Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ewelina, Jan, Paweł
 • całkowite zachmurzenie
  Dzisiaj:
  19°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 14°C
 • silne opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 9°C

W Jeżewie chcą odwołać przewodniczącego rady gminy. Czym zawinił?

Andrzej Bartniak
13 marca, 16:53

W najbliższy poniedziałek na nadzwyczajnej sesji odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania z funkcji przewodniczącego Sławomira Stefana. Z jego pracy niezadowolonych jest sześcioro radnych.

Głosowanie w sprawie odwołania przewodniczącego ma być tajne
Fot. Andrzej Bartniak

Tylu podpisało się pod wnioskiem, który wpłynął do Urzędu Gminy w Jeżewie w miniony wtorek. Za odwołaniem Sławomira Stefana opowiedzieli się: Michał Kaczmarek, Rafał Szymczak, Paweł Jędral, Robert Morka, Barbara Dolewska i Henryk Rybus.

We wniosku dość oględnie napisano, że powodem jest utrata zaufania w zakresie wykonywanych zadań ustawowych.
REKLAMA


Sprawy nie chce komentować wójt Jeżewa, tłumacząc, że jest organem wykonawczym i nie ingeruje w pracę i postanowienia radnych. Choć niewątpliwe jest zaskoczony pismem, zważywszy na fakt, że cztery miesiące temu Sławomira Stefana wybrano na przewodniczącego jednogłośnie.

Prawdopodobnie rozłam, który zarysował się w radzie, ma związek planowaną budową chlewni w Buczku. Radni są mocno podzieleni jeśli idzie o ocenę tej inwestycji. W czasie sesji, która odbyła się 26 lutego stosunkiem głosów osiem do pięciu odrzucono uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wsi Buczek.

Do sprawy wrócimy.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Komentarze (157)

Przewodniczący Rady Gminy  niejednokrotnie publicznie oświadczał że jest za budową chlewnii w Buczku np. (Radia PIK), nie słucha argumentów mieszkańców  Gminy Jeżewo przeciwko fermie. W poprzedniej kadencji też był Radnym i też nie informował mieszkańców o budowie chlewni.

Odpowiedzi: 1

Pani mieszkanka jak tak sie wypowiada to niech się.przedstawi skoro tak jest anty to wegetarianka rozumiem? jakos nie nie znam wegetarian z Laskowiec pozdrawiam serdecznie środkowy palcem pania która pewnie schabowego na obiadek je.....

Odpowiedzi: 2

Pan anty wegetariański też się może podpisz. Wielkich ferm mamy aż nadto w Polsce. Nikt głodem nie przymiera. Robią niesamowita presja na środowisko A miejsc pracy jakoś dużo chyba nie przybedzie

Odpowiedzi: 0

Co ma piernik do wiatraka? Dieta mieszkanki nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o środowisko naturalne i jakość życia okolicznych mieszkańców.

Pozdrawiam pracownika Prosiaczka, też palcem. 

Odpowiedzi: 1

No właśnie co ma piernik do wiatraka? Przewodniczacy Rady z racji zajmowanego stanowiska nie ma 5, 10 czy 15 glosów, a 1, czyli tyle samo co pozostali radni. Glos Przewodniczacego nie rozstrzyga, zawsze decyduje wiekszosć. Więc dlaczego rozliczany jest przewodniczący? On przynajmniej uzasadnia podjete decyzje...

Odpowiedzi: 0

To niech Pan Przewodniczący wybuduje u siebie na podwórku lub przyległej działce tą chlewnie!

Odpowiedzi: 1

Nawet wtedy, gdyby podwórko przewodniczacego graniczyło z twoim? Coś z tobą nie "teges". Sprawdzanie czy jestem, lub nie jestem robotem, jest idiotyzmem.

Odpowiedzi: 1

najwidoczniej nie graniczy, a przewodniczący nie ma okazji raczyć się tymi zapachami, więc miałby okazję, bo ci ludzie cały czas wąchają i jeszcze chce im się dołożyć, tam ma być skansen smrodu i odoru, nie mówię już o zdrowiu............

Odpowiedzi: 0

Cieszę się, że wśród tej szóstki nie ma radnego z mojego okręgu. Współczuję tym, którzy glosowali na p. Rybaka, p. Morkę, p. Jędrala, p. Szymczaka. Ci z okręgu p. Kaczmarka i p. Dolewskiej nie mieli wyjścia, bo oni weszli bez glosowania. Czulabym się bardzo zawiedziona, mając takich reprezentantów. Utrata zaufania musi z czegoś wynikać, proszę uzasadnic i wskazac mieszkańcom co takiego zrobil Pan Przewodniczący, że straciliscie Państwo zaufanie? Jak można tak poważny zarzut pozostawić bez uzasadnienia? Tchórzostwo??? Wstyd!!!

Panie Przewodniczący wielki szacunek za dotychczasową pracę. Myślę, że poniedzialkowa sesja nic nie zmieni i nadal będzie Pan reprezentowal Radę Gminy Jeżewo. Wierzę w mądrość pozostałej 9 radnych, bo wspomniana 6 dobitnie pokazała swój brak inteligencji.

Odpowiedzi: 9

Radny Stefa, Warczak, Ziólkowski, Młyński,  byli radnymi w poprzedniej kadencji i zgodzili się na plany powstania fermy w Buczku. Bronią dalej tamtego układu. A Radny Sołtysiak do nich dołączył jako pracownik inwestora.

Odpowiedzi: 3

Pan Rybak też był radnym w poprzedniej kadencji i wcześniejszych. I co wtedy robił? Hipokryta

Odpowiedzi: 1

hyba o sobie piszesz, moze się zastnów najpierw nad sensem swojej wypowiedzi

Odpowiedzi: 0

super, trochę prawdy się przyda dla innych, zaślepionych, chyba tym odorem.... i muzgi im się laszują, popieram, że kontynułują to co było zaczęte, zamiast popatrzeć na realia i społeczeństwo, które tego nie chce, brawo Jeżewianinie

Odpowiedzi: 0

Dziwię się bardzo postawie radnego sołectwa Buczek-Skrzynki Maciejowi Wrczakowi, który powinien być ze społeczeństwem przeciwnym budowie kolejnego śmierdziela w tej okolicy. Jest tak zaślepiony, omamiony, że od samego początku nie widzi zagrożenia w powstaniu kolejnej śmierdzącej inwesycji, chyba jest całkowicie nieświadomy powagi sytuacji, jak i w poprzedniej i obecnej kadencji jest przez cały czas za budową śmierdzela i robi wszystko by to powstało. Dziwię się kolejny raz kogo wyborcy sołectwa wybrali na wyborach na radnego?, jakich użył przekonujących argumentów?, najprawdopodobnie to wielka pomyłka, o co tu chodzi?... , może ktoś wie?  

Odpowiedzi: 0

Rozumiem że też jesteś za budową chlewni w Buczku? Gratuluje inteligencji. Mam nadzieję że następne pokolenia rozliczą za to również ciebie.

Odpowiedzi: 0

Też tak uważam co się stało???

Odpowiedzi: 0

Wielkie podziękowania się należą  P.Rybakowi , P.Morka.P.Jędralowi, P. Kaczmarek , P.Dolewskiej , P.Szymczakowi , to są ludzie na których można liczyć , w przeciwieństwie  do tych pozostałych.

Odpowiedzi: 2

Na szczęście są tam ludzie, którzy nie boją się mówić to co myślą i realnie próbują walczyć. Mam nadzieję, że uda się coś ugrać. Kieruję podziękowania do szóstki radnych podpisanych pod wnioskiem o odwołanie przewodniczącego, mam nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana bez szkody dla funkcjonowania rady i pozostali radni jeszcze raz przemyślą swoje postępowanie i zastanowią się co jest ważniejsze, kasa czy dobro mieszkańców. 

Odpowiedzi: 1

Rzeczywiście brawa dla tej szóstki, ktora "nie boi się mówić co mysli", dlatego nie mówi NIC. Takich ludzi nam trzeba.

Odpowiedzi: 2

Wniosku o odwołanie nie trzeba motywować, wystarczy określenie ustawowe, że utracili zaufanie. Głosowanie nad planem zagospodarowania pod nieobecność wszystkich radnych i zatwierdzenie głosowania nad wnioskiem na sesji wyjazdowej  bez wcześniejszego zawarcia go w porządku obrad nie najlepiej świadczy o przewodniczącym ;) może właśnie takich ludzi nam trzeba, działają mimo istnienia jakiegoś chorego układu jeszcze z poprzedniej kadencji, działającego na szkodę calego społeczeństwa (oczywiście nie będzie to szkoda dla osób, które właśnie zarabiają) sesja wyjazdowa i głosowanie tam nad planem zagospodarowania, nad którym dyskutują miesiącami jest totalną porażką. Ale najlepiej jest siedzieć cicho, gratuluję toku myślenia. Nie pojmuję ludzi, którzy mieszkają w najbliższym sąsiedztwie planowanej inwestycji i zadowoleni cieszą się, że "mój" pracodawca zaleje całą gminę gnojem i smrodem. Ale kasa leci z nieba będą miejsca pracy, wszyscy cieszmy się!! 

Odpowiedzi: 1

Poczytaj statut Gminy i ustawę o samorządzie gminnym to zobaczysz ze Przewodniczący postąpił zgodnie z prawem, gdyby nie podał pod głosowanie wniosku Wójta to wówczas złamał by zapisy statutu i ustawy. A obecność pozostałych radnych w tym przypadku wiele by nie zmieniła. 

Odpowiedzi: 0

nie mówi....?, mówi, tylko ich nie słuchają, bo są zahipnotyzowani w swoim śnie i swoim donośnym głosem są w stanie przekrzyczeć. TAKICH LUDZI NAM WŁAŚNIE TRZEBA!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 0

ŻECZYWIŚCIE p. Rybak i p. Szymczak działają bezinteresownie w obronie działek nad jeziorem należących do p. Wiśniewskiego. Uczyłam się w szkole gdy p. Rybak był dyrektorem i każdy festyn wiązał się ze sponsorem p. Wiśniewskim. Przypomnę że w tamtym czasie w szkole uczyły żony właśćicieli hegmaru. Pytanie tylko co Pan Rybak jest winien Panu Wiśniewskiemu że tak zażarcie walczy o jego działki? Bo to za co Pan Szymczak musi się odwdzięczyć wiem. Bo rozwiną swoją firmę transportową przy pomocy p. Wiśniewskiego. Zastanawiam się czy ten cały komitet też nie jest tylko narzędziem Pana W. 

Odpowiedzi: 2

Ale stek bzdur ,większość mieszkańców Laskowic nie chce smrodu,wstyd żeby takie bzdury pisać.A z działek wpływa do gminy przynajmniej podatek.Gmina się rozwija ,nie możemy tego zaprzepaścić.

Odpowiedzi: 1

A co posiadasz taką działkę dlatego takie zdanie. Kurcze największą tragedia na wsi mieć mieszczucha za sąsiada. 

Odpowiedzi: 1

Mieszkam od urodzenia, zagraża mi to przedsięwzięcie osobiście ,nie jest chcę dożyć starości w smrodzie.Dziwne ,że do powiedzenia mają najwięcej Ci co od nie dawna tu mieszkają i się wymądrzają ,patrząc tylko na swój interes.

Odpowiedzi: 0

Prosze sie nie domyslac tylko aktywnie wlaczyc w prace Komitetu. Prosze nie siac dezinformacji i pomowien.

Odpowiedzi: 0

Trójka z tej szóstki ma w tym swój interes. Interes, mają również posiadacze działek (hipokryci i faryzeusze). Jedno jest pewne, że mamy prawo, które należy przestrzegać i wszelkie nieprawidłowości należy surowo karać. Odwołanie Przewodniczącego przez "buntowników" pogorszy tylko skuteczny rozwój gminy, czy o to im chodzi?

Odpowiedzi: 3

To uczciwi i  nieprzekupni  ludzie , proszę liczyć się ze słowami.

Odpowiedzi: 2

Szczególnie jak się slyszy ciagle o spadku wartosci działek.. rzeczywiscie wygrywa uczciwość

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz