Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ewelina, Jan, Paweł
REKLAMA

Bukmacher dziś i 100 lat temu

materiał partnera
13 listopada, 15:46

Nowoczesne biuro bukmacherskie to firma zajmująca się przyjmowaniem stawek na różnego rodzaju gry, zawody i inne wydarzenia sportowe. Zasadniczo taki podmiot działa na profesjonalnym poziomie i oferuje typerom zakłady internetowe, dzięki którym można sporo zarobić. W tej sytuacji obie strony – firma bukmacherska i gracz – mają wobec siebie pewne zobowiązania finansowe.

Każdy bukmacher ma swój sztab fachowych analityków, którzy obliczają prawdopodobieństwo wyniku i przekładają je na kursy, czyli wskazówki dla graczy. Sam bukmacher działa jako pośrednik między graczami i pobiera za to pewną opłatę zwaną marżą. Kiedy pojawiły się pierwsze firmy, które przyjmowały zakłady bukmacherskie? Wyjaśnimy to w dalszej części tekstu.

Bukmacherzy – historia zakładów na świecie i w Polsce

Niestety nie można ustalić daty powstania zakładów sportowych. Jednak możemy stwierdzić, że pierwsze zakłady dotyczące jakichkolwiek wydarzeń pojawiły się około trzech tysięcy lat temu. Pierwsze udokumentowane zakłady sportowe pochodzą z czasów Imperium Rzymskiego i dotyczą wyścigów konnych. Istnieją również dowody na to, że plebejusze obstawiali walki kogutów. W tamtym okresie oczywiście nie słyszano o bukmacherach.

Prawdziwe biura bukmacherskie były masowo otwierane na początku 20 wieku. Wtedy zasady ich działania były podobne do współczesnych. Jedną z najstarszych firm bukmacherskich jest William Hill. Firma otworzyła swoje drzwi dla graczy w 1934 r. i przyjmuje ich do dziś. W połowie XX wieku istniało już całkiem sporo firm bukmacherskich, większość których znajdowała się w Wielkiej Brytanii.

Legalni bukmacherzy w Polsce pojawiły się w 1956 roku, kiedy zakłady sportowe przejął monopol państwowy. Od tamtego czasu pojawiły się zakłady związane z wynikami meczów piłki nożnej niższych i najwyższych klas rozgrywkowych. Pierwszą legalną firmą bukmacherską w naszym kraju stał się Totolotek. Obecnie powstaje coraz więcej firm związanych z tą branżą.

Który bukmacher proponuje najlepsze kursy

Przed dokonaniem zakładów na stronach współczesnych operatorów warto poświęcić chwilę czasu na sprawdzenie oferty legalnych operatorów, którzy proponują typerom dobre kursy na zakłady sportowe. Do takich bukmacherów w Polsce warto zaliczyć: STS, Betfan, Fortuna, LVBet, PZBuk, Betclic.

Warto wyodrębnić bukmachera Totalbet, który gwarantuje typerom najwyższe kursy. W serwisie operatora znajdziemy zakładkę z porównaniem kursów bukmachera Totalbet i kursów innych firm. Bukmacher oferuje użytkownikom unikatową możliwość. Jeżeli typer zauważy, że inna wiarygodna firma bukmacherska ma wyższe kursy bukmacherskie na daną imprezę i poinformuje o tym operatora, Totalbet natychmiast podniesie kurs na kuponie gracza.

Zakłady piłkarskie – historia i współczesność

W Polsce pierwszy zakład piłkarski był zawarty na mecz między drużynami Legia Warszawa a Polonia Warszawa, który miał miejsce w maju 1917 r. Mecz ten zakończył się remisem 1:1. Wtedy każdy pasjonat zakładów mógł obstawić dokładny wynik meczu, lecz nie mógł przekazać swojego kuponu osobom trzecim.

Obecnie fani zabawy hazardowej mają dwie opcje na obstawianie zakładów piłkarskich:

1. W trybie offline. Chodzi o obstawianie zakładów w punktach stacjonarnych. W tym przypadku należałoby pamiętać, że wypłata ewentualnej wygranej również jest możliwa tylko w lokalach naziemnych.

2. W trybie online. Nie musimy opuszczać własnego domu, aby dokonać zakładu na ulubioną drużynę czy zawodników. Obstawianie meczy odbywa się w trybie wirtualnym. Ponadto możemy śledzić obstawione wydarzenia w trybie live za pośrednictwem platformy operatora.

Na rozwój branży bukmacherskiej w Polsce i na całym globie ogromny wpływ miało pojawienie się sieci internetowej. Czy wiecie, kiedy został przyjęty pierwszy zakład wirtualny? Wydarzenie to miało miejsce w styczniu 1996 r. na stronie Intertops. Podjął się tego miłośnik hazardu z Finlandii Jukka Honkavaara, który postawił 50 USD na zwycięstwo Hereford United w meczu z Tottenhamem i wygrał 52 USD. Obecnie 2 dolary raczej by nie zadowoliły typera. Jednak wtedy uważano to za spory sukces.

Haczyki współczesnych bukmacherów wirtualnych

Aby zachęcić typerów do obstawiania w sieci, firmy bukmacherskie działające online oferują swoim użytkownikom najlepsze bonusy bukmacherskie. Extra nagrody nie mają na celu oszukać typerów, tylko przyciągnąć nowych graczy do obstawiania zakładów w serwisie bukmacherskim w trybie wirtualnym.

Tak więc operatorzy hazardowi oferują graczom bezpłatne środki na grę, cashback, indywidualne promocje, uczestnictwo w programie lojalnościowym za aktywność i wiele innych benefitów. Nie warto obawiać się bezpłatnych nagród. Zapewniają one większe szanse na zgarnięcie wygranej.