większość.
REKLAMA

Pierwsze posiedzenie nowej rady miejskiej zaplanowano na 20 listopada. Radni złożą na niej ślubowanie, a Krzysztof Kułakowski zostanie na niej zaprzysiężony na burmistrza. Wkrótce potem będzie mógł podpisać nominację Pawła Knapika na swojego zastępcę.

Krzysztof Kułakowski kandydował zarówno na burmistrza, jak i na radnego. Skoro został wybrany tym pierwszym, to zwolnione przez niego miejsce w radzie zajmie kandydat z tego samego ugrupowania, który zyskał drugie w kolejności największe poparcie wyborców. Będzie to Ariel Stawski, kierownik Parku Wodnego. Stawski mógł startować do rady, bo pływalnia nie jest jednostką organizacyjną gminy. Wspólnie z halą widowiskowo-sportową podlega gminnej spółce Vistula-Park Świecie. Z kolei w miejsce Knapika radnym zostanie Piotr Grajewski, który był już nim w kadencji 2010-2014.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (48)

BRAWO!!! Wielu sukcesów,samych trafnych i przemyślanych decyzji życzę całej ekipie.

Odpowiedzi: 1

OOmg..

...

Odpowiedzi: 0

Pan Molus -chorągiewka?

Odpowiedzi: 2

No Panie Molus ,widać że władza ludzi zmienia ,co Panu obiecali?Nawet  Pan nie wie ile Pan stracił szacunku wśród obywateli ,wstyd!!!

Odpowiedzi: 0

W POPRZEDNIEJ RADZIE BYŁO WIĘCEJ CHORĄGIEWK, ON PRZYNAJMNIEJ POSTAWIŁ SPRAWĘ JASNO

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobra i przewidywalna decyzja. Chyba nie myśleli niektórzy, źe wybierze Wożniaka albo Chabowską.                        

Odpowiedzi: 0

czyli przez kolejne lata nic się dla mojej miejscowości nie zmieni :'D w sumie i tak już na nic nie liczę, więc i zawód mniejszy :)

Odpowiedzi: 2

Co Ty znowu z tą zmianą? Mało Ci "Dobrej zmiany" fundowanej nam trzy lata przez PiS?

Odpowiedzi: 0

pyzka28 a co Ty chcesz za zmian? chcesz żeby Świecie stało się miejscowością nadmorską czy górską? bo nie rozumiem tych narzekań 

Odpowiedzi: 1

Tylko ślepy nie widzi zmian jakie nastąpiły w naszym mieście przez 20 lat rządów OPS-u z koalicjantami, więc czemu nie mieli by rządzić dalej... i to bez fundowania mieszkańcom kolei

Odpowiedzi: 0

Ja pier...dziu co za ustawka, Heniek się sprzedał, krzych wybrał Knapika, wyprowadzam się z tej gminy.

Odpowiedzi: 2

To się wyprowadź   , nikt płakać nie będzie !

Odpowiedzi: 1

Wyprowadzaj się, śmiało. Tylko nie czekaj aż doprowadzą pociąg do Świecia:-)

Odpowiedzi: 0

Odpowiem ci krótko. Szkoda, Chwała Bogu.

Odpowiedzi: 0

Pan Mollus mógł iść do wyborów zOPS

Pan Mollus mógł iść do wyborów z OPS. Wykorzystał Nasze Świecie, żeby zdobyć mandat. Wstyd ,że będziemy mieli takiego radnego. Wstyd Panie radny. 

P

Odpowiedzi: 1

A CO POWIESZ O RADNYM, KTÓRY BYŁ W KOALICJI I DZIAŁAŁ NA JEJ SZKODĘ, TERAZ JEST W INNYM UGRUPOWANIU?

Odpowiedzi: 0

Uuuuuuuuuuuu ale chlopaki zaskoczyli no tego bym sie nie spodziewal ze wybioro Pabla prawdziwa niespodzianka ha ha ha.

Odpowiedzi: 1

A kogo mieli wziąść, ciebie ciemniaku?

Odpowiedzi: 2

Ty Bigos-"wziąć" ciemniaku! Ale poza tym bardzo dobrze.

Odpowiedzi: 0

Te bigos gamoniu to byl wpis sarkastyczny kretynie. To ze Knapik bedzie wice male dzieci wiedzialy przed wyborami ciemniaku.

Odpowiedzi: 0

Straciłem szacunek do p Molusa nie że poszedł do OPS tylko jak to zrobił dramat. Stanowcze nie dla takich Radnych 

Odpowiedzi: 0

Chciałem nieskromnie zauważyć że taki duet przewidziałem tzn. był ustawiony dawno przed wyborami. A co do Molusa: cóż każdego można kupić, kwestia ceny. Chociaż oczywiście nie jest to ładne. Ale kto dzisiaj ma zasady ? Jaja to miał tylko radny Chiliński. Nie jestem żadnym prorokiem zastępcą Wujcika będzie Tarach 

Odpowiedzi: 1

Ty Miś naprawdę jesteś prorokiem , przewidziałeś układ sił w wyborach i oto ,,słowo ciałem się stało " , nie zmienia to faktu że jestem rozczarowana całą sytuacją. Stary  układ wykazałby chociaż dobrą wolę i zaprosił do współpracy opozycję , ale nie ,znowu obstawia sie swoimi ludźmi ,no i jak tu wierzyć w jakiś dialog społeczny , no nie ma , zero dyskusji , ręce opadają i jeszcze taki radny Molus który do OPS-u przystał po wyborach i wypiął się na swoje stowarzyszenie dzięki któremu jest na takiej pozycji na jakiej jest , takiego to wogóle powinni wywalić , sprzedawczyka , no powiedz sam Msiu Jogi jak tu żyć skoro reprezentują nas ludzie którzy tylko dbają o swoje tyłki bo napewno nie o nasze.

Odpowiedzi: 1

Współpraca z opozycją? Tylko z kim? Z Wożniakiem który w kampanii wylewał na nich kubły pomyj , z Piotrowskim -no tu to już szkoda słów. Czy Cię już zupełnie pogięło Wiola? 

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobre rozwiązanie, wg mnie ten duet gwarantuje miastu naprawdę sprawne zarządzanie.

Odpowiedzi: 1

Nie zgadzam się , dobrym rozwiązaniem byłoby zaprosić do współracy kogoś z opozycji , wówczas napewno praca w UM nabrałaby dynamiki i jeden kontrolowałby drugiego , uważam że odważny burmistrz tak właśnie by zrobił.

Odpowiedzi: 0

Szacun dla tego doskonałego stratega, który poukładał to wszystko dawno temu - mam nadzieję, że wezmie teraz pod uwagę duże grupy zrzeszonych i niezadowolonych mieszkańców - WIELKI SZACUN ale proszę pamiętać trzeba działać już po długim weekendzie ... na gorąco !!!

Odpowiedzi: 1

Układał Tadek, on jest naprawdę sprawnym politykiem....trochę marnował się na prowincji 

Odpowiedzi: 0

Układ został ustalony i zatwierdzony już 4 lata temu. Żal mi mieszkańców naszego miasta, niestety prawdziwi Świeciacy w tym mieście stanowią od wielu lat mniejszość

Odpowiedzi: 2

nie przesadzaj z tymi żalami Świecie ma się dobrze, spójrz obiektywnie. Twoje hasła były dobre  w kampanii wyborczej, teraz żeby wygrać za 4 lata ...koniecznie  zmień retorykę 

Odpowiedzi: 1

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz