Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Konkurs literacki. Na młodych twórców czekają nagrody finansowe

31.01.2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu i kwartalnik artystyczny "Dom Wariatów" organizuje konkurs literacki "Ja" dla mieszkańców powiatu świeckiego do 26 roku życia.

Organizatorzy czekają na teksty prozatorskie - opowiadania, felietony, prozę poetycką, recenzje, dramaty itp. Termin nadsyłania prac upływa 31 stycznia 2023 r.

- Twórcy i twórczynie mogą przesłać do nas autorskie utwory napisane zgodnie ze swoimi potrzebami artystycznymi i wrażliwością - mówi Patryk Rybus, sekretarz redakcji kwartalnika "Dom Wariatów".

Główną nagrodę w konkursie w wysokości 2000 zł ufundowała firma Schumacher Packaging. Za zajęcie drugiego miejsca przewidziano 1000 zł, a trzeciego 500 zł. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w kwartalniku artystycznym "Dom Wariatów".

Prace oceni jury w składzie Beata Szymańska, Joanna Bednarska, Tomasz Karpiński i Patryk Rybus.

Wszelkie szczegóły na temat uczestnictwa i formy wysyłania prac znajdują się w regulaminie na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu - sprawdź.

Informacji na temat konkursu udziela Patryk Rybus: redakcjawariatowatgmail [dot] com.

Beata Szymańska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, miłośniczka słowa pisanego (i czytanego).

Joanna Bednarska, autorka tekstów opisujących, recenzujących literaturę i zdarzenia w świecie sztuk plastycznych. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego i psychologii SWPS. Zawodowo zajmuje się wspieraniem ludzi w rozwoju osobistym.

Tomasz Karpiński, pedagog resocjalizacyjny i rewalidacyjny, filozof, student psychologii, fotografik, literat, wolontariusz w Schronisku dla Zwierząt w Sulnówku, miłośnik książek, którego domowa biblioteka liczy około 3,5 tysiąca woluminów, autor tomiku poezji "Fragment".

Patryk Rybus, redaktor kwartalnika "Dom Wariatów", twórca intermedialny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.