Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dawid, Justyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  17°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  14°C / 9°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Pojutrze:
  13°C / 10°C

Plaga pijanych kierowców na drogach powiatu. Policjanci mieli prawdziwe "żniwa"

Andrzej Pudrzyński
15 września, 13:49

W miniony weekend policjanci zatrzymali w powiecie świeckim 10 kierowców, którzy prowadzili po alkoholu oraz jednego pod wpływem narkotyków.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności
Fot. archiwum

REKLAMA

W piątek 10 września o godz. 12.30, patrol skontrolował w Nowych Marzach (gmina Dragacz), kierowcę audi.

- Według relacji zgłaszającego, kierowca miał się zachowywać niebezpiecznie na drodze. W czasie rozmowy z 27-letnim kierowcą, mundurowi zwrócili uwagę na jego nietypowe zachowanie. Był nerwowy, trzęsły mu się ręce i miał zaczerwienione oczy – relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Podczas przeszukania samochodu, mężczyzna przyznał, że zażywał narkotyki. Jak wykazały wstępne badania, prowadził pod wpływem działania amfetaminy. Funkcjonariusze znaleźli narkotyki również przy nim.
REKLAMA

Tego samego dnia zatrzymano też 5 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. 25-latek jadący motorowerem w Świeciu wydmuchał blisko 1,9 promila, a 56-letni mieszkaniec Świecia został zatrzymany w Dzikach dzięki reakcji innego kierowcy, jadącego za nim. Kierował suzuki baleno mając 0,6 promila w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Z kolei 40-latka jadąca oplem astra w Lipinkach (gmina Warlubie), oprócz niezapiętych pasów bezpieczeństwa, miała blisko 0,8 promila w organizmie. W tej samej miejscowości policjanci zatrzymali 61-letniego kierowcę audi, który wydmuchał 0,3 promila i 70-letniego motorowerzystę, mającego w organizmie ponad promil.

W sobotę 11 września policjanci udaremnili dalszą jazdę 39, 23 i 28-latkom. Pierwszy wpadł w Warlubiu, kiedy przekroczył prędkość. Kierował renault espace, będąc również po spożyciu alkoholu. Drugi jechał yamahą w Pruszczu, (0,4 promila), natomiast trzeci wybrał się quadem w Dubielnie (gmina Jeżewo) mając ponad 2 promile.
REKLAMA


- W niedzielę dzięki wzorowej postawie mieszkańca Świecia doszło do zatrzymania dwóch kolejnych nietrzeźwych kierowców. Obaj mieli w organizmie po 2 promile alkoholu. Pierwszy to 32-latek, kierujący fordem mondeo na ul. Wyszyńskiego, mimo braku uprawnień. Drugi to kierowca suzuki, 58-letni mieszkaniec Świecia, z zakazem  kierowania pojazdami – wymienia Joanna Tarkowska.

Zatrzymanym kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Uważacie, że kara za jazdę pod wpływem alkoholu jest wystarczająca czy powinna być wyższa?

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (23)

Wszystko może i ok, ale te kary są nie współmiernie niskie. Taki człowiek jest potencjalnym zabujcą więc i kary powinny być wyższe 

Odpowiedzi: 3

Zabójca to chyba przez "ó" a ten Twój zabujca to chyba ktoś inny?

Odpowiedzi: 0

Przywykłam,że na tej stronie wypowiadają się sami --ćwierćdebili.  Nie ośmieszajj się więcej baranie.

Odpowiedzi: 1

Musisz być strasznie zakompleksiona i niedowartosciowana. Tylko takie wchodzą tu hejtować.Twoja wypowiedź jest bez sensu. Sprawdź sens i swoje błędy. "Ćwierćdebili" się odmienia a poza tym ćwierć to jedna czwarta, więc wcale nie dużo. To ty się ośmieszylaś. 

Odpowiedzi: 0

Widzę że odezwali się lubiący jazdę po alkoholu 

Odpowiedzi: 1

Aleś głupi.

Odpowiedzi: 1

Kolejna Dżesika ... żal...

Odpowiedzi: 0

Policja powinna na wioskach patrolować szczególnie w nocy tam jest armagedon.

Odpowiedzi: 1

Podaj te miejscowosci

Odpowiedzi: 0

Nareszcie postronni świadkowie reagują i zgłaszają na policję takie przestępstwa.Brawo ! 

Odpowiedzi: 0

To jest Polska tu się piję !!!

Odpowiedzi: 1

Tu się pije, jeździ i baby bije. :-))

Odpowiedzi: 0

Wystarczy kontrolować na rondzie w Jezewie, tam co drugi najebany w tej wsi, tylko dziw jak oni jeżdżą, skoro tam CPNu niema

Odpowiedzi: 2

Ty idioto,CPN czyli Centrala Paliw Naftowych nie ma już nigdzie w polsce,Ty doucz się baranie. Zgodzę się jednak z faktem, że w murzynowie  stacja paliw jest nie potrzebna ponieważ w gminie do roboty jezdzi tylko ułamek murzynów i to do innej gminy. Z racji tego że ta gmina jest patologią na czele z modelkami z urzędu. Tam to dopiero jest nepotyzm. Tyle w temacie.

Odpowiedzi: 0

Cpnu haha ale ty jesteś debil, wiesz mamy samochody takie że jak w cepenie w morski zalejemy to starcza nam na pół miesiąca. Tutaj wszyscy mają forsę leją do pełna. Nie to co takie tymi jak ty że 29 zeta do baku i na oparach cały miesiąc. Tu w Jezewie każdy ma swoją posesję,nie to co twoi starzy, na 32 metrach wychowali 5 tuków.

Odpowiedzi: 1

Tylko jak zalać rower do pełna?

Odpowiedzi: 0

proponuje stanac na chrobrego kolo blokow apartado.Zniwo gwarantowane

Odpowiedzi: 1

Nazwiska daj

Odpowiedzi: 1

Wryj mogę dać

Odpowiedzi: 1

Nie blokuj szkła, polej flaszkorid

Odpowiedzi: 0

Chcę przypomnieć, że w Anglii, czy Frncji próg wynosi 0,8 promila.

Odpowiedzi: 0

Powinny być zdecydowanie większe kary za jazdę pod wpływem czegokolwiek. 

Odpowiedzi: 0

Wyroki więzienia za jazdę po spożyciu alkoholu to raczej są tak dla zasady, według mnie za jazdę pod wpływem alkoholu lub innego badziewia co otępia kierujący powinien być pozbawiony DOZGONNIE prawnego posiadania prawa jazdy i kierowania wszelkimi pojazdami (nawet taczką). Złamanie tych zakazów (wyroku) powinno skutkować wyrokiem nieodpłatnej pracy na rzecz społeczności w której bandyta mieszka. Spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości lub odurzenia z obojętnie jaki skutkiem dla poszkodowanego lub poszkodowanych powinno oprócz wcześniej wymienionych niedogodności skutkować obciążeniem finansowym sprawcy w formie opłacania kosztów leczenia oraz świadczenia alimentacyjnego lub rentowego. Może taka wizja skutków wypicia jednego piwa wartego około trzech złotych, kieliszka wódki wartego około ośmiu złotych lub wzięcia działki za dwadzieścia złotych sprowadzi na ziemię łobuzów drogowych.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz