Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jadwiga, Leonard, Teresa
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  19°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 12°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  16°C / 10°C

Urzędnicy w Nowem dostali podwyżki. Jak duże?

red
12 lipca, 21:22

Od lipca pracownicy gminy Nowe zarabiają więcej. Decyzję o podwyżkach argumentowano wzrostem wynagrodzeń w kraju i rekompensatą o wysokość inflacji.

Podwyżki dostaną m.in. pracownicy Urzędu Gminy w Nowem
Fot. Marek Wijciekiewicz

Podwyżki obejmą 107 osób zatrudnionych w urzędzie gminy, pomocy społecznej, instytucjach kulturalnych i edukacji (nie dotyczy to nauczycieli). Od lipca do grudnia gmina przeznaczy na ten cel 300 tys. zł.

- Po odliczeniu podatków, wyjdzie miesięcznie około 250 zł na rękę. To średnia kwota. Nie znaczy, że wszyscy dostaną tyle samo. O podziale pieniędzy zdecydują przełożeni – mówi Jerzy Wotkowski, skarbnik gminy Nowe.
REKLAMA

Komentarze (22)

No proszę na to znajdują się pieniądze a na co innego już nie

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobrze! Każdemu się należy.. W końcu nie trzeba strajkowac żeby dostać więcej pieniędzy!  Brawo gmina Nowe, trzeba doceniac pracowników!!! 

Odpowiedzi: 0

Pieniędzy brak na przedczkole ale dla urzędników zawsze się znajdą. 

Odpowiedzi: 1

Nie ma na pszeczkole ?! Fszczonsajonce !

Odpowiedzi: 0

Za co ? Banda nierobów 

Odpowiedzi: 0

To są radni? Pytam się co zrobili z Wisłą Nowe, gdzie są pieniądze? To nie jest wina tylko Pani prezes, dlaczego nie kontrolowali jej wydatków jak tak można wydawać gminne pieniądze na prawo i lewo. W takiej sytuacji powinna zebrać się rada gminy i pani prezes powinna przedstawić wydatki, No ale cóż to jest tylko Nowe.... 

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się z Wislakiem, powinni kontrolować nasze gminne pieniądze na co są wydawane. Jestem ciekawa ile mają długu? 

Odpowiedzi: 0

wy ludzie pracujacy u prywaciarzy jak dostajecie podwyżke płac z tej miniamalnej krajowej na nową stawkę minimalnej to jest dobrze, bo się należy. A urzędnik to ma pracować najpiej cały czas za 1500zł na ręke. Niekażdy urzędnik zarabia po 4-5tys. Są też co zarabiają minimalną. Typowe polactwo cebulactwo kiedy słyszą, że ktoś dostał podwyżke wynagrodzenia. Urzędnicy to nie tylko radni, ale też te pani co wypłacają wam te 500+ na zimnego browarka po pracy. Jak wam się ludzie coś nie podoba to weżcie rade "bula" Komorowskiego do siebie "weż kredyt, zmień prace"

Odpowiedzi: 1

Ze swoich nie wypłacają 500+

Odpowiedzi: 0

Nasi urzędnicy nie zasłużyli na podwyżki. Są wredni i chamscy dla petentów. Ale czego mamy oczekiwać jak gminą zarządza taki burmistrz. Mimo, że nie miał kontrkandydata to i tak w wyborach dostał 600 głosów na NIE. Radni też nie są lepsi. Nie mogą oderwać się od koryta. Przez taką politykę upadła Wisła Nowe. Poprzedni burmistrz był jaki był ale dbał o nasz klub. A teraz spadek z IV ligi do B klasy. Wstyd! Te pieniądze powinny być inaczej spożytkowane. I nie mówię tu o remoncie schodów na Plantach bo za kadencji tego burmistrza jest to nierealne. Natomiast możnaby zorganizować w urzędzie dni otwarte. Ludzie poznaliby urząd od kuchni. Wiedzieliby kto tu pracuje, za co odpowiada. Mogliby dowiedzieć się jak poprawnie wypełnić dokumenty. Możnaby zorganizować spotkanie z władzami gminy. Ludzie zobaczyć mogą jak to wygląda. Jak są uchwały uchwalane. Ludzie nawet nie znają radnego w swoim okręgu. Ludzie muszą poczuć się ważni. Muszą się poczuć częścią naszej niewielkiej społeczności.

Odpowiedzi: 0

Słyszalam że w PUMIE dostali podwyżki 1 zł. słownie 1ZŁOTY !  jak to możliwe? czy tam ludzie nie pracują ciężko? Wstyd panie prezesie PUMU! czas by było pana  zmienić , to może by pan szanował swoich ludzi i ich odpowiednio wynagradzał.

Odpowiedzi: 2

Z tą podwyżką o 1 zł to prawda

Odpowiedzi: 1

Jak temu " prezesowi" nie wstyd ! w tych czasach dać 1 zł podwyżki ? żartuje sobie ? Wielki Wstyd !!!

Odpowiedzi: 0

Też to słyszałem i to jest skandal na skalę krajową , 1 złoty podwyżki PUM w Nowem dało !!!

Odpowiedzi: 0

I tak te śmieszne podwyżki inflacja zje 

Odpowiedzi: 0

Czytam i oczom  swym pięknym  nie wierzę madki 500+ wyprawki do szkoły  dodatki mieszkaniowe  i diabli wiedzą  co jeszcze mają  pretensje  o podwyżkę  250 zł  do ludzi którzy na to wszystko  pracują  i wyplacaja im kasę .Przez pewnego pana z Nowogrodzkiej  w d***ch się  poprzewracało, może  tak pójść  do pracy za najniższą  krajową, popracować  2 latka  bez podwyszki i zobaczyć  jak to przyjemnie

najniższą  krajową  i po dwóch  latach  bez podwyżki 

Odpowiedzi: 1

Gościu najpierw sobie słownik kup, potem się wypowiadaj.

Odpowiedzi: 1

Tak Ty nauczyciel  to ja pewnie  ksiądz 

Odpowiedzi: 0

Zgodzę się że urząd powinien bardziej kontrolować co robią z naszymi pieniędzmi z urzędu w Wiśle Nowe chyba że mają powod dlatego tego nie robią..... 

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się powinni trochę bardziej szanować pieniądze urzędowe mówię o Wiśle a urząd powinien to kontrolować. Dlatego uważam że podwyzszki  są bezsensu A zarząd powinien podać się do dymisji

Odpowiedzi: 0

A wybrał się ktoś z Wiślaków na jakąś sesje rady miejskiej żeby  posłuchać i się dopytać o wydatki Wisły Nowe? przecież droga wolna, ktoś wam bronił? czy oczekujecie sprawozdań dostarczonych do skrzynki pod domem?

Odpowiedzi: 1

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo z tego co wiem to  Rada Nowego zakazała zadawwnia pytań  przez mieszkańców   na Sesji. Juz nawet kogoś policja z Sesji  wyprowadziła, i zrobili tej osobie sprawę że zakłócał ich pracę. Prawda jest taka,że chciał zadawać niewygodne  dla nich pytania.

 Może się mylę ale tak słyszałem od jednego z radnych.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz