Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jadwiga, Leonard, Teresa
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  19°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 12°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  16°C / 10°C

Wójt Warlubia nie chce iść do więzienia

Andrzej Bartniak
11 lipca, 09:47

Do Sądu Rejonowego w Świeciu wpłynął wniosek o uzasadnienie wyroku w sprawie Krzysztofa M. To oznacza, że wójt zamierza złożyć apelację.

Wójt Warlubia podczas posiedzenia, na którym ogłoszono wyrok w jego sprawie
Fot. Andrzej Bartniak

27 czerwca sąd uznał Krzysztofa M. winnym zarzucanych mu przestępstw i skazał na 1,5 roku więzienia i 5-letni zakaz pracy w samorządzie. Miał też zapłacić 25 tys. zł grzywny, pokryć 5,3 tys. zł kosztów procesu i zwrócić gminie 74,7 tys. zł.
REKLAMA

W ocenie sądu wina oskarżonego nie budzi większych wątpliwości. Zebrany materiał jasno dowodzi, że celem działań wójta było wyłudzenie pieniędzy na korzyść firmy Damiana Sz. Krzysztof M. wielokrotnie w procesie dowodził swojej rozległej wiedzy na temat budownictwa.

Jak zatem wyjaśnić fakt, że odbierając roboty, nie zauważył, że nie zostały wykonane? Wytłumaczenie może być tylko jedno. Popełniał kolejne przestępstwa poświadczenia nieprawdy w porozumieniu z wykonawcą.
REKLAMA

Wójt uparcie twierdzi jednak, że jest niewinny. Dlatego jego adwokat złożył wniosek o uzasadnienie wyroku, co jest równoznaczne z chęcią odwołania się od niego. Nie wiemy, jakich argumentów użyje adwokat, ale może wskazać na nieprawidłowy sposób zastosowania przepisów prawa karnego, błędy proceduralne, niewłaściwą ocenę faktów mających wpływ na wydanie nieprawidłowego wyroku i wreszcie orzeczenie zbyt surowego wyroku.

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, po przeprowadzeniu postępowania odwoławczego, uznając apelację za uzasadnioną, może zmienić zaskarżony wyrok lub uchylić go i przekazać sprawę do ponownego rozpoznania sądowi pierwszej instancji.
REKLAMA

Podtrzymanie wyroku świeckiego sądu będzie oznaczało odrzucenie apelacji i uprawomocnienie się wyroku. Dla wójta gminy Warlubie będzie to oznaczało jedno - pożegnanie się ze stanowiskiem, a dla mieszkańców gminy - przedterminowe wybory.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (30)

Buta i brak wstydu.

Odpowiedzi: 0

Mam nadzieję że odsiedzi najwyższy wyrok

Odpowiedzi: 0

Każdy może odwołać się od wyroku w jego sprawie, dlaczego wójt nie może....

Jaki wstyd? 

Niektórym ludziom nienawiść odbiera rozum :(

Odpowiedzi: 1

Czy radni widzieli remonty?

Odpowiedzi: 0

PPamietajcie że karma wróci do tych co tak kszywdza wójta. To całe stowarzyszenie i reszta bandy PIS!!! Widzieliście statystyki wyborów?! Ludzie Go wybrali. 

Odpowiedzi: 1

Otumanieni ludzie!

Odpowiedzi: 1

To niestety słabo świadczy o ludziach 

Odpowiedzi: 0

Gdzie można wpłacać pieniążki na wykup Wojta?

Odpowiedzi: 0

Wiadomo.ze stowrzyszenie za szystkim stoi. Nie chcemy pisiorów w warlubiu

Odpowiedzi: 0

Jak lkto ma duże potrzeby finansowe to musi kombinować. Szacun dla Wójta.

Odpowiedzi: 0

Wójt to spoko gość a reszta w koło niego to przebrzydłe szuje!!!

Odpowiedzi: 1

Jestem tego samego zdania 

Odpowiedzi: 2

Trafna samokrytyka, ale żeby tak we dwoje na raz :-) Zachęcające 

Odpowiedzi: 0

Też uważam że bystry. Te kombinacje budowlane, majstersztyk. Jaki inteligentny , elokwentny, ....i ta aparycja.  

Odpowiedzi: 0

Znam pana Krzysztofa to wspaniały człowiek. Jeśli coś wziął to nie dla siebie. Może chciał komuś pomóc. Niech jak najdłużej będzie wójtem bo nie w Warlubiu człowieka który mógłby go zastąpić. 

Odpowiedzi: 1

Jak coś wziął to nie dla siebie. Błagam co to za stwierdzenie... Wstyd. Czas jyz na tego Pana bo gorzej u nas niż w słynnych Wilkowyjach 

Odpowiedzi: 0

Stowarzyszenie wonn!!!! 

Odpowiedzi: 2

Gdyby nie Stowarzyszenie to te afery nigdyby  nie wyszły  na jaw.

Odpowiedzi: 0

Tak...wooon!

Odpowiedzi: 0

Jak można pozwolić nawoływać do hejtu? 

Odpowiedzi: 0

jechać z nim ! Niech sąd się nie ośmiesza tak jak za alko . 

Odpowiedzi: 0

Wstydu nie ma za grosz .Taka władza wstyd na całą Polskę i nie tylko.

Odpowiedzi: 0

Technik Budownictwa chce podważyć opinię prof.Instytutu  Badawczego?To jakiś żart!?

Odpowiedzi: 0

Ale ten technik ma wieloletnie doświadczenie a co wie taki profesorek?? Naczytał się książek i prawdziwej roboty nie zna.

Odpowiedzi: 1

Boksy w Lipinkach wartości 10.000pln wyremontowane za 28.000pln taki "technik"

Odpowiedzi: 0

Krzysztof? Jest najlepszym wójtem jakiego miała gmina! Zarzucacie mu złodziejstwo, matactwa, a sami gdybyście mieli okazję i możliwości to kradlibyście ile wlezie! Taka prawda! Narzekacie na niego, a spójrzcie ile też dobrych rzeczy zrobił. Ludzie... Zawsze będzie im źle i mało i będą widzieć w kimś same najgorsze rzeczy mimo tego, że sami nie są kryształowi... Mam to gdzieś czy nakradł i ile - liczy się przede wszystkim to, że zrobił dla gminy tyle, ile nikt inny! Miło Wam się chodzi po zadbanym Warlubiu? Po nowych chodnikach? Przyjemnie Wam się jeździ nowymi ulicami? Miło się siedzi na świeżo pomalowanych ławeczkach? Szanujcie to... Nawet rondo macie ku*wa zrobione! Potraficie tylko narzekać, a może warto by było udać się do gminy, złożyć na piśmie prośbę dotyczącą waszych potrzeb albo nawet z wójtem porozmawiać...? To człowiek jak każdy inny, zapewniam że nie gryzie i znajdzie czas by porozmawiać... Zobaczycie, nie będzie już takiego wójta żeby tak ogarnął gminę. W sumie jego następca niewiele będzie już miał do zrobienia, bo tym co najważniejsze Krzysztof M. właściwie się zajął. Kolejny będzie miał ułatwione zadanie, przecież to oczywiste. Zastanówcie się ludzie czego chcecie i pomyślcie czy aby sami tacy święci jesteście, a dopiero potem rzucajcie w kogoś kamieniami... 

Odpowiedzi: 1

Ludzie sami, wielokrotnie go wybierali, więc teraz niech albo zamilkną albo się zastanowią. Zrobił dużo dobrego, a to że popełniał błędy to ludzkie. Nikt nie jest idealny. Każdemu prędzej czy później kasa odbije do głowy. Niestety. Szkoda, że tak się sprawy potoczyły, bo choć nabroił to wójtem najgorszym nie jest. Jest tak jak my wszyscy - tylko człowiekiem. 

Odpowiedzi: 1

Dobrze napisane

Odpowiedzi: 0

dobra zmiana kroczy powoli ze wzgledu na obstrukcje sadow,biurokracje i sitwy w samorzadach...dosyc stolkow dla tych,ktorzy wyprzedawali,rozkradali i zadluzali,dosyc chciwej wladzy...zaczac sprawdzac i rozliczac innych wojtow,burmistrzow,starostow...wladza,decydowanie o wydawaniu publicznych pieniedzy a czasami wrecz szastanie nimi oraz wysokie zarobki to dla nich jeszcze malo?

Odpowiedzi: 0

Wypuścić wszystkich kombinatorów i złodziei oni w życiu pewnie też co dobrego zrobili i niech kradną i kombinują dalej.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz