Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Mogli zginąć. Pod starszym małżeństwem załamał się lód na Wdzie

Andrzej Bartniak
20 lutego, 20:01

Pod parą 73-latków ze Świecia załamał się lód na rzece. Na ich szczęście, wołanie o pomoc usłyszeli strażacy z OSP Przechowo, którzy akurat znajdowali się w pobliżu.

Odwilż powoduje, że lód na rzece jest bardzo kruchy
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMAREKLAMA

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 16.30 w Przechowie przy ul. Sportowej. Panującą ciszę przerwało nagle głośne wołanie o pomoc. Usłyszeli je mieszkający w pobliżu strażacy z OSP Przechowo. Jako pierwszy zareagował Mateusz Wyka, który błyskawicznie powiadomił kolejnych druhów. 

- Gdy Wojciech Szymański zorientował się, co się dzieje, chwycił drabinę i pobiegł nad Wdę - relacjonuje Adam Arczyński, prezes OSP Przechwo. - W tym czasie jego żona Ania zadzwoniła pod numer 112. W międzyczasie na brzegu pojawił się Paweł Witkowski. Wojtek chwycił rękę tonącego mężczyzny dosłownie w ostatnim momencie.

Gdy na miejscu pojawili się strażacy z komendy powiatowej i pogotowie, przemarznięci małżonkowie byli już bezpieczni na brzegu. Owinięto ich folią termiczną i kocami.
REKLAMA

Co skłoniło do wejścia na lód dwoje 73-latków, którzy mieszkają nad rzeką i dobrze wiedzą, z czym wiąże się odwilż, taka jak ta w sobotę?

- Na rzekę wybiegł pies, który nie chciał wrócić do domu. Bali się, że lód pęknie pod nim i utonie. Nie myśląc o konsekwencjach, poszli go ratować. Mogli przypłacić to życiem. Mieli ogromne szczęście - podkreśla Adam Arczyński.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (15)

Płace podatki jak wielu ludzi mam nadzieje że zapłacą za akcje ratowniczą i za swą głupotę

Odpowiedzi: 2

Coz za wypociny :-)  Ci Panstwo zapewne placili i placa podatki wiec juz zaplacili. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

diki, idź zmień pamperka

Odpowiedzi: 0

Strażakiem się jest a nie bywa. Brawo dla Was :)

Odpowiedzi: 0

Wyroznic strażaków!!! Uratowali ludz. Policjanci uratowali to medale zaraz a straz co??? 

Odpowiedzi: 3

Tępaku!!!! Druchowie tez dostają medale i nagrody za swoje poświęcenie....głupku:)

Odpowiedzi: 1

Zamilcz idioto jak czytac ze zrozumieniem nie umiesz. Tłuku polny

Odpowiedzi: 0

Toć tam po pas jest w tym miejscu... eeee tam.

Odpowiedzi: 2

A wiesz w który miejscu to było???

Tam akurat wda ma 2m i więcej, po pas to jest przy samym brzegu 

Odpowiedzi: 0

Szkoda że nikt nie wspomniał o Policji w tym artykule .. bo również brała w tym udział 

Odpowiedzi: 0

Bez przesady ... człowiek który decyduje że chce być strażakiem  jaki policjantem wie że jednym z jego obowiązków będzie ratowanie życia .. wiem nie rozumiem za co mieli by być wyróżnieni.  Ja pracuje jako sprzedawca , więc chciała bym medal za to że sprzedalam bułki... 

Odpowiedzi: 0

Brawo dla Strażaków z OSP Przechowo. Świetna robota :) 

Odpowiedzi: 0

Się wzruszyłem, co za dobre ludzie chcieli uratować pieska. Bali się że 6 kilogramowy piesek pod naporem wagi wpadnie pod lód. Więc weszli obaj go ratować, nie zważając że ważą 20 razy więcej . Jakim cudem dożyli 73 lat?????

Odpowiedzi: 0

Dobrze,że tam wody tylko po kolana

Odpowiedzi: 0

Do "znawców" : Akurat ten pies jest duży i napewno nie waży kilka kilo. Jestem sasiadką tych panstwa , mieszkamy na jednej ulicy..i mam prośbę - jeśli ktoś nie wie jak to jest gdy człowiek chce ratować zwierzę i jak było - niech po prostu zamknie facjatę i nie pierdzi bzdur i się nie wypowiada jeśli nie ma nic mądrego do powiedzenia (wypierdzenia). Siedzieć i pierdziec w fotel każdy potrafi. Radzę ruszyć doopy i ogarnąć co jest ważne. A ci państwo, to małżeństwo, na pewno płacą podatki, i na wasze dzieci i na wasze "pińcet plus," też płacą, więc powinniscie siedzieć cicho i nie kwiczeć. ,Brawo dla służb za akcję, ludzie i pies uratowani.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz