Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Artur, Stefan, Waldemar

W Świeciu uczcimy 15 sierpnia inaczej niż zwykle

Andrzej Pudrzyński
14 sierpnia, 08:39

W odróżnieniu od poprzednich lat, głównym miejscem obchodów nie będzie Duży Rynek.

Głównym miejcem obchodów będzie mogiła żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Do tej pory scenariusz obchodów Święta Wojska Polskiego i rocznicy cudu nad Wisłą w wojnie polsko-bolszewickiej, wyglądał w ten sposób, że po mszy w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli i złożeniu kwiatów na mogile na starym cmentarzu, delegacje i mieszkańcy maszerowali ulicami miasta na Duży Rynek.

Składano tam ponownie wiązanki pod pomnikiem, odśpiewywano hymn, a burmistrz wygłaszał przemówienie. Czasami były występy świeckiej orkiestry dętej czy asysta wojskowa.
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknie

W tym roku program obchodów będzie wyglądał inaczej.

- Uznaliśmy, że najlepszym miejscem do zorganizowania głównych uroczystości jest stary cmentarz, gdzie znajduje się mogiła żołnierzy w walkach z bolszewikami podczas wojny z lat 1919-21. Zwłaszcza 15 sierpnia ta lokalizacja ma szczególny wymiar – podkreśla Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie.

Jak będzie wobec tego wyglądał program obchodów 15 sierpnia?
REKLAMA

Rozpocznie je o godz. 10.00 msza w kościele Boboli. Potem około godz. 11.00 przedstawiciele władz miasta i powiatu, delegaci organizacji i instytucji oraz poczty sztandarowe przejdą pod mogiłę poległych żołnierzy. Tam zostanie odśpiewany hymn państwowy, burmistrz wygłosi przemówienie, a potem delegacje złożą wiązanki na mogile.

Zwieńczeniem uroczystości będzie złożenie kwiatów pod pomnikiem przy „klasztorku”.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (3)

Nareszcie, obchody adekwatne do święta. Tak trzymać.

Odpowiedzi: 0

Na cmentarzu żydowskim w Świeciu ul. Polna 3 spoczywa na honorowym przed wojną miejscu nr 1, żydowski żołnierz wojny 1920 roku, Błog. pamięci Czapla zmarły z ran w dniu 9 Stycznia 1921 roku. Cześć Jego Pamięci.

Odpowiedzi: 1

Chyba polski zolnierz zydowskiego pochodzenia nie sadzisz? Chwała Bohaterom

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz