Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  33°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  33°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  34°C / 22°C
REKLAMA

Kowalska, Kayah, Chylińska i nie tylko na Blues na Świecie Festival

26.08.2022 - 27.08.2022

26 i 27 sierpnia 12. edycja Blues na Świecie Festival. Zapowiada się gratka nie tylko dla fanów bluesa, bo OKSiR w Świeciu zadbał, aby pojawili się artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. I to dużego formatu.

Organizatorzy Blues na Świecie Festival od początku kierują się mottem Williego Dixona "Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce". Wykonawcy występujący na festiwalu czasami daleko odbiegają od bluesowych korzeni. Jednak w swojej twórczości zawsze pozostają w szacunku dla tradycji. Oprócz bluesa można więc posłuchać dobrego rocka, popu, funku, jazzu czy soulu.

Dwunasta edycja festiwalu będzie "smakowita" dla osób słuchających różnych gatunków muzycznych.

Poniżej artyści, którzy wystąpią na 12. Blues na Świecie Festival 26 i 27 sierpnia oraz program imprezy.

Kasia Kowalska

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej znanych i charyzmatycznych postaci na polskiej scenie muzycznej, na której jest obecna od blisko trzydziestu lat.

Agnieszka Chylińska

Jedna z najbardziej charakterystycznych polskich wokalistek. Zdobywczyni platynowych i złotych płyt. Jako wokalistka legendarnej formacji ONA i solowa artystka wylansowała dziesiątki przebojów.

Kayah

Artystka wszechstronna. Każda jej płyta to próba zmierzenia się z kolejnym gatunkiem muzycznym, inną stylistyką i wrażliwością, co czyni ją jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek w Polsce.

Świętujemy 30 lat płyty "Detox"

Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa pod muzycznym kierownictwem Jana Gałacha przypomni i odświeży jeden z najbardziej legendarnych albumów muzycznych, "Detox" kultowego zespołu Dżem.

Thorbjorn Risager & The Black Tornado

Duńska formacja, uznana w plebiscycie European Blues Awards 2017 mianem najlepszego zespołu bluesowego. Szybko zdobyła uznanie w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Piotr Nalepa Breakout Tour & Brass Company

Koncert najlepszych piosenek duetu Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Ich syn, Piotr Nalepa, realizuje artystyczny testament rodziców, wykonując z zespołem Nie-bo piosenki Breakoutu. W Świeciu do zespołu dołączy sekcja dęta Brass Company.

Trickbag

Jeden z najlepszych europejskich zespołów grających bluesa. W 2015 roku szwedzki Trickbag był jedynym europejskim zespołem, który dwukrotnie wystąpił na prestiżowym Doheny Blues Festival w Kalifornii.

J.J Band i goście

J.J.Band podczas Blues na Świecie Festival będzie obchodził 20-lecie działalności. W roli gości pojawią się Karolina Cygonek i Marek Raduli. W parku przy OKSiR szykuje się prawdziwa bluesowa uczta.

Mamy Śpiewamy

Zespół profesjonalnych muzyków, przyjaciół i pasjonatów. Grają bluesa, swingi, reggae, rock&rolla, improwizują. Edukują muzyką i - tak jak publiczność - bawią się przy tym znakomicie.

Program Blues na Świecie Festival

26-27 sierpnia

piątek 26 sierpnia
Amfiteatr,
godz. 19.00

ŚLĄSKI SZLAK BLUESA i 30 lat płyty "Detox" zespołu Dżem
KASIA KOWALSKA
AGNIESZKA CHYLIŃSKA

Klubokawiarnia Kultura, wstęp wolny
17.00-18.00 – Guitar Workshop z Maciejem Mąką

Park przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, wstęp wolny
20.00 BLUESOWA STREFA CHILLOUT
23.15  TRICKBAG (Szwecja)
01.00  JAM SESSION

sobota 27 sierpnia
Amfiteatr, godz. 19.00

THORBJORN RISAGER & BLACK Tornado (Dania)
PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR & BRASS COMPANY – pamięci Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej
KAYAH THE BEST OF

Park przy OKSIR, wstęp wolny
14.00 MAMY ŚPIEWAMY
16.00 ZLOT MOTOCYKLOWY WATAHA (pokazy i konkursy)
19.00 BLUESOWA STREFA CHILLOUT
23.15 JJ BAND I PRZYJACIELE – 20 lat na scenie
01.00 JAM SESSION

Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
16.00 „Potencjał inwestycyjny Gminy Świecie” – moduł gospodarczy.

Bilety na kupbilecik.pl oraz w OKSiR, Świecie, ul. Wojska Polskiego 139. Do 31 lipca 70 zł za dzień, dwudniowy karnet 120 zł. Od 1 sierpnia 80 zł za dzień, dwudniowy karnet 140 zł. Bilety obowiązują tylko na koncerty w amfiteatrze. Na wydarzenia towarzyszące wstęp bezpłatny.

Dodatkowe informacje o festiwalu: bluesnaswiecie.com.