Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dawid, Justyna

Oferta zajęć OKSiR w Świeciu

16.09.2019

Zapisy na zajęcia od 9 września w Punkcie Informacji OKSiR w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 139, tel. 52 562 73 71), poniedziałek – piątek, godz. 9:30-16:30.

 

PRACOWNIA TANECZNA

Instruktor: Natalia Głowala

„Lost Dreamers” – breakdance (7-17 lat), 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: soboty, godz. 13:00-15:00

Zajęcia breakdance poziom zaawansowany przeznaczone są dla grupy turniejowej Lost Dreamers reprezentującej OKSiR na zawodach i pokazach ogólnopolskich. Zajęcia mają na celu podnoszenie umiejętności tanecznych dzieci oraz przygotowanie ich do zawodów i występów. Indywidualna praca z każdym uczestnikiem zajęć umożliwoa wypracowanie indywidualnego stylu tanecznego dziecka oraz pomaga opanować trudniejsze elementy stylu breakdance.

„Star Crew” – breakdance (7-17 lat), 30 zł/mies.
zajęcia grupy początkującej: soboty, godz. 9:00-10:30
zajęcia grupy zaawansowanej: soboty, godz. 10:30-12:00

Zajęcia taneczne nastawione zarówno na rozwój indywidualny, jak i grupowy. Program oparty na ćwiczeniach pobudzających wyobraźnię i ułatwiających poruszanie się w przestrzeni, a także podnoszących świadomość własnego ciała. W takcie nauki dzieci poznają podstawy styli ulicznych (street styles), stawiając nacisk zarówno na praktykę, jak i teorię. Dodatkowo zajęcia prowadzone są w oparciu o ćwiczenia pobudzające wyobraźnię i ułatwiające poruszanie się w przestrzeni oraz na tych, w których rozwijana jest świadomość własnego ciała i poczucie rytmu. W grupach Star Crew i Star Crew (zaawansowanej) nauka poprzez wspólną pracę nad układami tanecznymi i sekwencjami tanecznymi.

• Hip Hop – grupa turniejowa (7-17 lat), 25 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: soboty, godz. 12:00-13:00

Zajęcia przeznaczone dla osób, których umiejętności taneczne osiągnęły już wysoki poziom. Celem zajęć jest opanowanie trudnych sekwencji ruchowych, które składać się będą na wcześniej przygotowaną choreografię, a wszystko to w oparciu o styl Hip hop. Grupa będzie reprezentowała Ośrodek Kultury na pokazach lokalnych i w zawodach ogólnopolskich.

• Zespół taneczny „SZAFIR”
Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami baletu i tańców ludowych, prowadzone w dwóch grupach: początkującej („SZAFIR”) i zaawansowanej („SZAFIR” I). Celem zajęć jest rozwój dzieci pod kątem tanecznym i przygotowanie grup do występów okolicznościowych organizowanych przez OKSiR.

Zespół „SZAFIR” grupa początkująca od lat 6 – nabór uzupełniający, 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: piątki, godz. 16:30-17:30

Zespół „SZAFIR” I (6-9 lat) - kontynuacja zajęć, 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: piątki, godz. 17:30-18:30

• Spektakl taneczny (7-17 lat), 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: piątki godz.18:30-20:00

Celem zajęć jest stworzenie spektaklu tanecznego, musicalu, bądź innego widowiska o charakterze taneczno-muzycznego show, przeznaczonego do wystawienia na dużej scenie.

Instruktor: Monika Tom

Nauka tańca i choreografii zespołowej, solo, duety – taniec współczesny, jazz, modern. Zespoły biorą udział w pokazach oraz konkursach tanecznych.

• Zespół „SZMARAGD” (dzieci od 8. roku życia) – nabór uzupełniający, 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: środy, godz. 16:00-17:45

• Zespół „SHOW” (dzieci od 11. roku życia) – nabór uzupełniający, 30 zł/mies.
zajęcia dwa razy w tygodniu: poniedziałki i czwartki, godz. 16:00-17:30

• Zespół „MALACHIT” (młodzież od 14. roku życia) – nabór uzupełniający (tylko dla tańczących), 30 zł/mies.
zajęcia dwa razy w tygodniu: poniedziałki i czwartki, godz. 17:30-19:00

CENTRUM DZIAŁAŃ PLASTYCZNYCH „AKADEMIA”

Instruktor: Hanna Kawecka

• Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7 – 18 lat – nabór uzupełniający, 50 zł/mies.
poniedziałki – czwartki, godz. 12:30-16:30

Zajęcia wprowadzają dzieci i młodzież do świata kultury i sztuki oraz pozwalają im na swobodną ekspresję plastyczną. Uczniowie zostają wyposażeni w wiedzę oraz umiejętności manualne i warsztatowe w zakresie kształconych dziedzin sztuk plastycznych. Zwiększają umiejętności wnikliwej i wrażliwej obserwacji natury.

Instruktor: Adriana Witucka

• Sekcja Ceramiki Artystycznej dla dorosłych – nabór uzupełniający, 60 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu po dwie godziny: piątek/sobota (do ustalenia)

Nauka lepienia w glinie form prostych ku górze na bazie kubka i miski systemem wałeczkowo-wstążeczkowym, lepienia obrazów ceramicznych, polichromowania ceramiki z wykorzystaniem farb wodnych, tworzenia mozaiki ceramicznej z wykorzystaniem tłuczonego szkła, podstawy rysunku – projektowania form ceramicznych, techniki zdobienia ceramiki farbami ceramicznymi typu angoba. Podczas zajęć wykorzystywane będą autorskie projekty instruktorki form ceramicznych, różne techniki lepienia - plastry, wałeczki, wstążeczki, autorskie receptury na farby angobowe, różne techniki zdobienia, łączenia różnych rodzajów gliny, itp.

• Sztuki Plastyczne dla dorosłych (batik, malarstwo, zdobnictwo, rzemiosło artystyczne) – nabór uzupełniający, 60 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu po dwie godziny: piątki/soboty (do ustalenia)

Nauka swobodnego posługiwania się technikami malarskimi, rysunkowymi, graficznymi.

Instruktor: Bartłomiej Marchlewski

• Warsztaty fotograficzne
dla młodzieży od 13. roku życia, 20 zł/mies. - zajęcia raz w miesiącu: czwartki 17:00-18:30
dla dorosłych, 20 zł/mies. - zajęcia raz w miesiącu: czwartki 18:30-20:00

Warsztaty kierowane są zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią jak również tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie. Jeśli nie wierzysz, że nawet najprostszym modelem aparatu fotograficznego można kreować ciekawe kadry to te warsztaty są właśnie dla Ciebie.

OTWARTA STREFA TWÓRCZA W GRUCZNIE

Instruktor: Łukasz Lewandowski

• Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 21 lat, zajęcia nieodpłatne
pracownia otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 13:00-17:00

Zajęcia odbywają się w profesjonalnej pracowni grafiki warsztatowej, w miejscu o bogatych walorach artystycznych, kulturowych i estetycznych. Obejmują naukę rysunku, malarstwa i graficznego projektowania w zakresie ilustracji, książki autorskiej. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z warsztatem tradycyjnego druku wypukłego oraz wklęsłego. W nowym roku szkolnym dla starszych uczestników otwiera się pracownia technik metalorytu. Zajęcia obejmują również przygotowanie ekspozycji prac, oprawę i wykonanie passe-partout.

Instruktor: Sviatlana Dzemidovich

• „Otwarta Strefa Twórcza dla dorosłych”, 60 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: środy 17:30-21:30

Budujemy przestrzeń i atmosferę, które pozwalają każdemu, kto się tutaj pojawią odkryć w sobie na nowo potencjał twórczy, by go pogłębić i rozwinąć. zajęcia obejmują kurs malarstwa olejnego sztalugowego, studyjnego oraz plenerowego, rysunku i kompozycji dla osób o różnym stopniu zaawansowania oraz zakresu wiedzy technologicznej.

PRACOWNIA MUZYKI, TEATRU I KULTURY SŁOWA 

Instruktor: Hanna Górska

• Studio Piosenki (10+), zajęcia nieodpłatne

W programie zajęć emisja głosu, kształcenie słuchu, ćwiczenia dykcyjne, interpretacja tekstu, dobór repertuaru, nauka piosenek, prezentacje wokalne na scenie, udział w wydarzeniach artystycznych w Świeciu, udział w przeglądach, festiwalach piosenki. W ofercie warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży od lat 10 oraz młodzieżowy zespół wokalny.

Instruktor: Przemek Drewkowski

• Warsztaty „Gitarowe brzmienia”
dla młodzieży (13-19 lat), 20 zł/mies. - zajęcia raz w tygodniu 1 godzina
dla dorosłych, 20 zł/mies. - zajęcia raz w tygodniu 1 godzina

W programie zajęć podstawy gry na gitarze, nauka improwizacji, próby poruszania się po stylach muzycznych takich jak: funky, blues, fusion, rock itp. próby aranżacji utworów w różnych stylistykach muzycznych, tworzenie własnych aranżacji oraz łącznie różnych stylistyk w jednym utworze, nagrywanie i aranżacja w domu czyli Home recording, przygotowanie do udziału w jam session.

• Zespół wokalno-instrumentalny „QL-tura”, zajęcia nieodpłatne
raz w tygodniu: poniedziałki 16:00-19:00

Oferta dla młodych muzyków chcących nabyć doświadczenie w graniu zespołowym: gitary elektryczne, basowa, perkusja, instrumenty klawiszowe, wokal. W programie praca na coverach muzyki rozrywkowej oraz kompozycjach własnych.

Instruktor: Adam Pawłowski

• Warsztaty realizacji dźwięku i oświetlenia scenicznego (od lat 16), 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: środy lub czwartki, godz. 16:00-17:00

Oferta adresowana jest do młodzieży ponadgimnazjalnej, zainteresowanej rozwijaniem swoich pasji oraz zdobyciem podstawowej wiedzy na temat realizacji dźwięku i światła, rodzajów systemów nagłaśniających oraz ich przeznaczenia, klasyfikacji profesjonalnego oświetlenia w zależności od jego zastosowania.

• Sala Prób dla zespołów muzycznych – odpłatność 10 zł/godz.
Oferta dla zespołów bądź solistów, którzy nie mają miejsca do rozwijania swoich umiejętności wokalnych bądź instrumentalnych. Sala prób daje możliwość szlifowania talentu w dobrze wygłuszonej i wyposażonej w sprzęt Sali (nagłośnienie dla wokalistów, perkusja oraz wzmacniacze gitarowe). Próby odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 - 20:00.

Prowadząca: Janina Romańska

• Zespół wokalny „Kociewianki” (Klub Seniora), zajęcia nieodpłatne
zajęcia raz w tygodniu: piątki godz. 12:00-14:00

Zespół bierze udział w różnych imprezach okolicznościowych miasta, a także w przeglądach.

Instruktor: Anna Chojnacka

• Warsztaty dj'skie oraz podstawy produkcji muzyki elektronicznej, 20 zł/mies.
dwa razy w miesiącu po dwie godziny (do ustalenia)

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję pracować na syntezatorach marki Korg (microkorg xl, Monoloque, Volca Bass) oraz kontrolerach marki Akai (Apc40, MPC60). Dowiedzą się krok po kroku jak tworzyć muzykę w znanym programie muzycznym jakim jest Ableton Live 10. W trakcie sezonu zajęć powstanie utwór muzyczny zbudowany z dźwięków pozyskanych z syntezatorów, wtyczek VST przy współpracy z Ableton oraz beat maszyny Akai. Utwór zostanie wzbogacony o dźwięki nagrane w najbliższym otoczeniu przy pomocy rejestratora. Warsztaty podzielone są na część teoretyczną oraz praktyczną.

Instruktor: Iga Jambor-Skupniewicz

• Teatr młodzieżowy - różne formy teatru (dramatyczny, lalkowy, przedmiotu, cieni)
Teatr „Na Rogu”, od 13. roku życia, kontynuacja zajęć, zajęcia nieodpłatne - dwa razy w tygodniu: wtorki i czwartki, godz. 18:00-20:00
grupa początkująca od 11. roku życia, zajęcia nieodpłatne - dwa razy w tygodniu: wtorki i czwartki, godz. 16:30-18:00 

Zajęcia pozwalają m.in.: rozwijać twórczy potencjał, otwartość i wyobraźnię, zwiększać świadomość ciała i uwagę, ćwiczyć technikę mowy, uczestniczyć w ćwiczeniach partnerskich i zespołowych rozwijających wrażliwość i zdolności komunikacyjne, nawiązać nowe, wartościowe znajomości, improwizować, tworzyć mniejsze i większe formy teatralne inspirowane różnymi kierunkami, dobrze się bawić.

Program „WINDA”

• Audycje muzyczne – oferta dla szkół
Cykl koncertów edukacyjnych Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Audycje prowadzone są od września do czerwca w sali widowiskowej OKSIR. Zapisy grup: Hanna Górska, tel. 608 457 868, e-mail: hgorskaatoksir [dot] eu

• Edukacja teatralna – oferta dla grup zorganizowanych (przedszkola, szkoły podstawowe)
Wesołe, melodyjne, oryginalne i ambitne spektakle dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ciekawa akcja, malownicza dekoracja i ogrom humoru w wykonaniu Teatru Magmowcy. Zapisy: Hanna Górska, tel. 608 457 868, e-mail: hgorskaatoksir [dot] eu

PRACOWNIA FILMOWA

Instruktor: Katarzyna Lasota

• Klub Filmowy dla młodzieży „Kino w Plecaku”  (wiek: 15+), zajęcia nieodpłatne
zajęcia w co drugi wtorek o godz. 17:30-20:00

Spotkania klubu adresowane są do osób, które ukończyły 15 lat interesują się filmem, potrafią i lubią dyskutować na temat spostrzeżeń po seansie. To Klub dla ludzi, którzy wiedzą, że film nie składa się tylko z efektów specjalnych i nie tylko takie filmy są godne zobaczenia.

Program „WINDA”

• Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – oferta dla grup zorganizowanych (uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych)

NHEF to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.

PRACOWNIA ROZWOJU „WYSPA SKARBÓW”

Koordynator pracowni: Jolanta Pawłowska

MAT – Mała Akademia Twórcza (taniec, muzyka, teatr, plastyka), od 5 do 9 lat, odpłatność 50 zł/mies.
zajęcia dwa razy w tygodniu: poniedziałki i środy godz. 16:30-17:30

Zajęcia pozwolą odkryć talenty Waszego dziecka i przygotują do dalszej pracy w pracowniach OKSiR. Celem zajęć jest zainteresowanie dzieci sztuką i sposobem wyrażania siebie poprzez działania plastyczne, muzyczne, teatralne i ruchowe. Odkrywanie i wspieranie ich predyspozycji, zainteresowań i talentów poprzez stwarzanie warunków do ich rozwijania.

Każde dziecko otrzyma „Index MAT” streszczający działania i osiągnięcia w Małej Akademii Twórczej. Po zrealizowaniu zadań każdy uczestnik nagrodzony zostanie Dyplomem MAT, podkreślającym znajomość tematu plastyki, muzyki i filmu. Po zakończeniu rocznej nauki dziecko zostaje skierowane (poza kolejnością) do pracowni artystycznej na konkretne zajęcia.

• Język angielski dla dzieci
grupa wiekowa 4-6 lat, 50 zł/mies. - zajęcia dwa razy w tygodniu po 2 godziny
grupa wiekowa 7-9 lat, 50 zł/mies. - zajęcia dwa razy w tygodniu po 2 godziny

• Akademia Rodzinna
zajęcia w drugą sobotę miesiąca (z wyłączeniem świąt) w godzinach 10:00-12:00

Cykl zajęć dla rodzin zastępczych, zorganizowanych przez Pracownię Rozwoju Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu. Program ma na celu integrację rodziny, pomoc w prawidłowym kształtowaniu atmosfery wśród jej członków, rozwój społeczny, emocjonalny poprzez warsztaty rozwoju osobistego, a także doskonalenie umiejętności w obszarze działań twórczych i artystycznych.
Chcemy podzielić się sposobami spędzania wolnego czasu w rodzinie z małymi dziećmi, przybliżyć zabawy, zajęcia plastyczne, sposoby dekoracji wspólnej przestrzenie w mieszkaniu, wyrażania emocji na pocztówkach świątecznych czy urodzinowych, tworzenia prezentów stosując proste formy artystyczne.

• Joga dla dorosłych, 60 zł/mies.
zajęcia dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny, instruktor Daria Ciesielska

Znajdą tu miejsce osoby potrzebujące regeneracji psychofizycznej, szukające sposobu na poradzenie sobie ze stresem, jak i osoby pełne energii gotowe do intensywnych ćwiczeń a przy okazji chcące w bezpieczny sposób odkrywać siebie poprzez pracę z ciałem, oddechem i świadomością. Jest to miejsce, w którym w zgodzie ze swoimi możliwościami i potrzebami mogą ćwiczyć osoby o różnych predyspozycjach.

ALTERNATYWNA PRACOWNIA KULTURY

Instruktor: Marek Tomasik

• Grafika, malarstwo, rzeźba
Głównym celem działań APK nie jest rozwijanie warsztatu i umiejętności plastycznych, a budowa sposobów wyrazu.

IZBA REGIONALNA ZIEMI ŚWIECKIEJ

Program „WINDA”
zapisy: Izba Regionalna, ul. Kopernika 2, tel. 795 114 893

• Otwarte lekcje historii prowadzone są w placówkach oświatowych oraz w siedzibie Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej. Tematy realizowane w roku szkolnym 2019/20:

Instruktor: Tomasz Pasiek
Poznajemy tajemnice Przechowa, Poznajemy tajemnice Marianek, Poznajemy tajemnice Starego Miasta w Świeciu, Poznajemy tajemnice Śródmieścia – zajęcia dla młodzieży w wieku 13-19 lat.

Instruktor: Michał Goliński
Historia Świecia, Herb Świecia, Legendy Świecia, Sport w Świeciu, Świecie się bawi, Ubiór rycerza, Zakon krzyżacki, Znane postacie, Kociewie, Święta państwowe w Polsce, Polski rok obrzędowy, II wojna światowa (uzbrojenie, bitwy, wydarzenia, postacie, ciekawostki) – zajęcia adresowane do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

• Cykl „Bliżej Świata” adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych (ostatnie roczniki), zajęcia prowadzi Tomasz Pasiek:
Zamieniając niewygody na przygody – poradnik taniego podróżowania
Kończę szkołę i co dalej? Sposoby na zdobywanie bezcennego doświadczenia

• Zajęcia terenowe – oferta dla grup zorganizowanych:

Instruktor: Tomasz Pasiek (wiek uczestników: 12-19 lat)
Spacer szlakiem pomników

Instruktor: Michał Goliński (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe)
Herb Świecia, Spacer ulicami Świecia śladem starych fotografii, Zabytki sakralne miasta

Komentarze (1)

Ale bym se kebaba opierniczył

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz