Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Dzień nie tylko z orkiestrami

31.07.2021

W ostatni dzień lipca w Świeciu królować będą orkiestry dęte. Zespoły pojawią się w różnych punktach miasta.

Z powodu Covid-19 w tym roku nie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych. Na przeszkodzie stanęła wiosenna fala koronawirusa i związane z nią obostrzenia w podróżowaniu, zakwaterowaniu i urządzaniu imprez masowych. Tego rodzaju imprezę, z udziałem dziesiątek muzyków i mażoretek z kraju i z zagranicy trzeba organizować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, a trudno to robić, kiedy nie było wiadomo, co przyniesie najbliższa przyszłość.

Ośrodek  Kultury, Sportu i Rekreacji przygotował jednak niespodziankę dla fanów skocznych dźwięków i pięknych mażoretek. 31 lipca możemy sobie zaplanować na „Dzień z muzyką orkiestr dętych”. Będziemy mogli podziwiać dwie orkiestry: z Lubawy i gospodarzy, czyli  Orkiestrę Dętą Świecie.

Pierwsze orkiestrowe brzmienia usłyszymy po południu na Dużym Rynku i przy Małym Blankuszu na osiedlu Marianki.

Wieczorem orkiestry pojawią się w amfiteatrze. Niespodzianką wieczoru będzie koncert zespołu Singin’ Birds. Energiczne, żeńskie trio zabierze nas w prawdziwy, muzyczny rollercoaster przez style dominujące w latach 50. i 60., przepełnione rock’n’rollem i bigbitem. Nie zabraknie też współczesnych brzmień.

Formację Singin’ Birds widzowie mogą kojarzyć z programu „Must Be The Music” czy z trasy koncertowej „Lata z radiem”, są też laureatami „Debiutów” na festiwalu w Opolu.


Dzień z muzyką orkiestr dętych, sobota, 31 lipca, godz. 13.00 występy na Dużym Rynku i przy Małym Blankuszu, godz. 19.00 koncert zespołu Singin’ Birds w amfiteatrze. Wstęp wolny.