Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Aleksandra Piotrowska z Wdy Świecie mistrzynią Polski!

Zawodniczka Wdy Świecie potwierdziła podczas zawodów w Toruniu, że jest jedną z najlepszych sprinterek młodego pokolenia. Do rekordu Polski w tej kategorii wiekowej zabrakło jej zaledwie 0,01 sekundy!

Udostępnij
aleksandra-piotrowska

W ostatnich miesiącach halowy sprint na 200 metrów w Polsce w kategoriach młodzieżowych zdominowały Martyna Seń (Agros Zamość) i zawodniczka Wdy Aleksandra Piotrowska.

Pod nieobecność podczas MP u18 w Toruniu tej pierwszej, świecianka była główną faworytką do złotego medalu i nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. Piotrowska wygrała eliminacje z czasem 24,89 sek. i jako jedyna pobiegła poniżej 25 sekund.

Zabrakło tak niewiele do rekordu

W finale „A” Aleksandra Piotrowska pobiła własny rekord życiowy z wynikiem 24,56 s. i zabrakło jej zaledwie 0,01 s. do wyrównania rekordu Polski w tej kategorii na hali.

Sprinterka na gorąco po zdobyciu medalu, podziękowała swoim trenerom i fizjoterapeucie na swoim profilu w mediach społecznościowych.

- Nie zrobiłabym tego gdyby nie Kamil Rządkowski, który pomógł mi dojść do siebie już nie pierwszy raz po kontuzji oraz pomógł mi bardzo w treningach siłowych. Dziękuję też trenerce Julii Pliszce za świetne doprowadzenie mnie do tego, co właśnie zrobiłam – pisze Aleksandra Piotrowska.

Nasi na zawodach w Toruniu

Jak spisali się pozostali zawodnicy z powiatu świeckiego podczas zawodów w toruńskiej hali?

Szóste miejsce w pchnięciu kulą U18 zajął Jakub Sadat (Duo-Set Świecie) w wynikiem 15,17 m. Siódme miejsce w biegu na 2000 metrów zajęła Alicja Barszcz, reprezentująca co prawda barwy Vectry Włocławek, ale będąca wychowanką LUKS Serock.

Maciej Sadowczyk i Igor Sierpniewski z Wdy Świecie swoje starty w sprintach zakończyli na eliminacjach. Sadowczyk zajął 21. miejsce w biegu na 200 metrów U18 z wynikiem 24,26 s. Sierpniewski zajął natomiast 18. miejsce w biegu na 300 metrów juniorów młodszych z wynkiem 37,14 s.