Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Wpadali jeden po drugim. W ciągu tego samego dnia policja zatrzymała czterech mężczyzn w trzech gminach

Andrzej Pudrzyński
5 maja, 15:52

Policjanci zatrzymali jednego dnia aż czterech poszukiwanych, którzy uchylali się od więzienia, gdzie mieli trafić wyrokiem sądu. Jeden z nich "wykupił się" od odsiadki.

zdjęcie ilustracyjne / archiwum
REKLAMA
REKLAMA

Dla czterech mężczyzn nie było to udane zakończenie majówki. We wtorek 3 maja policjanci zatrzymali ich za ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości.  

- Pierwszy z nich, 29-letni mieszkaniec naszego powiatu, miał zasądzone 10 dni aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali go dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Ukrywał się w jednym z mieszkań na terenie gminy Warlubie – informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Kolejny mężczyzna został zatrzymany w Świeciu na ulicy Sądowej. Policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którego był pasażerem. Wiedzieli, że 23-latek jest poszukiwany. Zgodnie z wyrokiem sądu mieszkaniec Świecia spędzi w więzieniu blisko 4 miesiące za popełnione wcześniej przestępstwa.

Trzeci z poszukiwanych wpadł w ręce mundurowych z Komisariatu Policji w Dragaczu w miejscowości Wielki Lubień.

- Podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli dwa auta zaparkowane na poboczu drogi. Powodem postoju była przerwa w podróży wracających z majowego weekendu osób. Podczas kontroli okazało się, że jeden z kierowców poza tym, że nie posiada uprawnień do kierowania, jest też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności – mówi Joanna Tarkowska.

REKLAMA
REKLAMA

Poszukiwania za 23-latkiem zarządził Sąd Rejonowy w Grójcu. Mężczyzna miał do odsiadki 50 dni, jednak uwolnił się od odbycia kary wpłacając na konto sądu zaległą grzywnę.

- Został zwolniony, ale będzie musiał tłumaczyć się przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień – zaznacza rzeczniczka świeckiej policji.

Do ostatniego zatrzymania doszło 3 maja krótko przed północą w Świeciu na ul. Słowackiego. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę citroena berlingo, który zlekceważył znak i nie zatrzymał się na „stopie”.

Jak się okazało, mieszkaniec Grudziądza był poszukiwany przez sąd do odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa.

REKLAMA
REKLAMA

Ponadto podczas rozmowy z policjantami był pobudzony i trzęsły mu się ręce. W związku z tym funkcjonariusze poddali 30-latka badaniom na zawartość środków odurzających w organizmie.

- Ich przypuszczenia potwierdziły się. Wstępne testy wykazały zawartość ekstazy i marihuany w jego organizmie mężczyzny. Jeśli badanie krwi potwierdzi zawartość narkotyków, usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod ich wpływem – wyjaśnia Joanna Tarkowska.

Grozi mu za to dodatkowo do 2 lat więzienia. 30-latek trafił do więzienia, gdzie odbywa wcześniej zasądzoną karę.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

REKLAMA

Komentarze (5)

I na cwelownie odrazu 

Odpowiedzi: 1

Widzę że chyba tam byłeś i masz przykre wspomnienia... A jeżeli nie byłeś to dlaczego używasz słów których znaczenia nieznasz baranie

Odpowiedzi: 0

W więzieniu już teraz nie ma zasad git człowiek,frajer,cwel.teraz kto ma kasę ten rządzi na celi.ale wgl wiezienie nie powinno być takie ze skazani leżą cały dzien i nic nie robią.do ciężkiej pracy powinni ich zagonić.i tak by zarobili na swoje utrzymanie w zk.

Odpowiedzi: 0

Kiedy straż miejska zrobi porządek z pewną brzydką panią która od 6rana do 22 między blokami 77a i 77b spaceruje z wiecznie szczekającym agresywnym psem brzydotą dorównujący właścicielce...ta pani także sra tym psem lokatorom pod oknami...

Odpowiedzi: 0

To bardzo duże wyroki , mogą popełnić samobójstwo ..

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz