Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Krystyna, Małgorzata, Monika

Białe ferie. Zajęcia dla dzieci i młodzieży

27.01.2020

Jak co roku, Ośrodek Kultury, Sportu i rekreacji w Świeciu przygotował bogatą ofertę zajęć z okazji ferii, które w naszym województwie będą trwały od 27 stycznia do 9 lutego.

Zapisy od 2 stycznia w Punkcie Informacji OKSiR
Świecie, ul. Wojska Polskiego 139
poniedziałek-piątek, godz. 9.30-16.30

Etiudy teatralne (wiek: 7-9 lat)
27 stycznia, godz. 10:00 – 13:00, sala konferencyjna
Instruktor: Paulina Walendziak
Koszt: 20 zł/os.

W programie zajęć etiudy z przedmiotami codziennego użytku, elementarne zadania aktorskie, animacja lalki, gry i zabawy rozwijające. Warsztaty poprowadzi świecianka, dawniej recytatorka, tancerka i wokalistka z sukcesami w ogólnopolskich konkursach prestiżowych (m.in. Kraków), absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, aktorka teatralna i filmowa, wokalistka.

Pancerne ferie – warsztaty modelarskie (wiek 10-16 lat)
Grupa I: 27-29 stycznia, godz. 10:00-14:00, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej
Grupa II: 30 stycznia - 1 lutego, godz. 10:00-14:00, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej

Instruktorzy: Jerzy Dończyk, Marek Wantowski
Nieodpłatnie

Podczas sklejania modeli kartonowych będzie można krok po kroku zapoznać się z ich budową, historią powstania oraz okresem, w którym były wykorzystywane. Sklejanie modeli uczy cierpliwości i precyzji oraz pokazuje jak istotna w tego typu pracy jest dbałość o szczegóły.

Zajęcia prowadzone będą przez Jerzego Dończyka i Marka Wantowskiego z Modelarni Combat z Chełmży przy wsparciu merytorycznym Jakuba Stelągowskiego i Michała Golińskiego z Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej.

„Jak pokonać stres na scenie?“ (wiek: 10+)
27-28 stycznia, godz. 10:00 - 12:00,  Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Instruktor: Iga Jambor-Skupniewicz
Nieodpłatnie

Warsztaty budowania pewności siebie zarówno przy wystąpieniach publicznych, jak i podczas różnego rodzaju występów (muzycznych, teatralnych, itp.). W programie m.in.: ćwiczenia, zadania, scenki rodzajowe.

Stwórz i nagraj utwór muzyczny (wiek: 13+)
27-28 stycznia, godz. 10:00 – 16:00, Studio Nagrań OKSiR
Instruktorzy: Przemek Drewkowski i Adam Pawłowski
Nieodpłatnie

Warsztaty mają na celu podjęcie próby napisania utworów muzycznych przez uczestników zajęć oraz poznanie technik produkcji muzycznej.

Jak skomponować utwór? Jakie techniki i umiejętności muzyczne trzeba posiadać? Jak poprawić swoje zdolności muzyczne? Jak nagrać i wyprodukować muzykę? Skąd wziąć pomysł na aranżacje? Na te i inne pytania odpowiemy sobie na zajęciach. Wystarczy własny instrument oraz chęci. Zapraszamy również wokalistów.

„Mały architekt” – warsztaty projektowania scenografii (wiek: 10-13 lat)
29 – 31 stycznia, godz.10:00 – 14:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Instruktor: Justyna Pogoda
Koszt: 50 zł/os.

Spełniona mama i żona. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu - Wychowanie Plastyczne i Politechniki Szczecińskiej - Projektowanie Wnętrz. Na co dzień - projektantka wnętrz w Ikea Bydgoszcz, pasjonatka zdrowego stylu życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Uwielbia twórcze nowe  wyzwania czerpiąc inspirację z natury, książek i dzieci. Ostatnio zainspirowana pasją córki, skupiła się wraz z nią na badaniu tajników scenografii filmowej i teatralnej, czym chciałaby się podzielić z uczestnikami warsztatów.

„Wskocz do tanecznego koła! (wiek: 7-16 lat)

Grupa I (11-16 lat): 30 stycznia, godz. 10:00-12:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Grupa II (7-10 lat): 6 lutego, godz 10:00-12:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Instruktor: Natalia Głowala
Nieodpłatnie

Motyw kół tanecznych (cyphers) jest jednym z kluczowych elementów kultury hip hop. Bitwy taneczne w kołach, w których tancerze wymieniają się nowymi rozwiązaniami, stylami, interpretacją muzyki, ale przede wszystkim wyrażają siebie, są podstawą „Street styles”.

Na zajęciach dzieci poznają historię tajemniczych kół i mechanizmy ich funkcjonowania. Wspólnie postaramy się stworzyć energię, która pozwoli rozwinąć skrzydła tym, którzy chcieliby postawić swoje pierwsze kroki w bitwach tanecznych.

Celem zajęć jest odkrycie i wypracowanie swojego unikalnego stylu tanecznego i przybliżenie niezwykłej kultury hip hop.

„Tajemnicze eksperymenty” (wiek: 7-9 lat)
31 stycznia, godz. 10:00-14:00, sala „Wyspa Skarbów“
Instruktor: Paula Kuklińska
Koszt: 20 zł/os.               

Twoje dziecko jest  ciekawe świata? Zadaje trudne pytania? Zapisz je na magiczne warsztaty, które odpowiedzą na wiele jego pytań. Zrobimy m.in. sztuczny śnieg, wybuchający wulkan, przekonamy się czy czarny napewno jest czarny i czemu z chmury pada deszcz. Zapraszamy na niezwykłą lekcję naukowej magii.

Paula Kuklińska - charyzmatyczna wolontariuszka wielu imprez kulturalnych, najbardziej znana z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od niedawna animatorka zajęć plastycznych w Małej Akademii Twórczej, Pracowni Rozwoju OKSiR,  z zamiłowania organizator czasu wolnego dla młodszych dzieci. Pełna zapału do aktywnego życia, nowych pomysłów, którymi chętnie podzieli się w czasie zimowych warsztatów – „Tajemnicze eksperymenty”.

„Flamingowy breloczek“ (wiek: 7-9 lat)
3 lutego, godz.10:00 – 13:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Instruktor: Michał Składanowski (animator Gonzo)
Koszt 20 zł/os.

Własnoręcznie stworzony breloczek w motywie modnego flaminga, nie pozwoli zapomnieć o kluczach. Każdy uczestnik wykona po jednym breloczku, w wybranym przez siebie kolorze. Z tak barwnym towarzyszem na pewno nigdy już nie zgubicie kluczy!

Broadway jazz – warsztaty taneczne (9+)
Grupa I (wiek: 9-13 lat): 4 lutego, godz. 10:30-12:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Grupa II (wiek: 13+): 4 lutego, godz. 12:00-13:30, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
|Instruktor: Natalia Karczewska
Nieodpłatne

Broadway jazz to styl tańca współczesnego łączący w sobie taniec klasyczny, jazzowy, stepowy, rewirowy oraz pantomimę. Wywodzi się z tradycji nowojorskich teatrzyków ulicznych dzielnicy Broadway. Podczas warsztatów poznawać będziemy figury taneczne charakterystyczne dla tej techniki, by potem połączyć je w choreografię rodem z popularnych musicali.

„Ebru - malowanie na wodzie“ (wiek: 7-9 lat)
4 lutego,  godz. 10:00 – 13:00, sala konferencyjna
Instruktor: Michał Składanowski (animator Gonzo)
Koszt: 20 zł/os.

Ebru to wywodząca się z Turcji technika skrapiania powierzchni odpowiednio przygotowanej cieczy, barwnikami, które unoszą się na jej powierzchni. Ta niezwykle wyciszająca technika daje niesamowite, niepowtarzalne efekty Podczas warsztatów tworzyć będziemy obrazy techniką Ebru.

Warsztaty muzyczno-perkusyjne (wiek: 7-19 lat)
5 lutego, godz. 10:00 – 14:00, sala konferencyjna
Instruktor: Maria Kępisty
Koszt: 20 zł/os.

Wibrafonistka, perkusistka, muzyk orkiestrowy, pedagog, kompozytor. Absolwentka klasy wibrafonu jazzowego na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz klasy perkusji na Akademii Sztuki w Szczecinie. Autorka muzyki do kilku spektakli teatralnych: m.in. „Innym razem“, „Ojcy“, „Formy ulotne“, „Dziady“.

Obecnie wraz z formacją Siostry Łotry pracuje nad autorską płytą „Pierwszy lot ptaka”. Zespół jest laureatem 3. miejsca w talent show „Start NaGranie“, a doceniony przez jury singiel „Łyse konie” wielokrotnie gościł na antenie „Trójki“ Polskiego Radia.

Bal karnawałowy „W Krainie Baśni“
6 lutego, godz. 17:00-19:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
bilety: 20 zł/os. do nabycia w Punkcie Informacji OKSiR oraz na www.biletyna.pl

Jak co roku OKSiR zaprasza dzieci na niezwykłą przygodę – tym razem „W Krainie Baśni“. W tanecznych podskokach, w asyście animowanych zabaw i konkursów będzimy odkrywać bajeczne sekrety. Wystrój naszej sali balowej zostanie zaprojektowana przez młodych architektów - uczestników warsztatów scenograficznych zaplanowanych na pierwszy tydzień ferii.

Centrum Działań Plastycznych „Akademia“
poniedziałek – czwartek, godz. 10:00-14:00
Instruktor: Hanna Kawecka

Zajęcia w trybie szkolnym dla uczestników zajęć w „Akademii“.

Studio Piosenki OKSiR
Instruktor: Hanna Górska

Zajęcia wokalne w ramach pracy Studia Piosenki (w godzinach przedpołudniowych).

Komentarze (1)

Czy w tym roku będą zajęcia sportowe na Hali?

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz