Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

39. Maraton Piosenki Osobistej w Świeciu

14.10.2022 - 15.10.2022

Maraton Piosenki Osobistej w Świeciu to jeden z najstarszych polskich festiwali, promujących piosenkę autorską oraz twórcze podejście do muzyki.

Wydarzenie zapoczątkowane w 1984 r. przez bydgoskich i toruńskich studentów przeszło swoistą transformację dostosowując się do potrzeb współczesnych studentów, przy okazji otwierając się na wszystko, co osobiste.

Jednak to, co najważniejsze pozostało bez zmian – jesienią spotykają się w Świeciu uznani artyści oraz twórcy, którzy są na początku swojej artystycznej drogi. Na ten bardzo osobisty festiwal składają się koncerty gwiazd, wspólne muzykowanie, wernisaż oraz Konkurs Piosenki Osobistej.

Program 39. Maratonu Piosenki Osobistej

piątek, 14 października

sala widowiskowa OKSiR, bilety 30 zł - KUP BILET ONLINE lub w kasie kina Wrzos
20.00 Mariusz Lubomski

sobota, 15 października

Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
12.00 Konkurs Piosenki Osobistej 
20.00 Julita Zielińska - koncert laureata KPO z 2021 r.
21.00 koncert laureatów

Galeria Okno
19.00 Wernisaż Agnieszki Jarosz - grafika artystyczna / Osobiście

Mariusz Lubomski tak śpiewał na festiwalu w Opolu w 1987 r.: „Nieszkolony głos, mało znana twarz, repertuar ambitny nie dla mas”. Silny głos, charyzma i charakterystyczny taniec uwiódł publiczność w całej Polsce.

Był to początek wyjątkowej drogi artystycznej. Mariusz Lubomski powraca nowym albumem pod tytułem „Sęk You”. Muzyka i teksty piosenek na albumie ukazują człowieka i całą gamę stanów świadomości oraz emocji, które mu towarzyszą. Słowa autorstwa Sławka Wolskiego poetycko i dosadnie opisują ludzkie uczucia.

Muzyka oraz interpretacja Mariusza Lubomskiego wyrywa nas na chwilę z codzienności i porusza. Artysta na temat albumu powiedział krótko: “Słuchając tej płyty można się wzruszyć i uśmiechnąć”.

Julita Zielińska (na zdjęciu) to gdańska wokalistka i autorka tekstów. Uczestniczyła w projektach, które przedstawiane były na deskach chociażby Opener’a, ale działalność solowa jest realizacją dotychczas wyczekiwanego połączenia brzmienia organicznego i elektronicznego. Sześcioosobowy skład porusza się po płaszczyznach indie popu, soulu, elektroniki, jazzu.

Skład formacji: Marcin Staś – gitary, Franek Wicke – bas, moog, chóry, Bartek Mazurek – instrumenty klawiszowe, Kacper Majewski – perkusja, Weronika Sydow - chóry.

Agnieszka Jarosz w trakcie studiów na ASP w Gdańsku współpracowała ze świeckim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w ramach realizacji miejskich projektów i w warsztatów artystycznych. Po studiach prowadziła warsztaty artystyczne dla seniorów w Fundacji Pro Omnia w Bydgoszczy.

Obecnie wykonuje ilustracje dla undergroundowego kwartalnika kulturowego "Dom Wariatów", pisze scenariusze do serii filmów edukacyjnych "Klucze do Obrazów" Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, prowadzi zajęcia muzyko- i arteterapeutyczne w Warsztacie Terapii Zajęciowej, tworzy grafiki dla OKSiR-u w Świeciu oraz prowadzi indywidualne zajęcia plastyczne dla przyszłych artystów.