Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Danuta, Daniel, Szymon

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01.03.2019

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Izba Regionalna Ziemi Świeckiej zaprasza mieszkańców Świecia i okolic na zajęcia edukacyjne oraz otwarcie wystawy.

1 marca od godz 9.00 do 14.00 odbywać się będą prelekcje skierowane do młodzieży szkolnej, dotyczące oddziałów partyzanckich funkcjonujących na terenie ziemi świeckiej. W przestrzeni Izby Regionalnej powstanie również stoisko z najważniejszymi książkami i publikacjami na przytoczony temat.

O godz. 17.00 odprawiona zostanie msza w kościele pw. Niepokoalnaego Poczęcia NMP w intencji „Żołnierzy Wyklętych”, po której przedstawiciele organizatora i lokalnych organizacji społecznych złożą okolicznościowe wiązanki pod pamiątkową tablicą (godz. 18.00).

O godzinie 18.30 w izbie regionalnej rozpocznie się wernisaż wystawy planszowej „Polskie podziemie niepodległościowe w Obwodzie Świecie w latach 1945-1956”, przedstawiającej biogramy wybranych członków antykomunistycznego podziemia niepodległościowego na terenie dzisiejszego powiatu świeckiego.
 
Ekspozycja obejmuje oddziały partyzanckie, szlak bojowy, potyczki z bezpieką, stosunek ludności pomorskiej do władzy ludowej, działalność Urzędu Bezpieczeństwa w Świeciu i grupy operacyjnej UB działającej na terenie powiatu świeckiego.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej; godz. 9.00-14.00: zajęcia edukacyjne; godz. 17.00 msza w "klasztorku"; godz. 18.00 złożenie wiązanek pod pamiątkową tablicą poświęconą „Żołnierzom Wyklętym”; godz. 18.30 otwarcie wystawy „Polskie podziemie niepodległościowe w Obwodzie Świecie w latach 1945-1956”. Wystawę będzie można oglądać do 20 marca.

Komentarze (1)

Grubo jezus,  Burego będzieta czcić ...łoł, dobrzy jesteście, ostatnie takie trio 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz